Austria,

Święta z rodziną, ale nie w Polsce

21.12.12 Anonimowy 0 Comments

Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia i jak co roku zdecydowana większość z nich planuje spędzić je w gronie najbliższych. Często oznacza to, że święta spędzimy z rodziną, ale poza granicami kraju. Serwis FRU.PL podaje, że podobnie jak w roku ubiegłym najwięcej Polaków poleci do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Druga grupa osób, zamierza połączyć Święta z aktywnym wypoczynkiem w górach. Miłośnicy białego szaleństwa wykorzystując 4 dni urlopu polecą do Austrii i Włoch na 11 dniowy wypoczynek.Boże Narodzenie z rodziną w Europie


Do najczęściej wybieranych przez klientów FRU.PL kierunków podróży w okresie Świąt Bożego Narodzenia należą Wielka Brytania, Niemcy, Dania oraz Austria.


- Boże Narodzenie to bardzo rodzinne Święta, w związku z czym przeważająca liczba osób wyjeżdżających w tym czasie, udaje się do bliskich mieszkających za granicą, aby wspólnie zasiąść przy wigilijnym stole.”– mówi Bogumiła Sowa  z FRU.PL .


Świąteczne podróże samolotem po Europie są coraz bardziej popularne i z roku na rok bardziej dostępne dla coraz większej grupy Polaków ze względu na atrakcyjne ceny biletów lotniczych. Rezerwując bilet lotniczy w serwisie FRU.PL do Londynu miesiąc przed planowanym wylotem, zapłacimy za niego 98 zł.


Święta na stoku  - czemu nie!


Osoby ceniące aktywny wypoczynek decydują się spędzić okres świąteczny w górach. W porównaniu do zeszłego roku serwis FRU.PL odnotował 10 procentowy wzrost sprzedaży biletów na lotniska położone najbliżej kurortów narciarskich. Są to przede wszystkim miłośnicy białego szaleństwa planujący spędzić ten czas szusując po stokach w Austrii, we Włoszech i Francji. Do tak aktywnej formy spędzania Świąt zachęcają wyśmienicie przygotowane trasy zjazdowe, malownicze tereny oraz doskonałe warunki pogodowe. Duża w tym również zasługa hotelarzy, którzy przygotowują dla gości specjalne pakiety i atrakcje zapewniające im iście domową atmosferę. W ciągu dnia mogą oni korzystać z uroków sportów zimowych, a wieczorem wspólnie spędzać czas delektując się tradycyjnymi, świątecznymi posiłkami.


- Świąteczne wyjazdy Polaków na narty z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W tym czasie pracodawcy zazwyczaj chętniej zgadzają się na urlop. Jest to zatem doskonała okazja dla miłośników białego szaleństwa, którzy wykorzystując cztery dni urlopu mogą spędzić na alpejskich stokach prawie dwa tygodnie - mówi Bogumiła Sowa z serwisu FRU.PLfot. pojechanewakacje.pl

0 comments: