majówka,

Wybierasz się na majówkę? Pamiętaj o ubezpieczeniu

24.4.13 Anonimowy 1 Comments

Wspinaczka w Alpach, rejs po Fiordach Norweskich, nurkowanie w okolicach hiszpańskiego przylądka Llopu, a może rodzinne zwiedzanie jednej z europejskich stolic? Pomysłów na spędzenie fantastycznej majówki nie brakuje. Planując zagraniczny wyjazd na własną rękę, warto jednak pomyśleć o ubezpieczeniu.


Polisa turystyczna, której dzienny koszt równy jest cenie filiżanki espresso podawanej w kawiarni na paryskim wzgórzu Montmartre, może uchronić przed konsekwencjami niespodziewanych zdarzeń, gwarantując tym samym bagaż wyłącznie pozytywnych wspomnień z urlopu!
fot. pojechanewakacje.pl

Zaplanuj swoje wydatki


Wybierając się na majówkę, każdy z nas marzy o błogim wypoczynku. Jednak nawet najlepiej zaplanowana i przygotowana wyprawa może stracić swój urok, jeśli nie zadbamy o odpowiednie ubezpieczenie. Polisa zapewnia bezpieczeństwo i ochronę w przypadku nieprzewidzianych wydatków, które mogą okazać się bardzo wysokie ponieważ leczenie za granicą jest kosztowne.  Przykładowo, w przypadku złamania nogi w Austrii musimy być przygotowani na koszt 800 euro, z kolei we Francji, leczenie zerwanych więzadeł to wydatek 600 euro. Warto również wiedzieć, że w większości krajów obowiązek pokrycia kosztów akcji ratowniczej ciąży na poszkodowanym - w Czechach przewóz ambulansem z miejsca wypadku do szpitala to wydatek 1,5 tys. euro, w Austrii nawet 2 tys. euro. Natomiast we Włoszech, transport samolotem do szpitala to koszt sięgający 4 tys. euro. „Wybierając się długi weekend majowy za granicę warto zaplanować swoje wydatki wcześniej i pomyśleć o ubezpieczeniu. Tym bardziej, że cena polisy turystycznej stanowi zaledwie ułamek kosztów podróży” – zauważa Bogumiła Sowa z FRU.PL.


FRUwaj bezpiecznie


Dokumentem uprawniającym do leczenia za granicą jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).  Karta EKUZ jest bezpłatna, ale zakres świadczeń przysługujących w jej ramach często nie jest wystarczający. Obejmuje bowiem jedynie pokrycie podstawowych wydatków, takich jak konsultacja lekarska czy opieka medyczna w szpitalu. Ponadto, aby otrzymać kartę EKUZ nierzadko trzeba czekać kilka godzin w kolejce wśród innych oczekujących. Platforma FRU.PL, wychodząc naprzeciw potrzebom turystów, niezależnie od ich wieku, obranego kierunku podróży czy  też umiejętności sportowych, proponuje klientom kompleksowe ubezpieczenie turystyczne FRU&TRAVEL, które można zakupić wraz z rezerwacją biletu lotniczego.


„Dokonując zakupu biletu lotniczego na platformie FRU.PL, jednym kliknięciem myszy możemy wykupić ubezpieczenie FRU&TRAVEL gwarantujące nam bezpieczny urlop. Zakres oferowanych przez polisę świadczeń wykracza poza tradycyjne ubezpieczenie kosztów leczenia, a koszt dziennej polisy to wydatek zaledwie 5 złotych dziennie” – mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL.


Polisa FRU&TRAVEL zapewnia ubezpieczenie w przypadku akcji ratowniczej oraz pokrycie wydatków związanych z transportem zarówno ambulansem jak i samolotem. Gwarantuje ubezpieczenie OC chroniące przed roszczeniami ze strony poszkodowanych osób,  które okazuje się niezwykle istotne zwłaszcza wtedy, gdy podróżujemy z dziećmi lub uprawiamy sport, na przykład jeździmy na rowerze. Podróżny, który wybierze się z polisą FR&TRAVEL za granicę może być spokojny również o swój bagaż – ubezpieczenie pokryje koszty w przypadku opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego, a nawet w przypadku anulowania biletu lotniczego. Dostępny w ramach polisy pakiet, zwany Osobistym Travel Managerem, umożliwia stały dostęp do informacji na temat rozrywek i wydarzeń kulturalnych. Ponadto, gwarantuje turystom pomoc w razie utraty środków płatniczych oraz dokumentów podróży. Dodatkowo, Osobisty Travel Manager pomoże zorganizować podróżującemu opiekę nad dziećmi i zwierzętami.


„Szeroki zakres świadczeń dostępny w ramach polisy FRU&TRAVEL z roku na rok przyciąga coraz większą grupę klientów FRU.PL. W minionym sezonie na zakup polisy zdecydowało się o 15 proc. klientów więcej niż jeszcze rok wcześniej. To pozytywna trend świadczący o rosnącej świadomości turystów, którzy dostrzegli, że korzystając z ubezpieczenia unikają ryzyka poniesienia czasem bardzo wysokich kosztów leczenia za granią” – zauważa Bogumiła Sowa z FRU.PL. „W minionym roku spotkaliśmy się entuzjastycznym przyjęciem przez turystów oferty bezpłatnej polisy na czas podróży. Aby zachęcić turystów do ubezpieczania się, postanowiliśmy wprowadzić to rozwiązanie ponownie. W związku  z tym każdy, kto zarezerwuje bilet lotniczy w serwisie FRU.PL do końca kwietnia, otrzyma 7-dniowe ubezpieczenie w prezencie. Mamy nadzieję, że akcja po raz kolejny przyniesie sukces,
a  zwolenników ubezpieczania się na czas podróży będzie przybywać” – dodaje Bogumiła Sowa z FRU.PL.

1 komentarz:

  1. http://www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl na stronie można dostosować ubezpieczenie do wyjazdu i sprawdzić jego rynkową cenę

    OdpowiedzUsuń