Hiszpania,

Teneryfa – miejsce, w którym zapomnisz o zimie

21.11.13 Anonimowy 0 Comments

Wszystkim, którzy już tęsknią za słońcem, proponujemy Teneryfę, jako kierunek zimowych podróży. Wyspa położona jest na tej samej szerokości geograficznej co Floryda i nazywana jest krainą wiecznej wiosny, a odwiedzającym ją turystom oferuje kilka różnych stref mikroklimatycznych. Łączy bujną egzotyczną roślinność, z krajobrazem wulkanicznym oraz pustynnym. Jest to największa i najpiękniejsza z Wysp Kanaryjskich, pełna kontrastów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.Teneryfa, to wyjątkowa wyspa, która od lat cieszy się popularnością wśród turystów. Dlatego ten kierunek w ofercie biura Alfa Star jest dostępny przez cały rok. Dzięki unikalnemu mikroklimatowi nie występują tam pory deszczowe, silne sztormy ani huragany. Temperatury na wyspie nie spadają w dzień poniżej 20 stopni Celsjusza, dlatego turyści nawet podczas zimowych miesięcy mogą cieszyć się niezwykłą atmosferą tego miejsca i korzystać ze słonecznej pogody.


Alfa Star przygotowało dla swoich klientów atrakcyjne oferty wyjazdów fakultatywnych, dzięki którym będą mogli zobaczyć najciekawsze miejsca znajdujące się zarówno w południowej jak i północnej części wyspy. Teneryfa dzieli się na dwie, nieco różne od siebie, strefy klimatyczne. Południowa, cieplejsza część charakteryzuje się większą ilością nasłonecznienia i obecnością pięknych piaszczystych plaż. Północny fragment wyspy może poszczycić się z kolei tropikalną przyrodą, skalistym nadbrzeżem oraz naturalnymi, charakterystycznymi dla tego regionu szarymi i czarnymi plażami.


Teneryfa, słynąca z niezwykłej, egzotycznej przyrody, może poszczycić się dużą liczbą parków krajobrazowych. Wartym odwiedzenia jest szczególnie Park Narodowy Teide o zadziwiającym, księżycowym pejzażu. Znajduje się w nim najwyższy szczyt Hiszpanii o wysokości 3718 m.n.p.m. Obowiązkowym punktem wycieczki każdego miłośnika zwierząt powinien stać się Loro Park. Odbywają się tutaj pokazy tresury delfinów, papug i lwów morskich, niezwykłe wrażenie robi też największe i najnowocześniejsze akwarium orek na świecie. Dla swoich klientów Alfa Star przygotowało również wycieczki do najciekawszych miast Teneryfy, m.in. malowniczej stolicy wyspy - Santa Cruz De Tenerife. To tętniąca życiem aglomeracja, w której ze swoistym wdziękiem współgrają nowoczesność i tradycja. W mieście warto odwiedzić szczególnie Muzeum Przyrody i Człowieka z mumiami z „kanaryjskich Pompei” Garachico oraz XVI-wieczny kościół Iglesia de Nuestra Sena de Concepcion. Niezapomnianych wrażeń dostarczy także pobyt w największym parku wodnym
w Europie – Siam Park. Zabawa w parku bogatym w kilkanaście zjeżdżalni, wodospady, sztuczne rzeki i mnóstwo basenów sprawi,  że wypoczynek na Teneryfie stanie się niezwykłą przygodą dla całej rodziny. Wyspa dzięki swojej różnorodności oferuje doskonałe warunki do nurkowania, żeglowania wędrówek pieszych, rowerowych, szaleństwa na quadach czy gry w golfa. Organizowane są również loty na paralotni oraz wspinaczka i eksploracja jaskiń.
Biuro podróży Alfa Star starannie wyselekcjonowało hotele dla swoich klientów. W ofercie znajdują się obiekty 3* oraz 4* i 5*. Na szczególną uwagę zasługuje pięciogwiazdkowy obiekt, położony przy najpiękniejszej plaży na Teneryfie w miejscowości Costa Adeje. Gran Hotel El Mirador zbudowany został w stylu zamku z krainy Baśni 1001 nocy. Osoby, które lubią wypoczywać w ruchu, mogą skorzystać z bogato wyposażonego centrum fitness, centrum Spa&Wellness, squasha oraz wielu innych atrakcji. Klienci biura Alfa Star, którzy zdecydują się na pobyt w hotelach, usytuowanych
w najpopularniejszych kurortach, mogą skorzystać z boiska do siatkówki plażowej, kortu tenisowego, bilardu, kiteserfingu, trekkingu. Hotele oferują również możliwość wypożyczenia rowerów, sprzętu do gry w golfa lub nurkowania, dostęp do SPA, jacuzzi a także łaźni tureckiej. Kurorty, dostępne w ofercie Alfa Star, bogate są w liczne kluby, puby oraz restauracje, w których turyści będą mogli spróbować lokalnych przysmaków.


Na wyspę najłatwiej i najszybciej można dostać się samolotem. Na zimę (listopad-kwiecień) Alfa Star zaplanowało wyloty z 4 największych miast w Polsce: Warszawy, Katowic, Gdańska i Poznania. Lot samolotem na wybrane lotnisko zajmuje zaledwie 5 godzin, dzięki czemu podróż jest komfortowa i bezpieczna.


Teneryfa to doskonałe miejsce dla każdego, kto choć na chwilę pragnie uciec od pięknej, choć mroźnej polskiej zimy. Przyciąga niezwykłym krajobrazem, egzotyczną roślinnością oraz wyjątkową, karaibską architekturą.  Zarówno wielbiciele aktywnego wypoczynku, jak i ci, którzy najlepiej relaksują się leżąc na piaszczystej plaży, przeżyją tu niezapomnianą, karaibską przygodę.

0 comments: