podróż,

Single aktywni, rodziny wypoczywają zimą, a seniorzy kupują przez Internet

4.4.13 Anonimowy 0 Comments

Jakie mamy plany urlopowe na 2013 rok? O to swoich użytkowników zapytała platforma rezerwacji biletów lotniczych Fru.pl. Wyniki okazały się zaskakujące. Single wybierają się na urlop poza Polskę co najmniej trzy razy w roku. Rodziny wyjeżdżają za granicę, już nie tylko podczas wakacji, ale również zimą. A seniorzy są coraz bardziej aktywni - polubili nie tylko podróże, ale i zakupy przez Internet.


Urlop już nie tylko raz w roku


Z przeprowadzonej ankiety wynika, że w tym roku najbardziej urozmaicone plany wyjazdowe mają single, czyli osoby samotne oraz pary bez dzieci. Nie czekając z utęsknieniem na jedyne letnie wakacje, wyjeżdżają za granicę co najmniej trzy razy w roku. Nieco rzadziej planują  wakacje rodziny z dziećmi.  Większość z nich (62 proc.), wybiera się na zagraniczny wypoczynek raz w roku, ale coraz częściej (30 proc.) spędzają poza Polską zarówno wakacje jak i ferie zimowe. Z kolei seniorzy,  którzy rezerwują bilety lotnicze przez Internet, w większości (70 proc.) wypoczywać będą w tym roku jeden raz.


 


Kiedy na urlop?


Seniorzy, którzy nie przepadają ani za turystycznym tłokiem, ani za upałami w szczycie sezonu, najchętniej udają się na zagraniczny wypoczynek po sezonie - we wrześniu swój wyjazd planuje co piąty polski senior rezerwujący bilet w serwisie FRU.PL. Jeszcze większą popularnością cieszą się wyjazdy w grudniu (43 proc.) – seniorzy wyjeżdżają wówczas do rodzin, aby spędzić wspólnie Święta Bożego Narodzenia.


Rodziny z dziećmi, którym wakacje wyznacza  rytm roku szkolnego, planują wypoczynek poza Polską najczęściej podczas wakacji  - w lipcu (30 proc.) lub sierpniu (32 proc.). Co ciekawe, w tym roku aż 30 proc. rodzin planuje za granicą spędzić ferie zimowe  - w styczniu (16 proc.) bądź lutym (14 proc.). W tym czasie kurorty narciarskie w Alpach przeżywają prawdziwe oblężenie dużych i małych narciarzy z kraju nad Wisłą!


Single, najczęściej podróżują w gronie znajomych lub przyjaciół, a niemal obowiązkowym terminem ich turystycznego planu jest wyjazd na majówkę – majowy długi weekend za granicą planuje ponad połowa  z nich (62 proc.). Udając się na zagraniczny wypoczynek trzy lub więcej razy w roku, single preferują wakacje w marcu  i we wrześniu. „Wypoczynek w marcu cieszy się popularnością, gdyż po długiej zimie osoby niezależne i aktywne zawodowo, szukają słońca,  ciepła i energetycznego wzmocnienia. Marzec to również znakomita pora na podróże do Azji, gdyż tamtejsza pogoda w  większości azjatyckich krajów sprzyja podróżnikom” - wyjaśnia Bogumiła Sowa z platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL. „Z kolei we wrześniu, popularne w szczycie sezonu regiony turystyczne,  na przykład na Półwyspie Bałkańskim i w Regionie Śródziemnomorskim, wolne są od tłumów, a warunki pogodowe zachęcają wielbicieli kąpieli w morzu” - dodaje Bogumiła Sowa z FRU.PL.


 


Najczęściej podróżujemy do Europy i Azji


Turyści, którzy rezerwują bilety lotnicze na platformie FRU.PL najczęściej podróżują po Europie (65 proc.), rzadziej wybierają się do Azji (25 proc.). Europejskie podróże cieszą się największą popularnością wśród rodzin (43 proc.), dla których wspólne wczasy to dość duże przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe.  Co czwarta podróż po Starym Kontynencie stanowi wyprawę aktywnego, polskiego seniora.


„Podróże na własną rękę, zdobywają coraz większą popularność wśród najstarszych użytkowników serwisu FRU.PL. Seniorzy, rozpoczynając swoją przygodę z podróżowaniem, najczęściej wybierają kierunki europejskie, gdyż uważają, że wyprawa do krajów o podobnych zwyczajach i mentalności jest  bardziej bezpieczna i nieco łatwiejsza do zorganizowania niż podróż do Azji, czy do Afryki” – wyjaśnia Bogumiła Sowa z platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL.


Z kolei Azja, która od kilku lat staje się hitem wyjazdowym polskich turystów, największą popularnością cieszy się wśród singli. Zdecydowaną większość (71 proc.) wszystkich podróży do Azji stanowią wyprawy osób samotnych i par bez dzieci – kilkutygodniowa azjatycka podróż staje się niezwykle ciekawym trendem wyjazdowym zwłaszcza wśród młodych osób.


0 comments: