Austria,

Rodzinny urlop na nartach: 10 wskazówek dla dużych i małych

17.11.13 Anonimowy 0 Comments

Przeżyjcie przygodę w zaczarowanej krainie, przeskakujcie z drzewa na drzewo niczym Tarzan lub po raz pierwszy stańcie na nartach biegowych. Przedstawiamy dziesięć ciekawych wskazówek i ofert na zimowe ferie z całą rodziną w Tyrolu.

Tyrol


1. Dla dzieci: bezpłatny kurs narciarski

W Silberregion Karwendel maluchy na kursie narciarskim staną się prawdziwymi narciarzami, a rodzice będą mogli w międzyczasie beztrosko korzystać ze stoków.  Szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, że kurs narciarski jest bezpłatny. Oferta obowiązuje przy rezerwacji minimum jednego tygodnia (od soboty do soboty) i jest przewidziana dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Dodatkowo obowiązuje 50 % zniżki na wypożyczanie sprzętu narciarskiego. Karnety narciarskie i wyciągi są dla początkujących darmowe przez cały okres trwania kursu. Bezpłatne kursy narciarskie oferowane są także w Imst i w regionie Tirol West.

2. Doskonały sprzęt

Kto chce jeździć na nartach po tyrolskich stokach, potrzebuje doskonałego sprzętu. Wiele tyrolskich regionów oferuje bezpłatne wypożyczenie sprzętu dla dzieci, warunkiem jest wypożyczenie sprzętu także przez ich rodziców. Ta oferta dostępna jest we wszystkich sklepach sportowych znajdujących się w  Stubaier Gletscher, St.Anton am Arlberg oraz w regionie Tirol West.

3. W świecie przygód: dla najmłodszych…

W Tyrolu znajdują się szkółki narciarskie dla dzieci, w których uczy świetnie wyszkolona kadra pedagogów. Nauka przez zabawę pozwala szybko opanować pierwsze kroki i umożliwia pokonywanie podstawowych przeszkód. Kto woli majsterkować, piec różnorodne wypieki, malować albo bawić się z przyjaciółmi może to robić pod bacznym okiem personelu. W „Miniclub Ellmau” opiekunki do dzieci zajmują się nawet maluchami: Dzieci powyżej sześciu miesięcy mają tu zapewnioną profesjonalną opiekę nawet przez cały dzień.

4. A dorośli…

Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą poczuć się w parku linowym Natur-Hochseilgarten Zauberwinkl w Wildschönau jak Tarzan w dżungli: do dyspozycji gości są korony drzew o wysokości nawet do 21 metrów, na najdłuższym odcinku trzeba przezwyciężyć ponad 25 metrów od jednej platformy do kolejnej. Szczególnie odważni mogą spróbować swoich sił na „Kegelbahn” – jest to przejście po stalowej linie z zawieszonymi u góry ruchomymi drewnianymi szczebelkami.

5. Nordyckie potomstwo: biegają jak zawodowcy

Podczas urlopu nie trzeba całego czasu spędzać na stoku narciarskim: gdy rodzice zjeżdżają na nartach lub korzystają z tras biegowych, ich dzieci mogą wystawić swój talent na próbę. Pierwsze kroki na nartach biegowych mogą opanować w Olympiaregion Seefeld. Kursy przeprowadzane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik pedagogicznych. Poprzez zabawę dzieci zapoznają się ze sprzętem i opanowują technikę jazdy. Odpowiedni sprzęt można oczywiście wypożyczyć na miejscu.

6. Tiroler Landesmuseen

Rozbudź w sobie ciekawość poprzez odkrywanie historii wszystkimi zmysłami i wykonując samodzielne eksperymenty: Tiroler Landesmuseen, muzea  w Innsbrucku, oferują wycieczki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Poznajcie Tiroler Volkskunstmuseum, zapierającą dech w piersiach Tirol Panorama, Ferdinandeum, Zeughaus, czy imponujący kościół Hofkirche. Rodzinne wycieczki trwają po półtorej godziny, i są przeznaczone dla dzieci od sześciu lat i ich rodziców.

7. Przygoda dla ucha czyli Audioversum

Dźwięki, tony i nucenie, a w głowie od razu pojawiają się obrazy: W Audioversum na nowo odkryjecie fascynujące dźwięki. Pozwólcie ponieść się wspaniałej wędrówce polegającej tylko na słuchaniu.  Nowoczesne instalacje i eksponaty o powierzchni ponad 1 tysiąca metrów kwadratowych zapraszają do wsłuchiwania się i zachwytu.

8. Radość oczekiwania na dzieciątko Jezus: adwent w Tyrolu

Pachnące świąteczne ciastka, światełka i świeczki, oryginalny tyrolski Kiachl i owocowy poncz – tyrolskie jarmarki świąteczne skracają czas oczekiwania na święta w najwspanialszy z możliwych sposobów. W Rattenberger Christkindlmarkt aniołek, który roznosi prezenty poszukuje chętnych pomocników: mali zwiedzający mogą wypróbować jak pójdzie im ręczne robienie i ozdabianie wypieków lub samemu spróbować wydmuchać ze szkła świąteczną bombkę w wytwórni bombek.

9. Sanki w Tyrolu

Zimowa rozrywka dla całej rodziny: ponad 230 torów saneczkowych – od zachowanych w starym stylu torów po nowopowstałe nowoczesne tory obok kolejki linowej – zachęcają do zjeżdżania w całym Tyrolu.  Jeden z najdłuższych torów znajduje się w Zillertal na Hainzenberg: trasa liczy 7 kilometrów długości, jest doskonale zabezpieczona i oznakowana.

10. Zwiedzanie stajni: urlop w gospodarstwie agroturystycznym

W zimie wszystkie zwierzęta są w stajni: krowy, kury i kucyki. Urlop można spędzić właśnie w takim gospodarstwie agroturystycznym – jedno z bardziej wyjątkowych znajduje się w Sennhof Huter w Pitztal. Podczas gdy dzieci bawią się w stajni ze zwierzętami, dorośli mogą odprężyć się jeżdżąc na nartach lub udając się na spacery na rakietach śnieżnych.

0 comments: