Albona w Stuben,

Arlberg - kolebka narciarstwa alpejskiego

3.12.13 Anonimowy 0 Comments

94 wyciągi i kolejki, 340 km tras zjazdowych i 200 km wysokogórskich tras z głębokim śniegiem to zimowa oferta Arlberga!

Arlberg


Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph i St. Anton to pięć ośrodków sportów zimowych na przełęczy Arlberg, której imię nosi także jeden z najlepszych terenów narciarskich świata. Co roku spotykają się tutaj fani sportów zimowych z całego świata, urlopowicze poszukujący odprężenia, amatorzy pieszych wycieczek na śniegu i biegów narciarskich. Dlaczego wybierają akurat Arlberg? Mają tu do swojej dyspozycji 340 kilometrów oznaczonych tras zjazdowych, 200 kilometrów wysokogórskich tras z głębokim śniegiem oraz 94 kolejki górskie i wyciągi. Średnia grubość pokrywy śnieżnej w okresie od listopada do maja wynosi 7 metrów, a słoneczna pogoda jest gwarantowana.

Białe szaleństwo doprowadzone do perfekcji

Arlberg to ojczyzna z wyboru dla tych wszystkich, których zafascynowała alpejska zima. Chyba żaden inny alpejski krajobraz nie jest aż tak różnorodny, tak prowokujący i jednocześnie urzekający. Doskonale przygotowane trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności, nietknięte zbocza pokryte puszystym śniegiem oraz rozległe tereny poza trasami. Wszystko to powoduje, iż można tu jeździć na nartach od rana do wieczora i przy tym ani razu nie wracać do doliny tą samą drogą. Miłośnicy freeskiingu i snowboardziści spotykają się w funparku Rendl. Stromy stok Schindlerkar w St. Anton am Arlberg, Albona w Stuben, Zürsertäli w Zürs i słynny Schlegelkopf w Lech wprawią w zachwyt nawet tych amatorów białego szaleństwa, którzy wychowali się z nartami na nogach. A kto szuka pełni szczęścia, powinien poprosić o pomoc doskonale zorientowanych w okolicy przewodników, gdyż to oni wiedzą najlepiej, kiedy na poszczególnych zboczach warunki są optymalne. Wszystkie stoki i trasy zjazdowe udostępnia jeden karnet, który obowiązuje we wszystkich pięciu miejscowościach. Bezpłatne skibusy zapewniają narciarzom mobilność. Narciarska oferta Arlberga nie ma sobie równych!

ZOBACZ GALERIĘ

[gallery link="file" order="DESC" orderby="rand"]

[wysija_form id="1"]

[mappress mapid="255"]

0 comments: