Ambasador,

Legendary piłkarz Pelé Globalnym Ambasadorem Emirates

17.1.14 Anonimowy 0 Comments

Emirates, Oficjalny Światowy Partner FIFA, ogłosiły, że legendarny brazylijski piłkarz Pelé zostanie jednym z Globalnych Ambasadorów linii.Partnerstwo Emirates z Pelé zbiegnie się z tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Globalna kampania ma na celu pokazanie powiązań, jakie Emirates tworzy pomiędzy ludźmi, miejscami i pasjami na całym świecie – zarówno poprzez sponsoring sportowy, jak i przez swoje operacje lotnicze. Partnerstwo linii z Pelé zostało ogłoszone podczas konferencji w Dubaju - domu Emirates.

W ramach porozumienia obie strony będą współpracowały nad licznymi inicjatywami w nadchodzących miesiącach. Ogłoszone partnerstwo jest już kolejną tego typu inicjatywą przewoźnika, który pracował z Franzem Beckenbauerem, jako Globalnym Ambasadorem podczas kampanii towarzyszącej rozgrywkom FIFA World Cup™ w Niemczech w 2006 r. Dzięki partnerstwu z tak wybitnym sportowcem jak Pelé, Emirates mogą jeszcze lepiej wykorzystać to, w jaki sposób sport inspiruje i jednoczy ludzi na całym świecie. 

- Pelé jest światową ikoną. Jest rozpoznawany i szanowany, jest inspiracją dla ludzi na całym świecie. Reprezentuje najlepsze wartości pięknej gry, jaką jest piłka nożna, nie tylko dlatego, że był niesamowitym zawodnikiem, ale również dlatego, że wykorzystuje siłę sportu, aby jednoczyć ludzi. Pod wieloma względami Pelé reprezentuje te same wartości, co Emirates. Jest idealnym wyborem na naszego Globalnego Ambasadora i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy razem współpracować - powiedział J.W. Szejk Majid Al Mualla, Wiceprezes ds. Operacji Handlowych Linii Emirates.

Emirates są również związane z Pelé poprzez sponsorowanie drużyny Cosmos z Nowego Jorku, której piłkarz jest honorowym prezesem. Ogłoszona w 2013 roku umowa sponsorska była pierwszym krokiem Emirates w świecie piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych. 

- Emirates to dziś jedna z najbardziej wyjątkowych marek w sportowym świecie. Przyleciałem tu na pokładzie A380 Emirates z Zurychu do Dubaju i mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że są także wyjątkowymi liniami lotniczymi. Byłoby świetnie, gdyby Emirates mogły polecieć A380 do Brazylii na FIFA World Cup™! Mój lot był niezwykle wygodny, a przebywanie na pokładzie w towarzystwie tak pomocnego i przyjaznego personelu było prawdziwą przyjemnością. Z tak liczną, międzynarodową grupą pasażerów, Emirates są prawdziwie globalnymi liniami lotniczymi, tak, jak globalna jest piłka nożna. Emirates dumnie wspierają sport na całym świecie i jestem zaszczycony, że mogę być ich ambasadorem - powiedział Pelé.

Pelé pierwszy raz odwiedził Zjednoczone Emiraty Arabskie w 1973 r., kiedy Santos – jego ówczesny klub – grał przeciwko klubowi z Dubaju – Al Nasr. Potem był w Dubaju jeszcze dwukrotnie, poprzednim razem ponad pięć lat temu. Podczas obecnej wizyty w Dubaju, Pelé zauważył także niesamowity rozwój miasta i jego osiągnięcia.

- Dubaj wypracował swoją markę na arenie międzynarodowej. Zmienił się bardzo od mojej pierwszej wizyty w latach 70-tych. Widzę kwitnące miasto z infrastrukturą dla turystyki i biznesu, gotowe powitać ludzi z każdego zakątka świata. Mam wielką nadzieję, że FIFA World Cup™ pomoże wyzwolić i pokazać ten sam potencjał w Brazylii – powiedział.

Znany również jako brazylijski król piłki nożnej, Pelé jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych piłkarzy na całym świecie. Kariera Pelé na międzynarodowym i klubowym poziomie rozwijała się spektakularnie, dzięki czemu jako jedyny w historii przyczynił się do zdobycia tytułu Mistrza Świata trzykrotnie: w 1958, 1962 i 1970 roku, pierwszy z nich wywalczając w wieku 17 lat. Otrzymywał liczne wyróżnienia w trakcie swojej kariery, jak i po jej zakończeniu. W 1961 roku Prezydent Brazylii ogłosił go skarbem narodowym, zdobył też Światowy Rekord Guinessa za strzelenie największej liczby goli w karierze piłkarskiej, a razem z Maradoną otrzymali nagrodę “FIFA Player of the Century” w 2000 roku. W ostatnim czasie Pelé otrzymał nagrodę “FIFA Ballon d’Or Prix d’Honneur” za całokształt osiągnięć. Linie Emirates, oficjalny partner FIFA od 2006 roku, są zaangażowane w sponsoring FIFA Women’s World Cup, FIFA U20 i U17 World Cup, a także FIFA World Cup™ - uwzględniając tegoroczne wydarzenie w Brazylii. Emirates, oferujące codzienne połączenia z Dubaju do Rio de Janeiro i São Paulo, spodziewają się, że przewiozą ponad 18 000 pasażerów podczas tegorocznego turnieju, który będzie trwał miesiąc. Przewoźnik łączy Brazylię i całą Amerykę Południową, a także wspiera handel i turystykę, oferując połączenia lotnicze pomiędzy Dubajem a Dalekim Wschodem, Australią, Środkowym Wschodem i Afryką.   O Emirates Szerokie portfolio sponsorowanych przez przewoźnika drużyn i wydarzeń sportowych, a także kulturalnych pozwala na wspólne przeżywanie wzbogacających doświadczeń i dzielenie się nimi między ludźmi na całym świecie. Słynne hasło „Fly Emirates” widnieje na koszulkach zawodników wiodących drużyn piłkarskich, takich jak Arsenal FC, Real Madryt C.F., AC Milan, Paris Saint-Germain, Hamburger SV, Olympiacos FC i New York Cosmos. Emirates jest oficjalnym, globalnym partnerem FIFA, a także oficjalnym przewoźnikiem Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej i Profesjonalnej Ligii Zain Saudi.

Inne dyscypliny sportowe, które wspierają Emirates to tenis (ATP World Tour, Emirates ATP Rankings, Emirates Airline US Open Series, US Open, French Open), golf (Emirates Australian Open Championship, DP World Tour Championship), krykiet (Emirates wspierają wszystkie największe wydarzenia organizowane przez ICC (International Cricket Council) i ICC Elite Panel of Umpires), wyścigi konne (Emirates Melbourne Cup, Dubai World Cup), futbol australijski (Collingwood FC), rugby (Emirates Airline Dubai Rugby Sevens, Emirates są także oficjalnym sponsorem lotniczym drużyny USA Rugby), żeglarstwo (Emirates Team New Zealand), Formuła 1(Globalny Partner). Emirates przykładają również dużą wagę do angażowania się w rozwój sztuki i kultury. Przewoźnik z dumą sponsoruje orkiestry symfoniczne z Melbourne i Sydney, a także z San Francisco. Oprócz tego Emirates wspierają wiele światowej klasy wydarzeń jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Dubaju, Festiwal Literatury Emirates Airline czy Dubajski Festiwal Jazzowy Emirates Airline.

 

 

0 comments: