EUROPA,

Wieża Eiffla zamknięta!

27.6.13 Anonimowy 0 Comments

 

Przebywający w Paryżu turyści są wściekli. Tysiące rozczarowanych osób, które zwiedzają stolicę Francji odchodzi z kwitkiem spod stóp Wieży Eiffla. Powodem jest strajk obsługi "żelaznej damy" - jak nazywają swój symbol paryżanie.Rocznie odwiedza ją siedem milionów turystów, dziennie - 30 tysięcy.  Jednak od wtorku zwiedzający nie mają możliwości wjechania na jeden z poziomów wieży. Symbol Paryża jest niedostępny dla zwiedzających. Wściekłość w turystach narasta, ponieważ wcześniej nikt ich o tym nie poinformował.


Wieża została zamknięta po ogłoszonym przez jej trzystu pracowników strajku, którzy domagają się poprawy warunków pracy i podwyżki płac. Zdaniem protestujących stan powstałej w całości z kutego żelaza konstrukcji  jest wyjątkowo zły. Wieży może grozić nawet katastrofa budowlana, co w oczywisty sposób zagraża bezpieczeństwu turystów.


We wtorek, bez zapowiedzi, osoby pracujące przy wieży Eiffla postanowiły nie wpuścić na nią turystów. W ciągu dwóch dni sprzed wejścia do wieży odprawiono już tysiące rozczarowanych zwiedzających. Nie wiadomo jak długo Paryż pozostanie bez jednej ze swych największych atrakcji turystycznych.


Wieżę budowano w latach 1887-89; została ukończona na Wystawę Światową. Wjazd na sam szczyt jedną z pięciu wind (gdy działają) kosztuje 14,50 euro.

0 comments: