Blue Flag,

Cypr ma najczystsze plaże w Europie

13.6.13 Anonimowy 0 Comments

W 2013 roku aż 57 plaż na Cyprze zostało oznaczonych Błękitną Flagą.  Błękitna Flaga to znak, że plaża spełnia surowe kryteria czystości wody, plaż, bezpieczeństwa na plaży, dbałości o środowisko naturalne. W ubiegłym roku 56 plaż na Cyprze miało Błękitną Flagę.


fot. Travelerdeluxe.pl

W 2013 do grona najlepszych dołączyła plaża Kourion Beach (rejon Episkopi). Międzynarodowe Jury każdego roku przyznaje plażom Błękitne Flagi. W 2013 spośród ponad 3100 nagrodzonych plaż w 46 krajach w Europie, Republice Południowej Afryki, Maroko, Tunezji, Nowej Zelandii, Brazylii, Kanadzie i  na Karaibach, 57 plaży Cypru zostało wyróżnionych Błękitną Flagą.

Lista plaż z Błękitną Flagą znajduje się na stronie www.blueflag.org , gdzie dostępne są szczegółowe informacje na temat plaż, dostępnych usług oraz udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Biorąc pod uwagę fakt, że na Cyprze jest około 112 plaż,  ponad 50% z nich spełnia najwyższe standardy i kryteria programu Blue Flag, co jest niezwykle wyjątkowe i stawia Cypr w ścisłej czołówce światowej.0 comments: