Air France,

Bilety lotnicze AIR FRANCE od 596 złotych. Nowy wachlarz taryf „MiNi” dostępny na 139 europejskich trasach

29.4.13 Anonimowy 1 Comments

 

Francuski przewoźnik lotniczy AIR FRANCE, wprowadził w dniu 25 kwietnia br. na rynek polski nową specjalną taryfę „MiNi”. Teraz, przez cały rok, klienci z Polski będą mogli skorzystać ze specjalnych obniżonych cen przelotów do 139 miast w Europie i Afryce Północnej.Taryfy „MiNi”  funkcjonowały już w niektórych krajach europejskich i od 25 kwietnia są w sprzedaży w Polsce na wyloty od 5 czerwca 2013 roku.

Klienci AIR FRANCE mogą wybierać między ofertą „MiNi” i „CLASSIC”. Taryfy „MiNi” są uproszczoną opcją dla podróżnych bez bagażu, którzy nie zbierają mil w programie Flying Blue. Należy jednak zwrócić uwagę, że podróżny może wybrać swoje miejsce w samolocie dopiero na lotnisku, za pośrednictwem kiosków do samodzielnej odprawy. Natomiast bagaż główny może nadać wyłącznie za dodatkową opłatą (15 EUR drogą online i 30 EUR – na lotnisku). Wyjątkiem są tu członkowie programu Flying Blue posiadający karty na poziomie Elite lub Elite+, którzy są zwolnieni z opłaty za bagaż.

W taryfie „MiNi” nie ma możliwości modyfikowania ani zwrotu biletu. Bez zmian pozostaje możliwość zabrania ze sobą bagażu podręcznego do 12 kilogramów. Poza tym, nadal obowiązują takie udogodnienia jak: prasa oferowana przed wejściem na pokład, bezpłatne napoje i przekąski oraz dostęp do serwisu Air France Conect. Ponadto firmy uczestniczące w programie oszczędnościowym BlueBiz mogą zbierać punkty za loty z biletem „MiNi”, ale nie mogą wymieniać zgromadzonych oszczędności na loty nagrodowe w tej taryfie.

Alternatywą do taryfy „MiNi” jest oferta „CLASSIC”. Kupując bilet w wyższej cenie, podróżny zyskuje dodatkowe elementy usługi wliczone w cenę biletu: prawo do przewozu 1 sztuki bagażu rejestrowanego (o wadze do 23 kg) i możliwość wcześniejszego wyboru miejsca w samolocie – podczas odprawy online. Ponadto w taryfie „CLASSIC” jest możliwość zbierania mil w programie Flying Blue, a bilet podlega zmianom za opłatą. Pozostałe elementy serwisu jak: bagaż podręczny, napoje, przekąski oraz prasa na pokładzie – w tym przypadku też są bezpłatne

Dzięki nowym taryfom podróżni mogą odnieść wiele korzyści. Przede wszystkim mogą zaoszczędzić do 165 złotych na bilecie w stosunku do dotychczasowego standardowego cennika. Na przykład, przelot do Paryża jest dostępny już od 596 PLN (w obie strony, z podatkami lotniskowymi i opłatą serwisową przy rezerwacji biletu na www.airfrance.pl).

Nowa oferta została skrojona na miarę potrzeb osób, które podróżują bez bagażu rejsowego i wcześniej ponosiły z tego tytułu zbędne opłaty. Taryfy „à la carte” umożliwiają dowolne planowanie swojej podróży pod kątem indywidualnych potrzeb. Na pokładzie samolotu wszyscy pasażerowie, niezależnie od wybranej opcji biletu, mają do dyspozycji taką samą jakość usług. Dodatkowo AIR FRANCE oferuje szereg ułatwień dostępnych za pomocą smartfona, które pozwalają oszczędzać czas w trakcie odprawy i wsiadania na pokład samolotu (odprawa mobilna i wejście na pokład z kartą pokładową w telefonie).

 

1 komentarz:

  1. taka polityka prowadzi do konkurencyjności na przewozach tanich linii lotniczych. Tak więc dziś mocni na tej siatce połączeń szukaj klientów wśród tanich przewoźników.

    OdpowiedzUsuń