Austria,

Tyrol: Relaksujące szusowanie w pełnym słońcu

23.1.13 Anonimowy 0 CommentsTyrolska zima to jazda na nartach po niezliczonych nartostradach oraz mnóstwo możliwości odkrywania zimowych krajobrazów i miejscowej tradycji. Połączenie tych elementów oddaje obraz prawdziwego Tyrolu, który zimą przyciąga zapalonych narciarzy, miłośników górskiej przyrody oraz rodziny z dziećmi w każdym wieku.

Nauders na przełęczy Reschen zaprasza rodziny – bezpieczne wyciągi, atrakcyjne ceny

Narciarski raj na przełęczy Reschen udostępnia miłośnikom białego szaleństwa 120 km stoków na 3 terenach narciarskich w dwóch krajach. Oprócz tego w regionie znajduje się wiele stoków z głębokim śniegiem i liczne tereny do jazdy poza trasami. Maluchy na nartach uwielbiają zabawę w Nauderixlandzie przy górnej stacji kolejki Bergkastel. Czekają tu na nie kolorowe postacie z bajek, najróżniejsze ścieżki, stoki z muldami i tunel ze śniegu - inaczej mówiąc, warunki do nauki przez zabawę są idealne. Na górnej stacji kolejki znajduje się też restauracja dla dzieci, gdzie najmłodsi otrzymują profesjonalną opiekę i dokładnie takie jedzenie, jakie najbardziej im smakuje. Rodzinna wyprawa na stok również nie stanowi żadnego problemu, ponieważ wszystkie wyciągi Nauderer Bergbahnen są wyposażone w tzw. „skippies” - specjalnie zabezpieczenia, chroniące pasażerów przed wypadnięciem. Ponieważ region, który lubi dzieci, jest siłą rzeczy przyjazny dla rodzin, Nauders ma dla nich specjalną ofertę – rodzinny karnet narciarski. Karnet kosztuje tylko 498 euro, po szczycie sezonu nawet 430 euro i za tę cenę rodzice wraz z dziećmi mogą jeździć przez 6 z 7 dni. Single z dziećmi płacą 311,50 euro lub 265 euro po szczycie sezonu. Najważniejsze jest jednak, że ceny te obowiązują niezależnie od tego, ile pociech liczy rodzina.

Pitztal – narty w słońcu i kulinarne atrakcje

Miłośnikom relaksującego szusowania w słońcu polecamy dolinę Pitztal. Niezależnie od tego, czy wybierzemy skąpany w słońcu rodzinny teren narciarski Hochzeiger, czy też położone powyżej 2800 m n.p.m. stoki lodowca Pitztal, możemy liczyć na doskonałe warunki narciarskie i dużo dobrej zabawy. Dużo przyjemności goście doliny mogą się spodziewać także podczas imprezy „Firn, Wein & Genuss“ („Firn, wino & smak”), której głównymi atrakcjami będzie degustacja win i wysokiej klasy oferta kulinarna. W dniach 12 i 13 kwietnia 2013 najlepsi austriaccy winiarze zaprezentują swoje osiągnięcia w najróżniejszych miejscach – m.in. w „Café 3.440“ – najwyżej położonej kawiarni w Austrii. Nie zabraknie też skitourowej wyprawy na Wlidspitze – najwyższą górę w Tyrolu. Kolejnym ważnym punktem w programie tej imprezy będzie „Wein- & Gourmetnacht” ("Noc wina i smaku"), której głównymi bohaterami będą nie tylko wina na najwyższym poziomie, ale również wyśmienite potrawy w wykonaniu najlepszych kucharzy Tyrolu.

Pakiet „Firn, wino i smak“

Pakiet „Firn, wino i smak” to prawdziwa oferta „all in one”. Pakiet obejmuje: 7 noclegów w hotelu****, karnet na 6 dni na lodowiec Pitztal, test sprzętu narciarskiego, 3 dni zwiedzania regionu w towarzystwie przewodnika narciarskiego, wyprawę skitourową na Wildspitze, degustację szampana w jaskini lodowej oraz wstęp na wszystkie imprezy (degustacja wina w kawiarni, „Wein- & Gourmetnacht”, „Pitztaler Weinmeile”).

Firn, fun i wiosenne słońce w St. Anton am Arlberg

Kultowy wyścig „Der Weiße Rausch“, Kirschbaum Battle, siatkówka na poziomie 2030 m n.p.m… Wiosna 2013 w St. Anton am Arlberg zapowiada się niezwykle sportowo i kolorowo. W marcu i w kwietniu panują tu najlepsze warunki do uprawiania sportów zimowych – w ciepłym wiosennym słońcu. To najlepszy czas na szusowanie na zmianę z odprężającymi godzinami na leżaku, przyjemnościami wellnessu i après ski. Dzięki atrakcyjnym cenom pakietów wiosna w St. Anton am Arlberg pozwala osiągnąć pełnię szczęścia.

Polecamy: Tydzień Firnu - od 16 do 23 marca

Kiedy w marcu dni stają się coraz dłuższe, narciarze i snowboardziści cieszą się na wiosenne słońce i Tydzień Firnu w St. Anton am Arlberg. Przybywają tu wtedy z bliska i z daleka i szusują tak lekko, jakby nic nie ważyli, po sypkim śniegu, na którym nawet niewprawni narciarze się czują pewnie. W okresie od 16 do 23 marca w St. Anton am Arlberg goście cieszą również niskimi cenami: tydzień urlopu na firnie można zarezerwować już od 410 euro za osobę. Cena obejmuje karnet narciarski na 6 dni i noclegi w pensjonacie ze śniadaniem.

Kursy jazdy na nartach dla początkujących i bezpłatne karnety dla dzieci na terenie narciarskim Ski Juwel

Jeżeli Twoje umiejętności narciarskie nie należą do najczęściej odświeżanych, w regionie Alpbachtal Seenland mają szansę nabrać nowego blasku. Kurs dla rozpoczynających przygodę z narciarstwem od nowa opiera się na najprostszej możliwej koncepcji: wspólnie z instruktorem starasz się wyeliminować Twoje słabe punkty. Praktyczne ćwiczenia, wykonywane w ramach krótkich, ale bardzo intensywnych jednostek po 2 godziny dziennie, niezawodnie pomagają zapomnieć o przestarzałych technikach. W prywatnych lekcjach możesz uczestniczyć także razem z bliską Ci osobą, w ten sposób podzielicie koszty nauki. Sukces jest gwarantowany! Kurs możesz w każdej chwili przerwać, jeżeli okaże się, że nie przebiega tak, jak sobie wyobrażałeś. W takim wypadku otrzymujesz zwrot kosztów kursu, wypożyczenia sprzętu i skipassu za każdy niewykorzystany dzień. 3 noclegi ze skipassami, wypożyczenie sprzętu narciarskiego i kurs narciarski kosztują od 391 EUR za osobę, pakiet jest ważny od 03 do 31.03.2013.

Wildschönau, inny ośrodek terenu narciarskiego Ski Juwel, przygotował specjalną atrakcję dla rodzin z dziećmi, spędzających tu ferie późną zimą: od 23 marca do końca sezonu 2013 dzieci od rocznika 1997 jeżdżą gratis w towarzystwie swoich rodziców – w stosunku 1: 1 – pod warunkiem, że ci ostatni zakupią karnet na 4 lub więcej dni. Oferta obowiązuje na całym terenie Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau.

Ski and the City: Lienz

Adlerlounge, znana świątynia smaku, leży na wysokości 2621 m n.p.m. na terenie narciarskim Großglockner Resort Kals-Matrei, który obejmuje 110 km stoków i znajduje się tylko niecałą godzinę jazdy samochodem od miasta Lienz. Tak samo jak wszystkie 7 terenów narciarskich wschodniego Tyrolu, liczących razem dobre 398 km stoków, wyróżniony przez ADAC za rewelacyjny stosunek ceny do jakości narciarski raj rozciąga się na „południowym balkonie Alp”. Tutaj nie tylko słońce świeci przez 2000 godzin w roku, ale także dzięki wyjątkowym warunkom klimatycznym już późną jesienią region cieszy się z obfitych opadów śniegu. Do późnej wiosny panują tu optymalne warunki do uprawiania sportów zimowych.

Skipass Skihit obowiązuje na wszystkich siedmiu terenach narciarskich wschodniego Tyrolu i cieszy się wyjątkową popularnością wśród rodzin, gdyż w żadnym innym regionie Austrii 18-latkowie nie płacą za karnety tyle samo, co dzieci. 6-dniowy wariant Skihitu dla osoby dorosłej kosztuje w szczycie sezonu 207, a poza szczytem sezonu 192 euro. Dzieci i młodzież do 18. roku życia płacą 103,50 lub 96 euro. W pakiecie można zarezerwować cały tydzień na nartach z noclegami, śniadaniem i karnetem na 6 dni już od 332 euro za osobę w pokoju 2-osobowym.

0 comments: