dzieci,

Nowa era kolonistów

26.6.13 Anonimowy 0 Comments

Własne portfolio fotograficzne, krótkometrażowy film fabularny, scenariusz imprezy kulturoznawczej, a nawet własny klip muzyczny - to pamiątki, które przywożą dzisiaj młodzi ludzie z kolonii i obozów. Zastąpiły breloczki, figurki i widoczki z nadmorskim krajobrazem. W wakacyjne oferty dla młodzieży wkraczają kreatywność i pasja.fot. PojechaneWakacje.pl

Zbliżający się koniec roku szkolnego oznacza zwiększone zainteresowanie ofertami wyjazdów na kolonie i obozy młodzieżowe. Organizatorzy proponują zupełnie nową jakość wypoczynku, oferując obozy tematyczne z warsztatami prowadzonymi przez profesjonalistów z różnych dziedzin.

Ci, którzy planują wysłać dziecko na obóz lub kolonię, mają w czym wybierać. Zmieniająca się codzienność dzieci i nastolatków w naturalny sposób wpłynęła na zmianę sposobu myślenia o obozach i koloniach wśród organizatorów wyjazdów. Właśnie dlatego coraz bogatsza oferta nie oznacza tylko większej liczby kierunków wyjazdowych, ale przede wszystkim inny sposób spędzania czasu. Oprócz takich aktywności jak spływy kajakowe, orientering, jazda konna czy windsurfing, na turnusach czeka młodzież i dzieci czekają także inne atrakcje.

- Nowatorskie programy obozów i kolonii mają odpowiedzieć na potrzeby młodych ludzi, wśród których pojawia się rozwijanie pasji, doskonalenie się, odkrywanie własnych możliwości. Warsztaty grupowe prowadzone przez profesjonalistów w niecodziennym środowisku to doskonała okazja do pielęgnowania pasji i znalezienia swoich najmocniejszych stron podczas zawodów sportowych, narywania własnego klipu muzycznego czy kręcenia filmu - mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl.

Się kręci
Takie możliwości dają m.in. obozy artystyczne i medialne. Miłośnicy filmu i teatru mają do wyboru obozy o tematyce ogólnej oraz bardziej sprofilowane, stworzone z myślą o konkretnych specjalnościach. Na obozie filmowym i reżyserskim jest okazja do poznania tajników pracy reżysera, operatora czy montażysty, uczestnicy poznają też historię kina oraz napiszą i zrealizują własny scenariusz, a nawet nakręcą film krótkometrażowy. Ci, którzy wybiorą turnus na obozie dziennikarskim, też nie będą się nudzić - nauczą się pisania różnych form dziennikarskich, poznają sztukę prowadzenia wywiadów i wreszcie wydadzą własną gazetkę. W tegorocznej ofercie wakacyjnej znajdziemy obozy o wyjątkowo oryginalnej tematyce, m.in. kulturoznawstwo, egzotyka, zdrowie i uroda, egzotyka, breakdance, a nawet modeling. Nastolatków, których fascynuje świat mody, przyciągnie oferta obozów spod znaku fashion - poznają m.in. zasady poruszania się po wybiegu czy sztukę pozowania. Miłośnicy muzyki mogą wybierać spośród obozów z warsztatami gry na instrumentach o różnym stopniu zaawansowania, wokalnych, musicalowych, tanecznych i choreograficznych.

- Ważne jest, że młodzi ludzie traktowani są indywidualnie i zapalony perkusista będzie miał okazję pracować z trenerem właśnie na tym instrumencie, a nie np. na gitarze czy klawiszach. Dodatkowo dowiedzą się, jak stworzyć zespół, pracować w studiu nagrań czy nagrać klip - dodaje Klaudyna Mortka.

Na młodsze dzieci czekają wakacje w świecie swoich ulubionych bohaterów książkowych i filmowych - pełne magii kolonie w konwencji "Harry'eo Pottera" czy "Gwiezdnych Wojen" pobudzają wyobraźnię i zachęcają do niecodziennych aktywności. Najmłodsi nie tylko uczestniczą w fabularyzowanych zadaniach, ale też mają okazję do pracy nad niektórymi nawykami, np. ćwiczą cierpliwość z Mistrzem Yodą.

Nauka języka nie tylko za granicą
Bogata oferta wyjazdów wakacyjnych dla dzieci połączonych z kursem językowym cieszy się powodzeniem wśród różnych grup wiekowych, tym bardziej że nie musimy wysyłać dziecka na zagraniczne wakacje, by miało kontakt z obcym językiem. Organizatorzy takich wyjazdów proponują zarówno obozy w Bułgarii czy Hiszpanii, ale także krajowe, gdzie dziecko ma stały kontakt z lektorem i uczestniczy w zajęciach prowadzonych w wybranym języku obcym. Na takim obozie uczestnicy mają okazję mówić po angielsku czy portugalsku nie tylko w przerwach między paint ballem a zajęciami na basenie, ale także podczas aktywności sportowych czy artystycznych.

 

źródło wakacje.pl

0 comments: