Maciej Pilipiuk,

Pilot Ryanair opowiedział o swoich przygodach

23.9.13 Anonimowy 0 Comments

300 uczniów z klas 0-3 uczestniczyło w spotkaniu z kapitanem z bazy Ryanair we Wrocławiu  Maciejem Pilipiuk. Uczniowie podczas wizyty mogli dowiedzieć się jak zostać pilotem, jak to jest być pilotem, jak wygląda dzień pracy na ziemi i w powietrzu oraz jak operuje samolot pasażerski linii lotniczej Ryanair Boeing 737-800.Na zdjęciu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 118 z kapitanem Ryanair Panem Maciejem Pilipiuk.

- Cieszę się, że mogłem uchylić rąbka tajemnicy tak zacnemu gremium dzieci i obdarować moich słuchaczy cząstką wiedzy na temat tak wspaniałego zawodu jak bycie pilotem Ryanair. Mam nadzieje, że dzieki temu spotkaniu zostało zasiane ziarno pasji i w przyszłości nasi mali słuchacze zasilą szeregi adeptów akademii lotniczych oraz wypełnią pokłady w charakterze stewardów, stewardes i pilotów. Dziękując za spotkanie zapraszam miłych słuchaczy wraz z rodzicami do zwiedzania świata na skrzydłach Ryanair - powiedział Maciej Pilipuk, kapitan bazy Ryanair we Wrocławiu.
- Szkoła Podstawowa nr 118 nosi imię sławnego pilota płk Bolesława Orlińskiego, dlatego w programie wychowawczym szkoły wiele tematów związanych jest z lotnictwem, samolotami, lataniem. Rokrocznie w naszych uczniach staramy się wzbudzać pasję do tego by mieć marzenia, unosić się wysoko, "sięgać do gwiazd" i cieszymy się, że nasi wychowankowie mieli okazje spotkać się z pilotem linii lotniczej Ryanair, Panem Maciejem Pilipiuk. Serdecznie dziękuje za tak wspaniałą inicjatywę i mamy nadzieje, że Ryanair jeszcze zawita do naszej szkoły - dodała Barbara Rotte, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 we Wrocławiu.

 

Dzieci otrzymały małe upominki w postaci balonów i breloczków z modelem samolotu Ryanair Boeing 737-800.

 

0 comments: