Bolzano,

Południowy Tyrol – co się dzieje przed feriami?

20.12.13 Anonimowy 0 Comments

Sezon zimowy 2013/2014 już rozpoczęty, ośrodki narciarskie czynne, działają też wszystkie wyciągi i trasy. I choć do polskich ferii zimowych zostało jeszcze trochę czasu, wiele osób wyjeżdża już teraz – na ostatnią chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia, na przerwę świąteczno-noworoczną lub początek stycznia. Powodem wyjazdów przed i po tzw. high-season, to nie tylko ceny zakwaterowania czy skipassów, lecz po prostu… spokój i mniejszy tłok na stokach. Dla wszystkich „wcześniaków” przygotowaliśmy kilka sugestii dokąd się udać, co zobaczyć i z jakich promocji skorzystać!

Grudzień 2013


Od początku grudnia stoją na rynkach południowotyrolskich miasteczek Świąteczne Jarmarki. Przez ponad miesiąc będą utrzymywać magiczny świąteczny klimat. Każdy, kto zdecydował się na wyjazd świąteczny w Dolomity, może je zobaczyć, odwiedzając Bolzano/Bozen, Merano/Meran, Bressanone/Brixen czy Brunico/Bruneck, a przy okazji także spróbować lokalnych specjałów. Oprócz tego tuż przed Świętami, bo już 22 grudnia, w Alta Badia odbywa Slalom Gigant na trasie Gran Risa – niezależnie od tego w którym ośrodku się zatrzymało, warto tam podjechać i zobaczyć mistrzów w akcji. Z kolei z atrakcji bardziej rodzinnych i spokojnych, można się wybrać na pokaz łyżwiarski „Christmas on Ice” w Selva Gardena (27 grudnia).

Styczeń 2014
Na początku stycznia osoby będące w okolicach Dobbiaco/Toblach będą miały okazję obejrzeć Dolomity z góry! Jak co roku, odbędzie się tam Festiwal Balonów, którego program obejmuje kilka godzin interesujących zajęć, w tym montowanie balonu, główną atrakcję, czyli lot, a następnie jego składanie. Sam lot trwa około jednej godziny w zależności od wiatru i warunków pogodowych. Dla tych którzy boją się wysokości zostaje oglądanie pokazów i wyścigów. http://www.balloonfestival.it/en/
W połowie stycznia odbędzie się 24. Festiwal Śniegu, składający się z dwóch części. Pierwsza będzie miała miejsce w San Candido/Innichen w dniach 8-10 stycznia, druga w San Vigilio/St. Vigil (13-15.01.2014). Będzie można obejrzeć pokazy rzeźbienia w lodzie i zobaczyć jak artyści z różnych krajów przemieniają 3m3 bryły lodu w piękne rzeźby. http://www.snow-festival.com
Następnego dnia (16. Stycznia), niedaleko, bo w Alpe di Siusi/Seiser Alm, odbywa się Moonlight Classic – jedyny w swoim rodzaju wyścig narciarstwa biegowego, bo… nocny! Odbywa się jedynie przy blasku księżyca i pochodni. Start i meta znajdują się w Compaccio/Compatsch, a trasa – w zależności od wyboru poziomu trudności – ma 15 km albo 30 km i jest dostępna wyłącznie w technice klasycznej. Wyścig rozpoczyna się o godz. 20:00 i trwa ok. 2 godzin. Na zakończenie odbywają się pokazy ognia, nie brakuje też muzyki i lokalnych potraw.
Na koniec proponujemy coś dla fanów łączenia nart z tematyką kulinarną. W słynącym z filozofii gourmet ośrodku Alta Badia, w ramach całosezonowego projektu „A taste for skiing”, odbędą się zawody Chef’s Cup. Od 19 do 24 stycznia 2014 roku będą ze sobą współzawodniczyć najbardziej uznani kucharze z Południowego Tyrolu – nie zabraknie pokazów kulinarnych, konkursów, wyścigów narciarskich czy lekcji gotowania i degustacji win.
Przykładowe promocje:
•    Valle Isarco: www.sterzing.com/en/accommodation/offers np. tydzień w trzy-gwiazdkowym hotelu w Monte Cavallo/Rosskopf ze śniadaniem, skipassem i wuprawą na sanki od 299 euro za os.
•    Gitschberg-Jochtal: www.skigebiet-gitschberg-jochtal.com/en/accomodations-packages/packages.html np. Tydzień rodzinny od 322 euro za os. (half-board, dzieci do lat 8. mieszkają za darmo, do 16. r.ż.  maja 50% zniżki; dla dziecka skipass za darmo przy zakupie normalnego przez rodzica dzieci do 5. roku życia
•    Alta Pusteria, tydzień Festiwalu Balonów: www.three-peaks.info/alto-adige/alta-pusteria/winter/winter-offers/above-the-clouds-balloonweek.html np. Zakwaterowanie: siedem dni ze śniadaniem + lot balonem od 431 euro/os.
•    Alpe di Siusi: www.alpedisiusi.info/en/interactive/holiday-packages.html np. Dla miłośników biegówek: 7 dni w 2-os. Pokoju, skipass, 5 dniowa „opieka“ trenerki i wspólne wyprawy od 1190 euro/pok.; Dla rodziny: 7 dni, wyżywienie HB, pokój dla rodziców z dzieckiem (3-8), skipass od 1467 euro/pok.

[mappress mapid="260"]

0 comments: