Finnmark,

Psie zaprzęgi w Norwegii

27.12.11 Anonimowy 1 Comments

Chcesz spróbować swoich sił jako maszer i przewodzić psim zaprzęgiem? Jeśli tak, będąc w koniecznie wybierz się na wycieczkę psim zaprzęgiem Norwegii. Wycieczki różnią się stopniem trudności. Można wybrać jednodniową wersję dla pasażera lub prowadzenie własnego psiego zaprzęgu przez kilka dni. Sam zdecyduj, która propozycja bardziej Ci odpowiada.

 

Miejsca idealne na wycieczkę psim zaprzęgiem


Norwegia Północna
 
Finnmark to popularne miejsce na wycieczkę psimi zaprzęgami. W tak odległym miejscu w północnej części Norwegii znajdziesz tylko białe połacie i równiny rozciągające się dookoła i tylko gwiazdy nad głową (lub zorza polarna jeśli będziesz miał szczęście) czyli całe piękno arktycznych nocy. Wielu lokalnych operatorów, większość z nich to małe rodzinne firmy, oferują standardowe oraz szyte na miarę wycieczki psim zaprzęgiem we Finnmarku. Pośród nich BIRK Husky w Kirkenes; Engholm Husky w Karasjok; Holmen Husky i Northern Lights Husky w Alta.

Svalbard to kolejne miejsce, w którym można wybrać się na wycieczkę psimi zaprzęgami z firmami Svalbard Villmarkssenter i Basecamp Explorer, która oferuje także trzydniową wycieczkę do Tempelfjorden, gdzie znajduje się Noorderlicht, szkuner wybudowany w 1909 roku, zamrożony przez lód arktyczny. Statek służy także jako hotel, dzięki czemu turyści mogą poczuć się w nim jak badacze polarni.

Jeśli wybierasz się na północ, jednak trochę bliżej niż do Finnmarku lub wyspy Svalbard, w okolicach Narviku znajdziesz kilku lokalnych operatorów, a wśród nich

Stall Meyer w Hamnvik i Huskyfarm Innset w Bardu organizujących wycieczki psimi zaprzęgami.

Trøndelag

Wycieczki psim zaprzęgiem są również dostępne w innych częściach Norwegii. Sprawdź oferty firm Alaskan Husky Tours i Røros Husky w Røros, niezwykle popularne miejsce na wycieczkę psimi zaprzęgami, oraz Spydspissen Villmarksopplevelser w dolinie Rendalen i Dahlen Husky w Dalholen, około sto kilometrów na południe i wschód.

Norwegia Wschodnia
Firmy w i okolicy doliny Hallingdal oferują wycieczki psim zaprzęgiem. Sprawdź oferty firm Geilo Dog Sledding lub Høve Støtt w Geilo oraz Hemsedal Huskies  w Hemsedal. Na wycieczkę psimi zaprzęgami można wybrać się także do Ål i Nesbyen, Hønefoss.

Można także wybrać się do  Gålå z Gålå Event; do Trysil z Aktiv Fritid Trysil; oraz do Beitostølen z Beito Husky Tours.

Norwegia Południowa
Na południu Norwegii również można wykupić wycieczki psimi zaprzęgami w górskim Telemarku, zarówno w Sirdal z firmą Sirdal Husky Farm jak i Rauland z Tjønndalen Villmarksturer, a także w Bykle niedaleko Hovden z Hundespann.

W towarzystwie psów husky


Husky, to rasa psów powszechnie wykorzystywana do psich zaprzęgów, ze względu na ich siłę. Typowa wycieczka psimi zaprzęgami to podróży, w trakcie której ciągnięty przez psy będziesz przemierzać z dużą prędkością przez norweskie pustkowia. Taka wycieczka to idealna okazja aby podziwiać norweską przyrodę i zobaczyć jak wyglądało życie w dawnych czasach, gdy psie zaprzęgi stanowiły powszechny środek transportu.

Udział w wycieczce psimi zaprzęgami to także doskonała okazja, aby poczuć tą niezwykle silną więź między człowiekiem a psem. Będziesz miał także szansę karmić i opiekować się psami - coś, co spodoba się każdemu miłośnikowi psów.

Wyścigi psich zaprzęgów


Wiele radości dostarcza obserwowanie wyścigów psich zaprzęgów. Każdego roku Norwegia jest gospodarzem dwóch światowej sławy wyścigów: Femundløpet, największego na świecie wyścigu, rozpoczynającego się w przytulnym górniczym miasteczku Røros, oraz Finnmarksløpet, najdłuższego w Europie wyścigu psich zaprzęgów i odbywającego się najdalej na północy. Obie imprezy są zaliczane do zawodów Pucharu Świata tej samej ligi co wyścig Iditarod na Alasce.

Psie zaprzęgi na kółkach


Spodobała Ci się wycieczka psimi zaprzęgami zimą? To mamy dobrą wiadomość, w ciągu roku możesz także wybrać się na wyprawę psimi zaprzęgami. W lecie na Svalbardzie organizowane są wycieczki psimi zaprzęgami na kółkach.visitnorway.com

1 komentarz:

  1. Norwegia jest przepiękna! Warto tam pojechać choćby dla samych fiordów. Jak dla mnie super się sprawdzają bagażniki od http://www.amos.auto.pl na różnych wycieczkach.

    OdpowiedzUsuń