Burj al-Arab,

Dubaj na wyciągnięcie ręki

30.1.13 Anonimowy 1 Comments

Dubaj to bez wątpienia miasto rekordów świata - to tu znajduje się najwyższy budynek na naszym globie. Ma aż 828 metrów wysokości.Przez długi czas wielką atrakcją były w Dubaju największe sztucznie stworzone wyspy w kształcie palmy, które mogą być widoczne nawet z księżyca. Jak puzzle, z 300 sztucznie stworzonych wysp, ma być również ułożony świat. Przez lata zachwycał budynek Burj al-Arab. Najwyższy hotel świata. Jedyny, który ma 7 gwiazdek. Tylko z obowiązku należy dodać, iż postawiono go na sztucznej wyspie. Nie można nie wspomnieć o największym obiekcie narciarskim pod dachem, o powierzchni 22 500 metrów kwadratowych. To gigantyczna lodówka w samym środku pustyni, z prawdziwym śniegiem i prawdziwymi trasami narciarskimi.

Jest tu też najwyższy na świecie budynek – liczący sobie 828 metrów wysokości Burj Chalifa, przed otwarciem nazywany Burj Dubaj (Wieża Dubaju).

6 lutego 2013 r. odbędzie się pierwszy rejs linii Emirates z Warszawy do Dubaju. Połączenie obsługiwane będzie przez szerokokadłubowe Airbusy A330-200 z 237 miejscami w konfiguracji trzyklasowej. Emirates będą pierwszym przewoźnikiem oferującym przeloty w Pierwszej Klasie na rejsach z Polski.

Do Dubaju polecieć będzie można już za 1164 złote w obie strony. Specjalne ceny zawierają już podatki i opłaty lotniskowe i dotyczą podróży odbywających się w okresie od 6 lutego do 15 czerwca 2013 roku.

Szczegóły TUTAJ

http://youtu.be/DaXsuHEhaAk

 

źródło (screen, film) http://hipa.ae

1 komentarz: