energia drzew,

Naładuj się energią drzew

23.9.13 Anonimowy 2 Comments

Energia drzew, ziemi i moc Kamiennego Kręgu wyciszą i napełnią każdego wewnętrznym spokojem. Zanim na dobre zacznie się jesień, nastanie senna aura, a liście drzew zaczną powoli opadać, warto zregenerować siły w Ogrodzie Medytacji w Manor House SPA Chlewiska. Każdy gatunek drzew ma swoją indywidualną moc i emanuje wyjątkową charakterystyczną energią.Ogród Medytacji to 10-hektarowy teren wokół Pałacu Odrowążów. Jest nie tylko świadkiem dziejów i losów wielu rodów szlacheckich od 1135 r., ale także miejscem, w którym odnajdziemy spokój i bliskość natury. Codzienne obowiązki i sprawy przestają tu mieć znaczenie. Dzięki starannej pielęgnacji ten okazały park jest zadbany i zachęca do spacerów. 12 maja 2009 roku ten zabytkowy Park, jako pomnik przyrody, został wpisany na "Listę preferencyjnych zabytkowych parków i ogrodów dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej". Ogród tworzą rozległe trawniki, swobodnie rozplanowane klomby, grupy drzew i krzewów o zróżnicowanych wysokościach, a także nieregularnie wijące się ścieżki. Cicho szumią tu naturalne zbiorniki wodne – strumyki oraz stawy.


Energia drzew w Ogrodzie MedytacjiNajcenniejszymi okazami Ogrodu Medytacji są stare drzewa o szlachetnych sylwetkach, potężne dęby, kasztanowce, rozłożyste lipy, klony, czerwone buki, graby, jesiony, modrzewie. Każdy gatunek drzew emanuje inną, szczególną i charakterystyczną dla siebie energią. Aby czerpać jak najwięcej pozytywnych właściwości należy wybierać zdrowe drzewa, te najbardziej okazałe, o grubym pniu i dorodnych liściach. A zatem, aby naładować się pozytywną energią przed zimą, odpędzić stres i natłok codziennych spraw wystarczy przytulić się do kory drzewa.


Dąb – przywraca witalność i poprawia koncentrację, wzmacnia psychikę. Chroni też przed zwątpieniem, zniechęceniem oraz dodaje sił.


Kasztanowiec – łagodzi stany lękowe i ułatwia zasypianie. Koi dolegliwości duszy i poprawia nastrój. Pozwala pełniej korzystać z zebranych doświadczeń oraz pobudza naturalną ciekawość świata. Korzystnie też oddziałuje na sferę uczuciową.


Lipa – energie lipy uwrażliwiają na otaczający świat i istniejące w nim inne widzialne i niewidzialne energie.


Klon – pozwala nawiązywać otwarte i szczere relacje z ludźmi, dodaje odwagi osobom pragnącym spojrzeć na siebie obiektywnie.


Buk – budzi w człowieku pogodę ducha, uwalnia od stresu. To drzewo pomaga przezwyciężyć nieśmiałość i własną słabość. Pozwala odzyskać pewność siebie i uspokaja.


Grab – usuwa lęk przed starzeniem się, pomaga uwierzyć w siebie. Podnosi odporność organizmu i ułatwia aklimatyzację.


Jesion – energie jesionu pomagają poznać i zrozumieć własne uczucia i emocje, ułatwiają ich akceptację, a co za tym idzie, również panowanie nad nimi. Znając i rozumiejąc swoje wnętrze możemy mądrze i konsekwentnie postępować i zajmować się rozwojem duchowym.


Modrzew – energie modrzewia pozwalają oderwać się od spraw przyziemnych i spojrzeć głębiej na wszystko, co nas otacza, a tym samym wzbudzają altruizm. Pobudzają chęć do życia, wnoszą entuzjazm i zapał do prowadzonych działań, dodają sił i ułatwiają ich regenerację.


Ogród Medytacji - energia ziemi, drzew i Kamienny Krąg Mocy


To jeden z sześciu programów Wellness & Spa, który wchodzi w skład Sześciu Kluczy do Holistycznej Metamorfozy. Sześć Kluczy to autorskie programy zabiegów proponowanych w Manor House SPA Chlewiska, opartych na filozofii bycia w harmonii z samym sobą oraz otoczeniem.


Kamienny Krąg Mocy znajduje się w leśnej części Ogrodu Medytacji. Symbolizuje on wszechświat i emanuje energią, którą możemy czerpać bez ograniczeń. Dzięki niej odnajdziemy harmonię i równowagę w życiu. Kamienny Krąg podkreśla związek człowieka z ziemią – w dawnych czasach były to miejsca obrzędów i ceremonii, krąg symbolizował pewnego rodzaju ołtarz i miejsce spotkań duchowych.– Ogród Medytacji to idealne miejsce, które ukoi nasze zmysły i uspokoi nerwy oraz umysł zaprzątnięty codziennymi sprawami. Wszyscy goście Manor House SPA mogą korzystać z jego dobroczynnej energii bez ograniczeń. Wielu naszych gości spędza tu mnóstwo czasu na porannych spacerach, popołudniowych przechadzkach oraz w pawilonach ogrodowych popijając wodę ze świeżą miętą zerwaną prosto z ogrodu – mówi Dorota Tokarska, dyrektor ds. marketingu w Manor House SPA Chlewiska.


Ogród Medytacji to park pamiętający wiele historycznych wydarzeń i dzieje rodów szlacheckich – Odrowążów, Chlewickich, Potkańskich, Sołtyków i Platerów, które władały Chlewiskami na przestrzeni wieków. Park jest nie tylko wspaniałym miejscem odpoczynku dla rodzin i wycieczek firmowych, ale także miejscem edukacyjnym, gdzie historia łączy się z naturą tworząc pozytywnie wpływającą na otoczenie energię.

2 komentarze:

  1. Jakieś głupoty

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo cenię sobie roślinność i kontakt z naturą. Przez to uwielbiam dbać o swój przydomowy ogród. Z wielką chęcią odwiedziłabym takie miejsce, które jest tutaj opisane. Fajnie, że poruszono tutaj, jakie drzewo za co odpowiada. Dzięki za ten wpis!

    OdpowiedzUsuń