Beskid,

Rodzina na nartach

22.1.14 Anonimowy 0 Comments


Do tej pory pogoda była mało łaskawa dla narciarzy chcących pojeździć w polskich górach lub u naszych południowych sąsiadów. Ale powoli, również dzięki sztucznemu naśnieżaniu otwierają się kolejne stoki.Rezerwacje na zimowe wyjazdy ruszyły pełną parą, warto więc przyjrzeć się dostępnym ofertom i wybrać najlepszą formę wypoczynku. Wyjazd na narty nie musi wiązać się z daleką podróżą. Dobrze przygotowane stoki znajdziemy w polskich i słowackich górach. Serwis Casamundo.pl, który w swojej ofercie ma wiele obiektów w popularnych narciarskich regionach w Polsce i całej Europie podpowiada, gdzie warto wybrać się w tym sezonie.


Bukowina Tatrzańska dla rodziny


Położona niedaleko Zakopanego Bukowina cieszy się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi. Powstała kilka lat temu nowoczesna stacja narciarska Rusiński, położona ok. 2 km na północ od centrum miejscowości, jest doskonale przygotowana na przyjęcie młodych i początkujących narciarzy. Można tu znaleźć łagodny stok szkoleniowy, oddzielony od głównej trasy z wolnym wyciągiem orczykowym, babylift, czyli wyciąg dla najmłodszych oraz tor do snowtubingu, czyli lubianych przez dzieci zjazdów na oponach. Główny stok ma długość 800 m, szerokość 150 m i łagodne nachylenie, dzięki czemu idealnie nadaje się do rodzinnej jazdy. Dodatkowo w kompleksie znajdują się trasy trudniejsze oraz sportowe dla wielbicieli narciarskich i snowboardowych slalomów. Rodzice początkujących narciarzy znajdą dla swoich pociech szkołę narciarską z wykwalifikowanymi instruktorami, którzy pomogą przełamać strach i krok po kroku pokażą, jak jeździć na nartach. Ponadto osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na śniegu, nie muszą od razu inwestować sporych środków w sprzęt narciarski – tutejsza wypożyczalnia jest dobrze wyposażona, dzięki czemu najpierw możemy sprawdzić jak nam idzie, a dopiero później zastanowić się nad zakupem nart. Po całym dniu spędzonym na nartach można odpocząć w komfortowym domu położonym w okolicy Bukowiny, przy stokach narciarskich i z urzekającym widokiem na Tatry.

 

Moc atrakcji w Szczyrku


Fani narciarstwa znajdą w Szczyrku blisko 40 km tras narciarskich. Dla narciarzy i snowboardzistów jest tu ponad 30 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności wytyczonych na zboczach Skrzycznego, Malinowa, Beskidu i innych gór otaczających miasteczko. Dodatkowo, część stoków jest oświetlona, więc osoby spragnione jazdy na śniegu mogą wydłużyć czas swojej aktywności i szusować do późnych godzin. Początkujący mogą zapisać się do jednej z wielu szkółek narciarskich i skorzystać z dobrze wyposażonych wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Bez obaw do Szczyrku można zabrać także swoje pociechy. Kompleksy narciarskie w Szczyrku przygotowane są na przyjęcie najmłodszych adeptów narciarstwa – wyciągi Skrzat, Krasnal czy Biały Krzyż zabiorą dzieci na łagodne trasy, na których pod czujnym okiem instruktora będą mogły spróbować swoich sił na nartach. Szczyrk to miasto, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na walory narciarskie. Jest tu dobrze przygotowana trasa dla fanów narciarstwa biegowego, kilka ciekawych zabytków, bogata oferta sportowa i malownicze widoki na Beskidy. Bazą wypadową do górskich atrakcji może być komfortowy dom Casamundo dla sześciu osób położony w sąsiedztwie skoczni narciarskich.


Na narty na Słowację


Kilkanaście kilometrów od polskiej granicy na fanów białego szaleństwa czekają słowackie kurorty. Jednym z nich jest Tatrzańska Łomnica – raj dla szusujących rodzin, ale także poszukujących adrenaliny fanów snowboardu. Znajduje się tu 11 tras o różnym stopniu trudności, z czego najtrudniejsza wytyczona jest na stoku Łomnickie Siodło – to najbardziej stromy stok zjazdowy w słowackiej części Tatr. Coś dla siebie znajdą także fani carvingu – zjazd na 6,5 kilometrowej trasie o szerokości 60 m z pewnością dostarczy emocji. Ponadto w kurorcie są dobrze przygotowane trasy narciarstwa biegowego, malownicze trasy spacerowe, trasy saneczkowe, szkoły narciarskie i wypożyczalnie. Dzięki temu to miejsce dobre także dla najmłodszych, którzy stawiają pierwsze kroki na stoku. Słowackie Tatry są coraz popularniejsze wśród polskich turystów ze względu na świetnie przygotowane stoki, ale także dodatkowe atrakcje. Wybierając się na urlop do Tatrzańskiej Łomnicy warto udać się do położonego kilkanaście kilometrów dalej Popradu – po szaleństwach na stoku całą rodziną można pospacerować klimatycznymi uliczkami miasta albo postawić na wodną zabawę w kompleksie basenów termalnych. Po tylu atrakcjach każdemu należy się solidny odpoczynek. Na przykład w apartamencie położonym w centrum miejscowości, na wysokości 900 m n.p.m.

 

Jak widać na wielbicieli białego szaleństwa czeka wiele różnych atrakcji. Ze względu na nietypową pogodę warto dokładnie sprawdzić panujące w danym regionie warunki na stokach. W serwisie Casamundo dzięki specjalnej wyszukiwarce dla narciarzy można szybko znaleźć komfortowe domki rodzinne w różnych regionach. Dodatkowe kryteria, takie jak „przyjazne rodzinom”, „odpowiednie dla początkujących” czy „oferta dla zaawansowanych” ułatwią wyszukiwanie i pomogą wybrać najlepszą opcję.


 

O Casamundo


Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona www.casamundo.pl to baza ponad 300 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii.

0 komentarze: