Karkonosze,

Sylwestrowe szaleństwo. Lepiej w domu czy na wyjeździe?

31.12.12 Anonimowy 1 Comments

Z najnowszego raportu KPMG wynika, że w tym roku Polacy na zabawę sylwestrową przeznaczą aż 9, 2 mld złotych. Instytut badawczy Gfk Polonia wskazuje, że Nowy Rok witamy najchętniej w domu lub na kameralnych imprezach w gronie znajomych. Pomimo oszczędności, na tegorocznego Sylwestra wydamy aż o 16% więcej niż w zeszłym roku.
Osoby, które deklarują chęć spędzenia Sylwestra w domu często kierują się oszczędnościami. Blisko 60% ankietowanych planuje wydać na imprezę sylwestrową nie więcej niż 200 złotych. Decydując się na kameralną imprezę w domu oszczędzamy nie tylko na wejściówkach na zorganizowaną imprezę i strojach balowych. Imprezy składkowe, na które każdy z zaproszonych gości przynosi coś do jedzenia, gwarantują kolejne oszczędności w naszych portfelach. Wiele osób decyduje się na „domówkę” również z innych powodów. Organizując własne przyjęcie możemy zaprosić wyłącznie tych znajomych, z którymi lubimy spędzać czas i wśród których czujemy się swobodnie.
Sylwester w gronie rodziny
Polacy często decydują się na spędzenie Sylwestra w domu wyłącznie w gronie rodziny. Jest to doskonała okazja, aby odpocząć po świątecznej bieganinie i spędzić czas z najbliższymi. Taki wieczór pozwoli spokojnie porozmawiać, wypocząć i odnowić relacje z domownikami.  Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że w Nowym Roku obudzimy się wyspani i wypoczęci.
Alternatywnym rozwiązaniem jest zagraniczny lub krajowy wyjazd. Taka forma wypoczynku cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród rodaków. Według badań przeprowadzonych przez KPMG Polska, decydują się na to głównie osoby młode, w wieku 18 – 34 lat, wykształcone i pochodzące z dużych miast, powyżej 500 tys. mieszkańców.  Z raportu KPMG Polska wynika, że w tym roku na sylwestrowe wycieczki, krajowe i zagraniczne, Polacy przeznaczą aż 978 mln złotych.
Najpopularniejsze są wyjazdy tygodniowe, gdyż wielu rodaków planuje na przełomie roku dłuższe wakacje. Dla wielu osób to idealna okazja do rozpoczęcia sezonu narciarskiego, w związku z tym dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy w góry. Doskonałą ofertę na okres świąteczno-noworoczny przygotowały Karkonosze.
Aktywnie i w rytmach samby
W Szklarskiej Porębie można uczestniczyć w Biegu Sylwestrowym, który rozegra się 29 grudnia na trasach biegowych stowarzyszenia Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.  Zawody odbędą się w trzech kategoriach (Amatorzy, Juniorzy i Seniorzy). Opłata startowa dla Amatorów wynosi 20 złotych, a dla zawodników z licencjami 15 złotych.
Sylwester w górach to nie tylko narty i snowboard. W Jeleniej Górze można wziąć udział w plenerowym Sylwestrze w rytmach gorącej samby. W programie są pokazy i nauka samby, wybory „Królowej Samby 2012”, koncerty zespołów Holiday i Manchester oraz finałowy pokaz fajerwerków. Goście i mieszkańcy miasta do wyboru mają również dwie Gale Sylwestrowe w Filharmonii Dolnośląskiej: „Przetańczyć całą noc” i „Obój Tytusa”. Bilety w cenach od 40 do 80 złotych.

Ciekawą propozycją jest kąpiel w lodowatej wodzie górskiego wodospadu. "Przesiecka Kąpiel Morsów" rozpocznie się 29 grudnia w samo południe przy Wodospadzie Podgórnej w Przesiece. Na widzów i uczestników zabawy czekać będzie stoisko z regionalnymi produktami, tradycyjne potrawy i muzyka karkonoskiego zespołu folkowego "Szyszak". Dodatkową atrakcją tegorocznej kąpieli morsów będzie "Bieg Icemana", który poprowadzi Wim Hof, posiadający na swoim koncie wiele rekordów Guuinessa.
Zgodnie z panującym trendem coraz więcej hoteli przygotowuje kilkudniowe pakiety pobytowe, gdzie w cenę pobytu wliczone są już bale sylwestrowe.  Takie wyjazdy cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów, bo nie trzeba się martwić o organizację i przygotowanie sylwestrowego przyjęcia.
Ostatnią noc w roku każdy z nas chce spędzić wyjątkowo. Wybór odpowiedniej oferty sprawi, że z pewnością zapamiętamy ten wieczór na długo.

1 komentarz:

  1. System kontroli wycieku wody Posejdon służy
    do wczesnego wykrywania i lokalizacji nieszczelności w systemie domów, mieszkań i instalacji przemysłowych.
    System blokuje przepływ wody, aby wyeliminować przyczyny
    nieszczelności i informuje o tym wypadku.

    OdpowiedzUsuń