Aktualności,

Gdańskie obiekty w Katalogu unikatowych obiektów turystyki biznesowej

21.8.13 Anonimowy 0 Comments

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Przestrzeń Artystyczna Fabryki Batycki oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości zostały dodane do katalogu „Katalogu unikatowych obiektów w Polsce”. Zostały wiec uznane za wyjątkowe miejsca na konferencję czy biznesowe spotkanie. Gdańsk dzięki swojej ofercie jest dziś trzecią destynacją turystyki biznesowej w Polsce ulegając stolicy i Krakowowi.


„Katalog unikatowych obiektów w Polsce” dostępny na stronie internetowej Poland Convention Bureau POT - to odpowiedź na trend w przemyśle spotkań wskazujący, że organizatorzy spotkań w poszukiwaniu najbardziej atrakcyjnych miejsc na organizację wydarzeń biznesowych i nie tylko, coraz częściej szukają miejsc oryginalnych i niezapomnianych.
Konferencje, uroczyste bankiety, czy inne spotkanie nie muszą odbywać się wyłącznie w salach oferowanych w hotelach czy centrach kongresowych. Z powodzeniem i coraz chętniej są organizowane w obiektach kulturalnych, naukowych i nie tylko.
W tym roku do katalogu miejsc unikatowych Poland Convention Bureau POT dołączyły trzy kolejne obiekty z Gdańska:
1. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie - z salą konferencyjną znajdującą się w prestiżowej strefie VIP. Nowy terminal T2 gdańskiego lotniska to nie tylko nowoczesna hala odlotów, ale również miejsce spotkań biznesowych z salą konferencyjną mogącą pomieścić do 80 osób z widokiem na płytę lotniska.
2. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER - ze swoim zapleczem konferencyjnym, w tym m.in. magiczną i jedyną taką w Polsce Salą Alicji. Gdański STARTER to inspirującą przestrzeń przyciągającą przedstawicieli biznesu i nauki, chętnie wykorzystywana do organizacji konferencji, warsztatów i innych spotkań biznesowych.
3. Przestrzeń Artystyczna Fabryki Batycki - znajdująca się w budynku po byłych zakładach samochodowych. Industrialny charakter miejsca znakomicie nadaje się do organizacji uroczystych bankietów, kolacji, pokazów multimedialnych, spektakli teatralnych i muzycznych i wielu innych. Fabryka Batycki to jedno z nowych miejsc na gdańskiej mapie obiektów.

Do tej pory w „Katalogu unikatowych obiektów w Polsce” z Gdańska znalazły się:
Sala BHP, PGE ARENA, Centrum Stocznia Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, Dwór Artusa Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Statek "Dar Pomorza" Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Obecność gdańskich obiektów w katalogu przygotowywanym przez Poland Convention Bureau/POT to większa szansa na ich promocję wśród zarówno polskich i zagranicznych organizatorów spotkań.

oprac. (MK)

gdansk.pl

0 comments: