Ciekawe miejsca,

Tam, gdzie zima nie dociera!

17.12.12 Anonimowy 0 Comments

Co prawda zima dopiero się zaczęła, ale większości ludzi już dała się we znaki. Trzaskający mróz i śnieg skrzypiący pod nogami sprawił, że marzą nam się podróże do ciepłych krajów - tam gdzie chłód nie dociera…Zima to okres, wobec którego nikt nie pozostaje obojętny. Jedni z niecierpliwością czekają, aż spadnie pierwszy śnieg, inni nie wychylają nosa zza drzwi, gdy tylko poczują pierwszy powiew mroźnego powietrza.
Na ziemi są miejsca, do których zima nie zagląda. Za to bardzo często odwiedzają je turyści, którzy chcą odpocząć od chłodu i białego puchu pokrywającego wszystko, co znajduje się na zewnątrz. Dla tych, którzy najchętniej uciekliby do krainy wysokich temperatur, możliwości jest wiele. Wystarczy tylko trochę wolnego czasu… Kto z nas nie marzy o wypoczynku na rozgrzanym od słońca piasku, wśród szumu oceanicznych fal?
Do najchętniej odwiedzanych miejsc należą Wyspy Kanaryjskie. Rezerwując wycieczkę do tego rejonu nie trzeba martwić się o pogodę. Średnie temperatury powietrza i wody zimą wynoszą tu 18 stopni. Opady występują bardzo rzadko, a burze niemal w ogóle. Wymarzonym miejscem na zimowy urlop dla zmarźluchów jest również Mauritius. Znajduje się tu kilka najpiękniejszych i najbardziej eleganckich na świecie, pięciogwiazdkowych hoteli. Ten tropikalny raj zachwyca niezmiennym od ponad czterystu lat krajobrazem. Można w nim znaleźć schronienie nie tylko przed zimą, ale także przed cywilizacją.

Podróżnicy, którzy od leżenia na plaży wolą wypoczywać w drogich hotelach, ośrodkach SPA oraz korzystać z kulturalnych atrakcji, powinni wybrać się na Hawaje. Tam z pewnością poczują smak luksusu… Jednak wyprawa nie powinna ograniczać się jedynie do siedzenia w hotelowym pokoju. Będąc tam, trzeba zobaczyć niezwykłe krajobrazy i rzadkie odmiany roślin.

Jeśli z jakichś powodów nie możecie pojechać do ciepłych krajów, zabierze Was tam Travel Channel!

Oglądajcie:

„Obieżyświat” – 17 grudnia, godz. 18:00

„Luksusowe podróże Varuna Sharmy” – 21 grudnia, godz. 13:00

„Esencja podróży” – 22 grudnia, godz. 17:30

fot. pojechanewakacje.pl

0 comments: