Austria,

Bal nad balami czyli „Bal w Operze Wiedeńskiej“

7.2.13 Anonimowy 0 Comments

Przygotowania do najważniejszego wydarzenia towarzysko-kulturalnego w całej Austrii – balu w Operze Wiedeńskiej trwają pełną parą. Bal nad balami, czyli najbardziej prestiżowy spośród wszystkich 450 balów w sezonie, odbywa się w tym roku 07. lutego.

Jeden jedyny raz w roku zamienia się Opera Wiedeńska, symbol Wiednia na całym świecie, w pięknie udekorowaną i wszędzie rozpoznawalną salę balową. To za sprawą punktu kulminacyjnego karnawału w austriackiej stolicy – balu w Operze Wiedeńskiej.

Tradycja organizowania balów w Wiedniu sięga roku 1877 lecz pierwszy bal pod nazwą „Bal w Operze Wiedeńskiej“ odbył się w 1935 roku, a jego głównym celem była akcja humanitarna. Od tego czasu „Bal w Operze“ organizowany był corocznie z wykluczeniem lat wojny, w ostatni czwartek karnawału.

Bal zaczyna się zazwyczaj o godz. 22.00 i trwa do 05.00 rano. W noc balową przebywa w Operze Wiedeńskiej ponad 7.000 osób z czego grubo ponad 5.000 to goście. Strój wieczorowy jest obligatoryjny, panie występują w okazałych, długich wieczorowych sukniach, panowie koniecznie we frakach. Wspaniałą muzyczną atmosferę zapewnia 120 muzyków, którzy grają na ośmiu różnych scenach w operze.

Bilety, mimo że ich cena zaczynała się od 250 EUR, oczywiście są już wyprzedane, a organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, którym w tym roku nie udało się nabyć biletu do wcześniejszych rezerwacji. System rezerwacji na rok 2014 rusza już 08. lutego br.!

0 komentarze: