Ciekawe miejsca,

Święta z rodziną, ale poza Polską

29.3.13 Anonimowy 0 Comments

Jak co roku większość Polaków planuje spędzić  Wielkanoc w gronie najbliższych. Często oznacza to, że święta spędzimy z rodziną, ale poza granicami kraju. Z analizy platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL wynika, że najwięcej Polaków poleci do Wlk. Brytanii, Niemiec oraz Irlandii. Część osób wybiera się na kilkudniowe wakacje w gronie przyjaciół do jednego z europejskich miast.Święta z rodziną w Europie


Polacy, przywiązani do tradycyjnego spędzania Wielkanocy, udają się do bliskich mieszkających za granicą, aby wspólnie zasiąść do świątecznego śniadania. Do najczęściej wybieranych przez klientów FRU.PL kierunków podróży wielkanocnych należą Wielka Brytania, Niemcy oraz Irlandia. „Polacy coraz chętniej decydują się na świąteczną podróże samolotem do rodziny mieszkającej w Europie ze względu na atrakcyjne ceny biletów lotniczych. Przykładowo, rezerwując w lutym lot na wielkanocny wyjazd do Londynu, można było go nabyć już za 110 zł” – mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL.


Nietypowe święta z przyjaciółmi


We Włoszech popularne jest powiedzenie: „Natale con i tuoi, Pasqua con chi vuoi", co znaczy, że Boże Narodzenie powinno się świętować w gronie rodziny, natomiast Wielkanoc można spędzić z przyjaciółmi. Z danych FRU.PL wynika, że dla coraz większej grupy Polaków Święta Wielkanocne to doskonała okazja na krótkie wakacje. Aktywny sposób spędzenia świąt najczęściej preferują ludzie młodzi w wieku od 25 do 35 lat. Do grona najpopularniejszych miast w okresie 29 marca – 7 kwietnia należą: Rzym, Paryż, Barcelona i Madryt. Mimo, że początek wiosny nie sprzyja plażowaniu, tamtejsze warunki pogodowe są idealne na piesze wędrówki, spacery i zwiedzanie miasta.

0 comments: