Chiny,

Pekin bez wizy! 72 godziny na zwiedzanie!

7.12.12 Anonimowy 0 Comments

Od 1 stycznie 2013 roku polscy turyści nie będą potrzebowali chińskiej wizy na pobyt w Pekinie do 72 godziny. Jednak opuścić lotnisko bez wizy będą mogli tylko podróżni, którzy posiadają bilety lotnicze na dalszą podróż (tranzytowi).Polska znalazła się na liście 45 państw, których obywatele od początku nadchodzącego roku nie będą potrzebowali chińskiej wizy na pobyt w Pekinie do 72 godzin. Dotychczas nie było to możliwe. Pasażerowie przesiadający się na lotnisku w Pekinie nie mogli opuścić terenu lotniska, jeśli nie posiadali ważnej wizy Chińskiej Republiki Ludowej.

O zezwolenie na przekroczenie kontroli granicznej w pekińskim porcie lotniczym, zgodnie z nowymi przepisami pasażerowie tranzytowi, będzie można ubiegać się już po przylocie do stolicy Chin. Warunkiem uzyskania pozwolenia opuszczenia lotniska będzie posiadanie ważnego biletu na dalszy lot z Pekinu.

Wśród pasażerów tranzytowych, którzy będą mogli opuścić port lotniczy są pasażerowie z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

fot. bcia.com.cn

0 comments: