Alfama,

Spacer po Lizbonie

25.3.13 Anonimowy 1 Comments

Polski MSZ przygotował cykl filmów “Spacer z Ambasadorem”, przedstawiających pracę polskich ambasadorów na placówkach zagranicznych. Jeden z odcinków tej serii został zrealizowany w Portugalii.

“Spacer z Ambasadorem” to wyjątkowy przewodnik po europejskich miastach. Czwarty odcinek tej serii ukazuje Portugalię widzianą z perspektywy Ambasadora RP w Portugalii, Bronisława Misztala. Główną rolę odgrywa w filmie Lizbona, z uroczymi uliczkami Alfamy, słynnym tramwajem 28 oraz targiem, gdzie można kupić charakterystyczne dla Portugalii, ceramiczne płytki azulejos. Ambasador pokazuje także Cabo da Roca, najdalej na zachód wysunięty punkt Europy, wyjaśnia fascynację Portugalczyków piłką nożną oraz opowiada o tajnikach pracy dyplomaty.

Portugalski odcinek “Spaceru z Ambasadorem” spotkał się z uznaniem prezydenta Lizbony, Antonio Costa, który chwalił go za „uchwycenie esencji Lizbony, jej uroków i sekretów”. Costa dodał także, że  Lizbona jest kosmopolitycznym miastem, które ciepło przyjmuje każdego, kto je odwiedza.

http://youtu.be/QfhPqun89Tc

[wysija_form id="1"]

 

1 komentarz: