choinka,

Warszawa stroi się na święta

1.12.12 Anonimowy 0 Comments

Nowe świetlne ozdoby na Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście, wolno stojące kolorowe dekoracje w różnych punkach Traktu Królewskiego, po raz pierwszy iluminacja ulic Ząbkowskiej i Francuskiej – tak Warszawa stroi się na święta.

Nowa świąteczna dekoracja Fot. R. Motyl

W sobotę, 1 grudnia, o godz. 16.00, na placu Zamkowym odbyło się uroczyste zapalenie światełek na 27-metrowej choince zainauguruje świąteczną dekorację Warszawy. Dwa miliony energooszczędnych diod w 738 elementach złożą się na świetlny „Bajkowy świat”, który zachęci mieszkańców i turystów, aby „Zakochać się w Warszawie na święta”.

Iluminację będzie można podziwiać na Trakcie Królewskim od Starego Miasta, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, ul. Belwederską aż do ul. Gagarina.

Od 2010 r. światełka zdobią również ul. Emilii Plater, ul. Grzybowską oraz pl. Grzybowski.

Nowością w tym roku będzie iluminacja na prawobrzeżnej Warszawie. Po raz pierwszy świątecznie rozbłysną ulice Ząbkowska i Francuska, gdzie będzie można podziwiać dekoracje znane z Krakowskiego Przedmieścia. Zeszłoroczna iluminacja zostanie wykorzystana także w Wilanowie na skrzyżowaniu ul. Przyczółkowej i al. Wilanowskiej, na Bemowie u zbiegu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Dekoracje w tych lokalizacjach zapalą się w mikołajki, 6 grudnia.

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął montaż ozdób „Bajkowego świata” w początkach listopada. Iluminacja wykorzystuje energooszczędną technologię ECO-LED. Wszystkie 2 000 000 diod zgaśnie 2 lutego 2013 r.

źrodło um.warszawa.pl

0 comments: