Dubaj,

Linie lotnicze Emirates rozpoczęły codzienne loty do Warszawy

6.2.13 Anonimowy 0 Comments

Pierwszy samolot linii Emirates wylądował dziś rano w Warszawie, inaugurując codzienne loty tego przewoźnika do Polski. Jest to już 129. kierunek w globalnej siatce połączeń Emirates.

[caption id="attachment_6432" align="alignnone" width="640"] Samolot Emirates w Warszawie[/caption]

Do obsługi trasy przeznaczono samoloty typu Airbus A330-200. Emirates będą pierwszą międzynarodową linią lotniczą oferującą polskim pasażerom możliwość podróży Klasą Pierwszą. Nowe połączenie dodatkowo wzmocni więź ekonomiczną pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, które są obecnie największym bliskowschodnim partnerem biznesowym Polski - wymiana handlowa pomiędzy tymi dwoma krajami osiąga rocznie wartość nawet ponad 840 mln złotych (1 mld dirhamów).

Wśród pasażerów pierwszego rejsu znaleźli się wysocy rangą goście – przedstawiciele Grupy i linii Emirates oraz ważnych instytucji Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Jego Wysokość Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Linii oraz Grupy Emirates, Jego Ekscelencja Mohammed Ibrahim Al Sheibani, Dyrektor Generalny Zgromadzenia Ustawodawczego Dubaju, Jego Ekscelencja Sultan bin Saeed Al Mansoori, Minister Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jego Ekscelencja Mohammed Ahmed bin Abdul Aziz Al Shehhi, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jego Ekscelencja Hamed Buamim, Dyrektor Generalny Izby Handlowo-Przemysłowej Dubaju, Jego Ekscelencja Adam Krzymowski, ambasador Polski w ZEA, Adel Al Redha, Wiceprezes Emirates ds. Operacyjnych oraz Inżynierii, Ali Mubarak Al Soori, Wiceprezes Emirates ds. Zarządzania Obiektami, Zakupów i Logistyki, Thierry Antinori, Wiceprezes Emirates ds. Globalnej Sprzedaży Przewozów Pasażerskich, Boutros Boutros, Starszy Wiceprezes Emirates ds. Komunikacji Korporacyjnej, Richard Jewsbury, Starszy Wiceprezes Emirates ds. operacji handlowych na Europę i Federację Rosyjską, Pradeep Kumar, Starszy Wiceprezes Emirates ds. Optymalizacji Przychodów i Systemów Cargo, a także inne ważne osobistości oraz przedstawiciele mediów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- Dzisiejszy dzień jest niezwykle ważny nie tylko dla Emirates, ale również dla Polski. Dzięki naszemu połączeniu turyści, biznesmeni oraz handlowcy z krajów Afryki Wschodniej, Azji i Bliskiego Wschodu uzyskają łatwy i bezpośredni dostęp do tutejszego rynku. Stymulowanie wymiany handlowej i rozbudzanie nie tylko popytu na nasze usługi, ale również zainteresowania nowym kierunkiem turystycznym to integralna część naszej strategii rozwoju, w której Warszawa odgrywa bardzo ważną rolę - powiedział Jego Wysokość Sheikh Ahmed.

- Otwarcie połączenia przez jedną z największych linii lotniczych na świecie to wielkie wydarzenie i zaszczyt dla Lotniska Chopina. Obecność Emirates Airlines jest wyrazem uznania dla wysokiego standardu obsługi pasażera w naszym porcie i zwiększa jego znaczenie jako regionalnego hubu przesiadkowego – powiedział Michał Marzec, Dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie. - Dla pasażerów z Polski i Europy Środkowej uruchomienie bezpośredniego połączenia z Dubajem daje nowe, szerokie możliwości podróżowania po świecie. Dzięki niemu loty z Polski do Azji, Australii, Afryki czy Ameryki Południowej będą znacznie bardziej dostępne i krótsze nawet o kilkanaście godzin – dodał.

[caption id="attachment_6434" align="alignnone" width="448"] Jego Wysokość Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Linii oraz Grupy Emirates witany przez Jego Ekscelencję Asim Mirza Ali Mohammed Al Rahma, Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce.[/caption]

Delegacja VIP-ów została powitana przez Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce, Jego Ekscelencję Asim Mirza Ali Mohammed Al Rahma, Michała Marca - Dyrektora warszawskiego Lotniska Chopina oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

- Polska może się pochwalić jedną z najsilniejszych gospodarek w Europie oraz solidnym PKB, co czyni z niej perfekcyjny punkt wyjścia do dalszego rozwoju naszych operacji w Europie Wschodniej. Wkraczanie na rynki takie jak polski, niewystarczająco dotąd obsługiwane przez innych przewoźników, biorąc pod uwagę ich potencjał i istniejące zapotrzebowanie na transport lotniczy, od lat stanowi kluczowy czynnik pozwalający nam osiągać sukces. Jesteśmy pewni, że Polska będzie tego kolejnym przykładem - dodał J.W. Sheikh Ahmed. Siła obustronnych relacji handlowych pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Polską przejawia się m.in. w dużej liczbie polskich przedsiębiorstw prowadzących operacje na terenie ZEA. Przewiduje się, że wraz z uruchomieniem codziennych bezpośrednich lotów z Dubaju nastąpi istotny rozwój handlu pomiędzy tymi dwiema gospodarkami, wspomagany dodatkowo dogodnym rozkładem lotów i wzmożoną świadomością konsumentów na obydwu rynkach. Pasażerowie Emirates podróżujący z Warszawy będą mogli korzystać z rozbudowanej siatki połączeń przewoźnika, co stworzy kolejne możliwości handlowe i turystyczne dla rozwijającej się gospodarki krajowej. W uzupełnieniu do przewozów pasażerskich na trasie pomiędzy Dubajem a Warszawą, Emirates SkyCargo oferować będzie aż 238 ton pojemności przewozowej tygodniowo w lukach bagażowych maszyn wykonujących rejsy. Przewoźnik przewiduje, że będzie to dodatkowy katalizator rozwoju handlu pomiędzy Polską i pozostałymi państwami z siatki połączeń Emirates. Do głównych polskich towarów eksportowych mają się zaliczać farmaceutyki, kosmetyki i urządzenia elektroniczne, natomiast importowane mają być przede wszystkim maszyny, akcesoria sportowe, sprzęt medyczny, urządzenia elektroniczne oraz galanteria skórzana.

Rejsy pomiędzy Dubajem i Warszawą realizowane będą według następującego rozkładu (podano godziny według czasu lokalnego):

  • EK 179 Dubaj 7:30 - Warszawa 10:45

  • EK 180 Warszawa 13:50 - Dubaj 22:15


Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Airbus A330-200 z 237 miejscami na pokładzie, w konfiguracji trzyklasowej. Polscy pasażerowie będą mogli czerpać korzyści z nawiązanego niedawno przez Emirates partnerstwa w ramach programu lojalnościowego Skywards i wymieniać mile Skywards na loty liniami easyJet do Europy i Afryki Północnej. W ramach dalszej ekspansji, Emirates ogłosiły w ubiegłym tygodniu uruchomienie połączenia z lotniskiem Haneda w Tokio z dniem 3 czerwca 2013 roku. Wkrótce po rozpoczęciu rejsów do Warszawy, Emirates uruchomią kolejną nową trasę – loty do Algieru, stolicy Algierii, ruszą już 1 marca 2013 r.

 

0 comments: