. Francja,

Najdziwniejsze imprezy roku 2013

27.2.13 Anonimowy 1 Comments

Budowle z cytryn w środku miasta, festiwal wody czy może uczta małp… Gdzie i kiedy odbywają się najdziwniejsze festiwale i imprezy świata? Sprawdziła to porównywarka ofert turystycznych KAYAK, która przygotowała kalendarz najbardziej nietypowych wydarzeń na rok 2013.

[caption id="attachment_6769" align="alignnone" width="616"] Źródło: http://www.flickr.com/photos/fredrikenestad/3288547532/sizes/l/in/photostream/[/caption]

Cytrynowe Święto

Ci, którzy chcą zobaczyć na własne oczy niesamowite konstrukcje z…cytryn, powinni jak najszybciej rezerwować bilety do Francji, gdzie do 8 marca na Lazurowym Wybrzeżu potrwa Menton Lemon Festival. W ramach obchodów święta co roku ulicami francuskiego miasteczka przejeżdżają platformy z konstrukcjami wykonanymi w całości z cytryn, które następnie wystawiane są w różnych punktach Menton. Według wyszukiwań porównywarki KAYAK, najbardziej atrakcyjna w tym czasie oferta na przeloty z warszawskiego portu do Nicei (najbliższe lotnisko, oddalone od Menton o niecałe 30 km) to koszt ok. 900 zł (SWISS, wylot 28 lutego, powrót 10 marca). Ok. 1100 zł zapłacą natomiast podróżujący z Krakowa (LOT, wylot 1 marca, powrót 11 marca) oraz Katowic i Poznania (loty realizowane przez Lufthansę).

Festiwal wody

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać kolejnej sylwestrowej zabawy, doskonałym rozwiązaniem będzie wycieczka do Tajlandii. Zgodnie z tradycją Tajowie obchodzą Nowy Rok wiosną. Święto zwane Songkran lub „festiwalem wody” rozpoczyna się dokładnie 13 kwietnia i trwa zwykle 3 dni. Jednym z najważniejszych zwyczajów towarzyszących obchodom jest oblewanie się wodą, które ma przynieść oczyszczenie duszy i ciała. W ostatnich latach na czas Songkran ulice tajskich miast przemieniają się w prawdziwe pola bitew, gdzie za broń służą pistolety na wodę, wiadra i szlauchy ogrodowe. Według porównywarki KAYAK, korzystne oferty połączeń do Bangkoku znaleźć można z warszawskiego portu. Kupując bilet dla jednej osoby w dwie strony trzeba się liczyć z kosztami rzędu ok. 2400 zł (Qatar Airways, wylot 11 lub 15 kwietnia, powrót 23 kwietnia). Podobne ceny czekają na podróżujący z Gdańska i Krakowa (linie Air Berlin).

Człowiek-Ptak

Zawody w najdłuższym locie na samodzielnie skonstruowanej „maszynie latającej” zasilanej ludzką siłą odbywają się co roku w nadmorskim Bognor w południowej Anglii. Co ciekawe, w 2003 roku w zmaganiach wziął udział sam sir Richard Branson, twórca linii lotniczych Virgin Atlantic Airways. Tegoroczna edycja konkursu zaplanowana jest na 13-14 lipca 2013 roku. Do nadmorskiego uzdrowiska nad kanałem La Manche najwygodniej i najszybciej można się dostać lecąc do Londynu, a następnie przesiadając się w pociąg lub autokar (podróż trwa niewiele ponad godzinę). Według porównywarki KAYAK, turyści chcący wziąć udział w rywalizacji powinni wybrać połączenia realizowane przez Ryanaira z wylotem z Katowic lub Warszawy (wylot 12 lipca, powrót 14 lipca, ok. 410 zł za bilety w dwie strony dla jednej osoby). Z niewiele większymi kosztami powinni się liczyć lecący z Gdańska (448-491 zł za jedną osobę, przeloty w dwie strony).

Światowe Mistrzostwa Gitary Powietrznej

21-23 sierpnia w finlandzkim Oulu odbędzie się Air Guitar World Championship, czyli mistrzostwa w udawaniu gry na gitarze elektrycznej. Impreza co roku przyciąga coraz większe rzesze fanów tej nietypowej rozrywki, której jednym z prekursorów był sam Joe Cocker. Według wyszukiwań porównywarki KAYAK, do Finlandii warto polecieć liniami Finnair. Bilety z wylotem z Warszawy to koszt nieco ponad 1000 zł w dwie strony dla jednej osoby. Trochę mniej zapłacą podróżni z krakowskich Balic – 960 zł (np. połączenia z wylotem 20 lub 22 sierpnia i powrotem 25 sierpnia).

World Puppet Theatre Festival

Francuskie miasteczko Charleville-Mézières co dwa lata staje się miejscem spotkań miłośników lalkarstwa. Następna edycja tego prestiżowego wydarzenia, na które zjeżdżają się wielbiciele teatru z całego świata, odbędzie się właśnie w tym roku w dniach 20-29 września. Za bilety na połączenia LOT-u do Paryża, z którego do Charleville-Mézières można dostać się pociągiem, we wrześniu trzeba zapłacić ok. 600 zł (bilety w dwie strony dla jednej osoby, wylot z Warszawy). Podobne koszty czekają na podróżujących z Balic liniami easy Jet (536 zł za bilety w dwie strony, wylot 19 września, powrót 30 września). Mniej więcej 100 zł więcej zapłacą podróżujący Lufthansą z Katowic lub Wrocławia. Ok. 800 zł wydadzą natomiast pasażerowie lotów realizowanych z Gdańska również przez Lufthansę.

Małpia uczta

Kolejne nietypowe wydarzenie wybrane przez porównywarkę KAYAK to odbywający się 25 listopada w Lopburi, tajskim mieście małp, Monkey Buffet Festival. Makaki jawajskie, znani na całym świecie mieszkańcy miejscowości, podczas swojego święta obdarowywane są przeróżnymi smakołykami. Podczas uczty nie brak elegancko zastawionego stołu, a zwierzętom usługują… prawdziwi kelnerzy. Do Lopburi najłatwiej dotrzeć pociągiem z dworca Hualamphong w Bangkoku. Bilety na loty do stolicy Tajlandii z Warszawy, z przesiadką w Dubaju, realizowane przez linie Emirates, to koszt ok. 2300 zł (wylot 18 listopada, powrót 2 grudnia). Ok. 300 zł więcej trzeba zapłacić za loty Austrian Airlines z Krakowa, natomiast ok. 400 zł z Gdańska (Air Berlin).

Santa Claus World Championship

Miłośnikom bożonarodzeniowej atmosfery porównywarka KAYAK proponuje wycieczkę do szwajcarskiego Samnuan, gdzie w grudniu odbywają się zawody dla św. Mikołajów. Panie i Panowie poprzebierani w czerwone stroje rywalizują w takich konkurencjach, jak wspinanie się po kominach czy dostarczanie prezentów na… osiołkach. Do położonej w Alpach wioski najwygodniej dotrzeć można z lotniska w Innsbrucku (Austria). Ci, którzy będą chcieli połączyć wyjazd z kilkudniowym wypoczynkiem na nartach i zarezerwują bilety lotnicze na grudzień już teraz, muszą liczyć się z kosztami ponad 1000 zł za przeloty dla jednej osoby. Więcej informacji o przelotach oraz porównania cen znaleźć można na www.kayak.pl.

*Wymienione w tekście ceny noclegów oraz biletów lotniczych podane zostały zgodnie z wynikami wyszukiwań porównywarki KAYAK z dnia 26 lutego 2013 roku.

 

1 komentarz: