historia,

Manor House - SPA w jednej z najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce

6.8.13 Anonimowy 0 Comments

Lato to doskonały moment nie tylko na relaks i zabawę, ale również na odkrywanie pięknych i nieznanych miejsc w Polsce. W ten ciepły, wakacyjny czas warto połączyć przyjemne z pożytecznym i odwiedzić zabytkowy Park i Pałac Odrowążów Manor House w Chlewiskach

(woj. mazowieckie). To nie tylko magiczne i pełne historycznego uroku miejsce, ale przede wszystkim unikalne na skalę Polski luksusowe SPA, gdzie przywrócenie harmonii duchowej i spokoju umysłu jest równie istotne, jak odnowa biologiczna i relaks ciała.

Manor House to kompleks usytuowany na terenie 10-hektarowego parku ze starodrzewem i dwoma zarybionymi stawami. W jego skład wchodzi przede wszystkim piękny Pałac Odrowążów z XVI w. Historia posiadłości zaczęła się w 1135 roku, kiedy to Prędota Stary Odrowąż wybudował w tym miejscu dwór rycerski. To jedna z najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. W kompleksie znajdują się również: XIX-wieczna Stajnia Platera, Termy Zamkowe oraz nowo wybudowana Oranżeria Pałacowa z Basenem Nowej Ery. Manor House oferuje relaks w Termach Zamkowych, w których usytuowano pokoje hotelowe o charakterze SPA, kompleks SPA zwany Łaźniami Rzymskimi oraz Studio Odnowy z gabinetami zabiegowymi. Całość otacza piękny i rozległy historyczny park, gdzie mieści się Ogród Medytacji i Kamienny Krąg Mocy.

Manor House

Sześć Kluczy do Holistycznej Metamorfozy

To autorski program Wellness & SPA opracowany przez terapeutów Manor House i oparty na filozofii bycia w harmonii z samym sobą i otoczeniem. Każdy z kluczy pozwala na inny rodzaj doznań i kontakt z otaczającymi żywiołami: Ziemi, Ognia, Powietrza i Wody. Ten niespotykany nigdzie indziej program cechuje się opartym na synergii, indywidualnym oraz holistycznym podejściu do człowieka i skupia się na osiągnięciu równowagi między ciałem, duszą i umysłem. Bez harmonii tych trzech elementów nie da się osiągnąć prawdziwego relaksu i wspaniałego samopoczucia. W skład Sześciu Kluczy do Holistycznej Metamorfozy wchodzą:

Basen Ery Wodnika

Basen Ery Wodnika to innowacyjny i jedyny w Polsce basen wykorzystujący bezchlorową technologię uzdatniania wody opartą na ożywionej wodzie Grandera i nanosrebrze, dzięki czemu na nasze ciało nie oddziałują żadne szkodliwe związki chemiczne. Krystalicznie czysta woda Grandera z jonami srebra nie wywołuje alergii, natomiast chroni i pielęgnuje skórę. Basen wyposażony jest w rwącą rzekę oraz oferuje m.in.: gejzery wodne, masujące leżanki i siedziska oraz jacuzzi.

Łaźnie Rzymskie

Zlokalizowane w Termach Zamkowych posiadłości to jedyny w swoim rodzaju kompleks 18-tu parowych, wodnych i masujących kąpieli, saun, wanien oraz procedur dla zdrowia i relaksu. Łaźnie są szczególnym miejscem, które działa na wszystkie pięć zmysłów. To oaza absolutnej przyjemności i spokoju, to radość z wody, muzyki, aromatów i kojącego światła dla poprawy zdrowia, urody i samopoczucia.

Witalna Wioska® SPA

Wioska Witalna® SPA to specjalnie stworzona w baśniowym pałacowym ogrodzie sielska osada, składająca się z dziewięciu chat krytych osikowymi wiórami, m.in. Chaty Solnej, Sauny Świetlnej czy Beczki Polskiej. W wiosce, otoczonej kojącym szumem drzew i zdrowym powietrzem można odreagować codzienne stresy, odzyskać wewnętrzną równowagę, osiągnąć zgodność z otoczeniem, uspokoić emocje i pobudzić zmysły. Jest ona harmonijnym połączeniem energii żywiołów Ognia, Powietrza, Wody i Ziemi, z których – według starożytnych idei, przekazywanych przez greckich filozofów Heraklita i Talesa z Miletu – zbudowany jest wszechświat.

Studio odnowy

To gabinety terapii energetycznych, oaza spokoju, harmonii i wyciszenia. Wszechobecna jest tu woda – na ścianach, drzwiach, kamiennych podłogach tworzy strumienie, wodospady i rozlewiska. Obfitość wody i zieleni oczyszcza umysł i koi zmysły. W aranżacji zostały wykorzystane naturalne materiały takie jak kamień, żywice, egzotyczne drewno, minerały, kamienie górskie, wiklina, ratan czy bambus, które są przyjazne człowiekowi i zbliżają go do natury.

Pokoje ofuro SPA

Pokoje ofuro znajdują się w Termach Zamkowych i zostały zaprojektowane z myślą o komforcie, relaksie, odprężeniu. To zmysłowa przestrzeń pełna doznań dotykowych, zapachowych, estetycznych, wizualnych i słuchowych. Dbałość o każdy detal, odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych, od kamienia przez egzotyczne drewno, szkło, lustra, ceramikę, antyczne płaskorzeźby, wyjątkowe tkaniny, wyszukane obrazy, kolory i oświetlenie pomogą w odzyskaniu psychofizycznej równowagi. W każdym pokoju znajduje się głęboka balia ofuro, służąca do zanurzania się po szyję w gorącej lub zimnej wodzie. Według Japończyków takie kąpiele wspaniale wpływają na samopoczucie, poprawiają ukrwienie i usuwają toksyny z organizmu.

Ogród Medytacji

To 10-hektarowy teren wokół Pałacu Odrowąża. Już od 1135 r. wielkie rody szlacheckie, które na przestrzeni wieków władały Chlewiskami zostawiały tutaj pozytywne energie krążące wśród starych kilkusetletnich drzew. Medytacja i pobyt w ogrodzie to jedyne w swoim rodzaju przeżycie – wyciszy i napełni każdego wewnętrznym spokojem, odwagą i siłą. Pomoże odzyskać harmonię z otoczeniem, uspokoi emocje, a pobudzi zmysły, doda tak potrzebnej nam w dzisiejszym świecie energii życiowej. W ogrodzie można czerpać uzdrawiającą energię z drzew, specjalnie ułożonego Kamiennego Kręgu Mocy lub piramidy Horusa.

Lato w Pałacu Odrowążów Manor House

Niezależnie czy dysponujemy tylko kilkoma wolnymi dniami, mamy do dyspozycji tygodniowy urlop czy planujemy szybki, weekendowy wypad za miasto, warto wybrać się do Manor House, który położony jest niemal w samym sercu Polski,  ok. 120 km od Warszawy. Obiekt oferuje komfortowy wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi, zakochanych par, klientów grupowych czy potrzebujących relaksu singli. Dla swoich gości Manor House przygotował wiele atrakcyjnych ofert wakacyjnych. Można skorzystać zarówno z gotowych pakietów, jak i wybrać program pobytu pod kątem indywidualnych preferencji oraz oczekiwań, aby optymalnie wykorzystać dobrodziejstwa płynące z pobytu w tak magicznym miejscu. Dzięki długiej tradycji, obecnej na każdym kroku wielowiekowej historii oraz pięknej architekturze, Manor House oferuje nie tylko unikalny relaks, ale również klimat i magię dawnych lat. Do końca sierpnia br. można zakupić 6-dniowy pakiet wakacyjny w specjalnej cenie 189 zł/os.

0 komentarze: