Alpy,

Austria: Aqua Dome – spektakularny wodny świat w sercu tyrolskich Alp

27.11.13 Anonimowy 1 Comments

Panorama, Aqua Dome

W sercu tyrolskich Alp, w Längenfeld, mieści się niezwykły hotel. O wyjątkowości Aqua Dome świadczy wiele aspektów. Między innymi ten, iż jego historia – mimo, że hotel został wybudowany dopiero w 2004 r. –  zaczęła się już w XVI wieku. Hotel mieści się bowiem na terenie źródeł siarczkowych, które wykorzystywane były w celach leczniczych przez okolicznych gospodarzy już około 500 lat temu.

Centralnym elementem skonstruowanego według zasad feng shui **** 4 hotelu Aqua Dome jest tzw. „Thermendom”, czyli dwa duże baseny termalne z wodą siarczkową o temperaturze 34 i 36 °C zbudowane w kształcie kryształu. Oryginalna architektura budowli, jak również bogata oferta spa i wellness przyciąga miłośników  „wodnego świata” z najdalszych zakątków globu. Ponadto dla amatorów białego szaleństwa hotel stanowi idealną bazę noclegową. W Sölden, w odległości  około 15 minut od Aqua Dome, znajdują się świetnie przygotowane stoki narciarskie.

  • Oferta term w Längenfeld jest ogromna: od kąpieli w gorącej wodzie ze źródeł  termalnych, w dwóch zbudowanych w kształcie kryształowych waz termach, po kąpiel w trzech zewnętrznych basenach sprawiających wrażenie unoszących się w powietrzu. Są to: basen źródlany, basen siarczkowy, basen solankowy.

  • W wyrafinowanym  wodnym świecie można skorzystać ze znajdujących się obok siebie siedmiu różnych saun i łaźni parowych, gdzie doznaje się zmysłowych przeżyć w tropikalnym deszczu, wodospadach czy kąpieli we mgle. Następnie warto zajrzeć do wspaniałego „ beauty  und spa”  gdzie można indywidualnie dobrać zabiegi.

  • Aktywnym gościom Aqua Dome oferuje 25-metrowy basen  pływacki  oraz wielki basen w którym uprawia się „Aqua-Gymnastik” i „Aqua-Cycling”. Także siłownia z najnowszym sprzętem jest do dyspozycji gości.

  • Na rodziny z dziećmi  czeka „Alpejska Arka Noego“ z dwoma basenami na pokładzie statku, zjeżdżalania wodna oraz fantastyczne pomieszczenia do zabaw.

  • Samoobsługowa restauracja zapewnia szeroki wybór jedzenia: od witalizujących przekąsek aż po haute cuisine.

  • Od grudnia 2013: Spa 3000 wyposażone w nowe pomieszczenia wellness, zajmujące dwie kondygnacje i powierzchnię 2000 m² . Do tego sauny wypełnione ziołami alpejskimi, kąpiele ziołowe  oraz  jedyna w swoim rodzaju sauna wykonana ze skał krystalicznych z doliny Ötztal.


ZOBACZ GALERIĘ:

[gallery link="file" order="DESC" orderby="rand"]

[mappress mapid="253"]

1 komentarz: