Alpy,

Austria: Tyrolska zima w górach

17.11.13 Anonimowy 0 Comments

Na sezon zimowy 2013/2014 Tyrol stworzył dla swoich gości nowe możliwości i znacznie rozszerzył wachlarz tych dotychczasowych. Hotele, bary i restauracje postawiły na nowoczesny wygląd ze szczyptą alpejskiego uroku.


Tyrol
fot. austria.info
Zillertal rozbudowuje sieć wyciągów narciarskich i rozszerza ofertę noclegów

Dwa nowe wyciągi krzesełkowe: Kristall i Neuhütten już od grudnia 2013 pozwolą amatorom sportów zimowych z ośrodka narciarskiego Hochzillertal/Kaltenbach dotrzeć na ośnieżone stoki jeszcze szybciej i wygodniej. Tam, oprócz zapierających dech w piersiach widoków na Alpy, czekają na nich dodatkowe udogodnienia. W górze, w luksusowym schronisku Kristallhütte mogą skorzystać z nowych, dwupiętrowych apartamentów z prywatnym spa.

Uruchomiona w sezonie 2012/2013 Gondola BMW w Hochzillertal wzbudza wciąż ogromne zainteresowanie. Bawarski producent samochodów stworzył bowiem luksusowo wyposażoną podniebną limuzynę. Limuzyna posiada skórzane fotele, funkcje podgrzewania i masażu oraz system multimedialny. Dla miłośników szampana w gondolce znajduje się specjalane miejsce do schładzania alkoholu wraz z zamocowanymi uchwytami na kieliszki. W ramach „promocji dla rannych ptaszków“ przejazd gondolą począwszy od 8:00 rano kosztuje 150 Euro. Osoby, które wolą spać nieco dłużej, skorzystać mogą z pakietu „Premium“ w cenie 190 Euro dla 2 osób. W ramach drugiego pakietu poza przejazdem limuzyną zapewniony jest dodatkowo lunch w Wedelhütte z lampką wina.

W wiodącym regionie turystycznym Zillertall – Hochfügen w sezonie zimowym 2013/2014 otwarte zostanie nowe schronisko. Holzalm leży na słonecznym stoku, bezpośrednio na skrzyżowaniu tras narciarskich i oferuje przestronne wnętrze dla 130 osób. Na słonecznym tarasie kolejnych 200 gości może skosztować specjałów kuchni lokalnej przygotowanych z najświeższych produktów. Przeciwległy kraniec Zillertal także się rozbudowuje – przykładem niech będzie znajdujący się na lodowcu ośrodek narciarski  Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 w Rastkogel, w regionie Tux-Finkenberg.  Nowy wyciąg krzesełkowy Lämmerbichl z osłoną przeciw opadom i podgrzewanymi siedzeniami zapewni komfortową podróż przy każdej pogodzie. Kolejki górskie w Eggalm w nadchodzącym sezonie zimowym oferują dodatkowe udogodnienia: wyciągi krzesełkowe Eggalm-Północ zostały wyposażone w system podgrzewania siedzeń. W listopadzie 2013 r. na lodowcu Hintertux otwarte zostaną nowe lokale gastronomiczne: restauracja dostosowana do potrzeb amatorów sportów zimowych z 220 miejscami siedzącymi oraz samoobsługowa restauracja z 800 miejscami wewnątrz i 950 miejcami na tarasie. Przebudowane zostało także schronisko Spammagelhaus: powstaje tam restauracja z 90 miejscami wewnątrz i 60 miejscami na tarasie. Schronisko zachowało swoją niepowtarzalną atmosferę alpejskiej chaty.


Nowa kolej linowa w Ischgl

Dwa wagoniki, każdy dla 150 osób, rozpoczną kursowanie w sezonie zimowym 2013/2014, otwierając przed sportowcami nowe możliwości. Ich droga rozpoczynać się będzie na wysokości 2 295 i kończyć na 2 811 m n.p.m. Aby sprostać wymaganiom ochrony środowiska i rygorom technicznym, kolej linowa „Piz Val Gronda E5“ została wyposażona jedynie w 2 podpory.  Ponieważ kable przesyłowe są zintegrowane z liną nośną, doprowadzenie do stacji energii i przesyłanie danych nie wymagały wykopu wzdłuż trasy. Z górnej stacji można zjechać nową, średnio trudną trasą narciarską numer 42 o długości 3 km.

W Jochberg w regionie narciarskim Kitzbühel nowa kolej wagonikowa o wysokim komforcie zastąpi dotychczasowy podwójny wyciąg krzesełkowy i wyciąg orczykowy. Trasa prowadzi od starej stacji Wagstätt bezpośrednio przez dawną stację końcową Wagstätt, która jest teraz nową stacją pośrednią. Kolej kończy bieg na Wurzhöhe.

W zachodniej części Tyrolu, w Arenie Zugspitz począwszy od sezonu 2013/2014 nowa kolej gondolowa będzie kursowała pomiędzy stacją centralną Mittelstation i stacją  Grubighütte.

Pierwszy pasywny energetycznie hotel Tyrolu 

Wybudowany z zastosowaniem  najnowocześniejszych ekologicznych materiałów otwiera w listopadzie 2013 roku swoje drzwi dla pierwszych gości. Znajduje się w Hochfilzen w Dolinie PillerseeTal, a swoim gościom oferuje na śniadania wyłącznie ekologiczne produkty. Hotel "Fairholiday" to rezydencja dla rodzin, osób lubiących aktywny wypoczynek i dbających o środowisko, ale także dla innych osób poszukujących pięknych miejsc do wypoczynku. Goście mają możliwość przybycia na miejsce pociągiem, hotel znajduję się bowiem w bliskiej odległości od dworca Hochfilzen – dojście do niego zajmuje kilka minut. Hotel znajduje się bezpośrednio przy trasie biegowej, dodatkowo wewnątrz znaleźć można przyrząd do trenowania narciarstwa biegowego. Do trzech najbliższych ośrodków narciarskich: Fieberbrunn, Pillersee i Leogang dotrzeć można szybko i wygodnie bezpłatnymi skibusami. Osoby, które wolą same zatroszczyć się o swoje posiłki będą zadowolone, ponieważ mogą spożywać w hotelu przywiezione ze sobą jedzenie.

Jeśli komuś marzy się regeneracja sił w Alpach, powinien wybrać się do „AlpenRetreat“ w regionie Imst. W tym 500-letnim budynku dawnego zajazdu przy starej rzymskiej drodze Via Claudia Augusta znajdzie się coś dla ciała i dla ducha: zdrowa, wegetariańska kuchnia, joga, kursy medytacji, masaże i zabiegi. Właściciele zadbali o to, by w apartamentach w tradycyjnym tyrolskim stylu dobrze poczuli się goście z różnych kultur.  Dwuhektarowy obszar może także posłużyć do organizacji własnych kursów i seminariów.


Bezpłatny dostęp do sieci w Tyrolu

Hotspoty w kurortach narciarskich Tyrolu zapewniają bezpłatny dostęp do Internetu. Odwiedzający je goście mogą bezpośrednio z samego serca Alp dzielić się swoimi zdjęciami, przeżyciami i doświadczeniami, szybko wrzucając je do internetu.

0 comments: