Finnair obchodzą,

Bogata historia, świetlana przyszłość — linie lotnicze Finnair obchodzą 90. urodziny

1.11.13 Anonimowy 0 Comments

Piąte najstarsze linie lotnicze świata zostały założone w 1923 roku. Obecnie Finnair specjalizuje się w połączeniach między Europą i Azją, oferując bezpośrednie loty z Helsinek do ponad 60 miejsc na Starym Kontynencie i 13 w Azji. Z usług nowoczesnej floty samolotów Airbus korzysta rocznie przeszło osiem milionów pasażerów.- Fundamentem naszego rozwoju jest tradycja ulepszania połączeń między Europą i Azją oraz wizja podwojenia przychodów z połączeń na trasach Azjatyckich do 2020 roku - mówi dyrektor generalny, Pekka Vauramo.

Finnair będzie świętować 90-lecie istnienia na różne sposoby. Jednym z wyjątkowych wydarzeń odbywających się z tej okazji będzie rozdanie w piątek, 1 listopada, wszystkim pasażerom lotów długodystansowych specjalnego wydania komiksu z Kaczorem Donaldem o liniach Finnair. Przewoźnik zamówił również partię niezwykłych jubileuszowych plakatów autorstwa fińskiego grafika, Erika Bruuna.

W ramach jubileuszu linie Finnair wprowadziły nową koncepcję usług. Obecnie podczas wszystkich lotów w klasie ekonomicznej i biznesowej używana jest zastawa stołowa oraz akcesoria zaprojektowane przez firmę Marimekko w ramach kolekcji Marimekko for Finnair. Ponadto firma Finnair rozpoczęła we wrześniu współpracę z dwoma znakomitymi fińskimi szefami kuchni, Pekką Terävą i Tomim Björckiem. Podniesiono też standard systemów rozrywki na pokładach samolotów Finnair — blisko dwukrotnie zwiększono wybór programów rozrywkowych podczas lotów długodystansowych, udostępniając 72 filmy i ponad 150 programów telewizyjnych zarówno w klasie ekonomicznej, jak i biznesowej.

Linie Finnair ujednolicają obecnie swoją flotę i jako pierwsze otrzymały we wrześniu samolot Airbus 321 Sharklet. W styczniu 2014 r. rozpoczną też montaż nowych, całkowicie rozkładanych foteli na pokładzie większości maszyn latających na trasach długodystansowych.

Wiosną 2014 r. Finnair planuje otwarcie nowego salonu wypoczynkowego Premium Lounge na lotnisku w Helsinkach — tuż obok dotychczasowej poczekalni Finnair Lounge, pomiędzy wyjściami 36 i 37 w części dla pasażerów spoza strefy Schengen. Zadaniem salonu będzie uzupełnienie usług już istniejącej poczekalni. W ramach przeprowadzanej modernizacji między obiema poczekalniami powstanie sauna i prywatne prysznice, a przed obecną poczekalnią zostanie otwarty sklep bezcłowy.

Linie Finnair zdobyły w tym roku międzynarodowe uznanie: zostały pierwszą linią lotniczą, która weszła do czołówki światowego programu redukcji emisji dwutlenku węgla Carbon Disclosure Project. Jako jedyny przewoźnik lotniczy w Skandynawii linie te otrzymały cztery gwiazdki przyznawane przez serwis Skytrax, a także — po raz czwarty z rzędu — tytuł najlepszej linii lotniczej w Europie Północnej w konkursie World Airline Awards. Poza tym w corocznym plebiscycie TTG Travel Awards linie Finnair uhonorowano najlepszą europejską linią lotniczą w Europie. Finnair jest członkiem sojuszu oneworld skupiającego czołowe linie lotnicze świata.

Zapraszamy do odbycia historycznej podróży z liniami Finnair dzięki wyjątkowym filmom powstałym z okazji 90. jubileuszu firmy na stronie www.youtube.com/finnair.

0 comments: