Gdańsk,

Gdański pirat atakuje!

29.6.13 Anonimowy 0 CommentsProjekt Historyczny Garnizon Gdańsk oraz Kaper Krzysztof z Gdańska zapraszają na pokazy i warsztaty zorganizowane dla Centralnego Muzeum Morskiego!
W niedzielę 30 czerwca nabrzeże przy Spichlerzach na Ołowiance zaatakuje łódź kaperska. Pomimo wysiłków i poświęcenia obrońców, korsarze wedrą się na ląd i ustanowią swoje rządy. Do oglądania inscenizacji zapraszamy wszystkich, którym bliski jest klimat XVII i XVIII wiecznych walk morskich.
Grupa rekonstrukcyjna Garnizon Gdańsk Krzysztofa Kucharskiego zaprezentuje pokaz musztry piechoty morskiej. Chętni zostaną do niej zaproszeni i pobiorą pierwszą lekcję poruszania się z bronią i wykonywania zwrotów na komendę, wydawaną przez dowódcę oddziału. Kolejną atrakcją będzie możliwość zapoznania się z bronią białą i palną. Bosman opowie m.in. jak ładowano karabin, do czego służyła na pokładzie pika, jak władano szablą. Wypowiedzą się też jeńcy wzięci do niewoli w czasie bitew morskich oraz chirurg, który musiał w dawnych czasach dokonywać amputacji kończyn.


Dla najmłodszych gości na salach wystawowych w Spichlerzach odbywać się będą gry i zabawy edukacyjne. Dzieci będą mogły przymierzać zbroje z różnych epok, strzelać z działa do nieprzyjacielskiego okrętu i poszukiwać ukrytych eksponatów.

Szczegóły i program imprezy:


0 comments: