Arrecife,

Lanzarote: wypoczynek na księżycowej wyspie

14.4.13 Anonimowy 2 Comments

Z uwagi na jej wygląd, Lanzarote uważana jest za najbardziej wulkaniczną z wszystkich Wysp Kanaryjskich. Jej „księżycowy” krajobraz pełen kraterów, wąwozów i dolin zastygłej lawy jest jedną z jej głównych atrakcji, ale nie jedyną.Lanzarote jest jedną z najstarszych wysp Archipelagu Wysp Kanaryjskich, powstałą w wyniku działalności wulkanicznej zapoczątkowanej przed 22 milionami lat. Upływający czas wyrzeźbił jej krajobraz i strukturę, obdarowując ją prawdziwie niesamowitą przyrodą, wpisaną na listę rezerwatów biosfery UNESCO.

Dzięki wiecznie wiosennemu klimatowi, można podziwiać kontrasty i piękno jej wybrzeża w dowolnej porze roku. Znajdziesz tu plaże pokryte czarnym lub złotym piaskiem, położone na terenach miast lub na chronionych obszarach naturalnych… Na wyspie znajdziesz także miejsca charakteryzujące się niezwykłym walorem ekologicznym, takie jak Park Narodowy Timanfaya, w którym podziwiać można zróżnicowane formy wulkaniczne lub Park Narodowy Archipelagu Chinijo, miejsce schronienia wielu gatunków ptaków morskich.

By lepiej poznać niecodzienną zależność, jaka wytworzyła się między mieszkańcami wyspy i otaczającym ich wyjątkowym wulkanicznym środowiskiem, warto odwiedzić powstałe tu ośrodki sztuki, kultury i turystyki. Zostały utworzone w celu ochrony dziedzictwa wyspy. Każdy z ośrodków odróżnia się od pozostałych, a razem wzięte w pełni oddają podstawowy obraz kultury lokalnej.

Natomiast jeżeli jesteś miłośnikiem sportu, znajdziesz tu dla siebie tysiące możliwości. Możesz grać w golfa wśród lawy i kaktusów, uprawiać płetwonurkowanie podziwiając piękno morskiego dna, wędkować na pełnym morzu lub surfować, gdyż tutejsze fale są uważane za jedne z najlepszych w Europie.

Dzięki stolicy, Arrecife, możesz dotrzeć na Lanzarote samolotem i statkiem. Po wyspie najwygodniej jest poruszać się wynajętym samochodem, gdyż najbardziej oddalone od siebie punkty wyspy dzieli od siebie odległość zaledwie 71 kilometrów.źródło spain.info

[mappress mapid="176"]

2 komentarze:

  1. Niedługo tam będę. Wycieczka kupiona :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniale wygląda. A ile kosztuje wycieczka w takie miejsce?

    OdpowiedzUsuń