Boże Narodzenie,

Paryż: Gwiazdka w Galeries Lafayette

22.11.13 Anonimowy 0 Comments

Witryny paryskiego Galeries Lafayette, najsłynniejszego domu handlowego, co roku w okresie bożonarodzeniowym zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych swoim kunsztem i urokiem. Tegoroczne dekoracje, odsłonięte 6 listopada, zatytułowano « Było sobie Boże Narodzenie…zanim zegar wybije północ”.


W dwunastu witrynach oglądać można dwanaście animowanych scenek, które opowiadają historię lalki Lilly i niedźwiadka Martina, którzy otrzymali tajemnicze zaproszenie.  Dwójka przyjaciół przemierza ścieżkę usianą odkryciami, gdzie czekają na nich zdumiewające spotkania.
Dodatkowo klika okien wystawowych poświęconych zostanie filmowi Piękna i Bestia, który wejdzie do kin w 2014. W oknach wystawowych pojawi się pięć obrazów z filmu: zamek Bestii, hol zamku wraz ze schodami, wystawna jadalnia, sypialnia Pięknej oraz jadalnia Bestii.W sali kinowej na 4 piętrze domu torowego zobaczyć zas będzie pierwsze 5 minut filmu, który w całości dostępny będzie dopiero po 12 lutego 2014.
Grono bożonarodzeniowych atrakcji dopełnia ustawiona pod kopułą sklepu 20 metrowa choinka. Co równą godzinę zmienia się ona w prawdziwy teatr, poruszany dzięki mechanizmom firmy Swatch, która w tym roku obchodzi swoją 30 rocznicę powstania.
Sklep pozostanie udekorowany świątecznie do ostatniego dnia grudnia. Więcej informacji o domu towarowym Haussmann Galeries Lafayette znaleźć można na stronie www.haussmann.galerieslafayette.com

0 comments: