Alpe di Siusi,

Południowy Tyrol: Najmłodsi górą w górach!

28.1.13 Anonimowy 0 Comments

Dolomity w Południowym Tyrolu to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Region stawia duży nacisk na tradycje rodzinne i robi wszystko by wspólny wyjazd był wyłącznie przyjemnością i zabawą. Właśnie dlatego istnieje tam bardzo dużo hoteli i miejsc noclegowych przyjaznym rodzinom z dziećmi, szkółek narciarskich i odpowiednio przystosowanych stoków, zniżek i, co najważniejsze, różnorodnych atrakcji dla najmłodszych.Co: Przyjemna nauka jazdy

Gdzie: Alpe di Siusi/Seiser Alm – rodzinny ośrodek narciarski
Alpe di Siusi, największy płaskowyż górski w Europie, jest uważany za rodzinny ośrodek narciarski nr 1 w Dolomitach. Między innymi dlatego właśnie tu znajduje się najwyższe „skupisko” instruktorów narciarskich dla dzieci, w tym i tacy, którzy mówią po polsku. Liczne łagodne i średnie trasy oraz zimowe fun-parki są doskonałe do nauki i zabawy.

 

Co: Darmowy skipass dla dzieci poniżej 8-go roku życia

Gdzie: Wszędzie, gdzie obowiązuje skipass Dolomiti Superski
Jedną z głównych ofert zniżkowych Dolomiti Superski jest Dolomiti Superkids, która gwarantuje bezpłatne skipassy dla najmłodszych (poniżej ósmego roku życia). Dla trochę starszych, bo do szesnastego roku życia, czeka 30% zniżka. Oferta obowiązuje w przypadku, gdy opiekunowi wykupili normalny skipass dla siebie.
Co: Śniegowe rzeźby i postacie

Gdzie: Alta Pusteria/Hochpustertal – sztuka ze śniegu
Zimą w dolinie Alta Pusteria największą atrakcją dla dzieci są gigantyczne bałwany, stojące w ośrodku narciarskim Croda Rossa/Rotwand, a obok nich: urocze stado reniferów. Z kolei w San Candidio i San Vigilio w styczniu trwa Festiwal Śniegu, podczas którego artyści tworzą na oczach wszystkich niesamowite rzeźby, które często przetrwają do końca zimy.

Co: Wyprawy i legendy

Gdzie: Carezza/Karersee – śladami króla Laurina

Tajemnicza wyprawa narciarska dla dzieci rozpoczyna się przy kolejce gondolowej Hubertus. W przerwach między mini zjazdami instruktorzy opowiadają tam dzieciom fascynującą legendę o królu Laurinie i jego różanym ogrodzie. Kolejno w różnych miejscach na grupę czekają z niespodziankami różne postacie z legend i bajek.
Co: Zabawa na sankach

Gdzie:  Valle Isarco/Eisacktal – najdłuższy tor saneczkowy we Włoszech
Tor znajduje się na górze Monte Cavallo/Rosskopf w okolicy miasteczka Vipiteno/Sterzing. Sanki można wypożyczyć przy dolnej stacji gondoli, która zawiezie na sam szczyt, czyli 1 860 m n.p.m. A stamtąd już tylko w dół, co oznacza 10 km śmiechu i zabawy. W niektóre dni tor jest otwarty wieczorem, tor jest specjalnie oświetlony, zaś saneczkarze mogą dostać czołówki by dodatkowo rozjaśnić drogę.

 

Co: Zimowy urlop rodzinny na farmie

Gdzie:  Pod Czerwonym Kogutem
Sieć hoteli Red Rooster oferuje wypoczynek na farmie, niezależnie od pory roku. Jest to dobrą alternatywą dla klasycznego pobytu w hotelu oraz ciekawe doświadczenie dla dzieci. Pokryta śnieżnym puchem nieskażona przyroda jest wymarzonym placem zabaw dla najmłodszych. Rzucanie się śnieżkami, lepienie bałwana, przejażdżka konna po śniegu lub kulig, a także pieczenie lokalnych słodkości sprawi frajdę każdemu.

 

Co: Hotele z szeroką ofertą dla rodzin

Gdzie: Sieć Familien Hotels
Hotele należące do sieci Familien Hotels to grupa zrzeszająca 26 niezależnych hoteli z szeroką ofertą dla rodzin z dziećmi. W każdym z nich prowadzony jest żłobek i mini przedszkole, w których wykwalifikowany personel dba o to, by dzieci się nie nudziły, a mieli czas dla siebie. Specjalny program, oprócz tego, że uwzględnia menu bogate w regionalne specjały kuchni południowotyrolskiej, obejmuje liczne gry i zabawy na świeżym powietrzu, a także co najmniej raz w tygodniu wycieczki zorganizowane dla całej rodziny. Zimą, dzieci od 3 roku życia mogą stawiać pierwsze kroki na nartach pod okiem instruktora w przyhotelowej szkółce narciarskiej znajdującej się na terenie obiektu.[mappress mapid="141"]

0 comments: