Koloseum,

Zagrożone bezpieczeństwo w Koloseum

10.6.13 Anonimowy 0 Comments

O tym, że Koloseum niszczeje, wiadomo nie od dziś. W minionym roku włoska prasa alarmowała, że zabytek, niemal jak Krzywa Wieża w Pizie, zaczyna odchylać się od pionu.  Do tej pory odchyliło się aż  o 40 centymetrów. Teraz głośno jest o kolejnym problemie - okazało się, że w razie jakiegokolwiek zagrożenia opuszczenie amfiteatru byłoby praktycznie niemożliwe.fot. PojechaneWakacje.pl

Włoskie media donoszą, że władze Koloseum łamią podstawowe zasady bezpieczeństwa, ponieważ drogi ewakuacyjne na terenie całego obiektu zostały zamknięte. Czynne jest tylko jedno przejście, przed którym ustawiono... budki z pamiątkami oraz dorożki. Ktoś zapomniał, że Koloseum jest jednym z najpopularniejszych zabytków w Rzymie - każdego dnia odwiedza je kilkanaście tysięcy turystów. W razie zagrożenia, o skutkach dramatu lepiej nie myśleć.

W minionym roku ustalono, że najbardziej zagrożona jest południowa część rzymskiego amfiteatru. 31 lipca 2013 roku rozpoczął się wielki remont zabytku, pierwszy od ponad 70 lat, który w sumie potrwa około 3 lat i będzie kosztował 25 milionów euro.

ml

0 komentarze: