Bieg Sasinów,

Bieg Sasinów - wielka zimowa atrakcja na Mazurach

27.12.12 Anonimowy 0 Comments

Wzgórza Dylewskie to unikalny na Mazurach Zachodnich obszar. Jego pofałdowanie i krajobraz przypomina miejscami Beskid Niski. Tutaj znajduje się najwyższe wzniesienie Warmii i Mazur: Dylewska Góra 312 m n.p.m. Jest to też miejsce gdzie najdłużej w okolicy utrzymuje się śnieg.

Pofałdowanie terenu, lasy z licznymi duktami, odkryte połoniny jak pofalowane pola stwarzają, wraz z długo utrzymującą się pokrywą śnieżną, na terenie Wzgórz Dylewskich, to wymarzone warunki dla narciarstwa biegowego. Już po raz ósmy, 26 stycznia 2013r. na Wzgórzach Dylewskich odbędzie się VIII Rekreacyjny Narciarski Bieg Sasinów.

Organizatorzy przygotują dwie trasy na 5km i na 10 km. Trasa będzie przygotowana profesjonalnie do stylu klasycznego. Będą dwa a miejscami trzy tory. Mając na uwadze zeszłoroczne mrozy, a było  – 18, w roku 2013 ustawione zostaną ogrzewane namioty i wzmocniony zostanie catering o dodatkową grochówkę, którą przygotują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Pietrzwałdu.

Czas będzie, jak co roku mierzony elektronicznie przez Datasport, a wyniki zostaną opublikowane online w internecie. Specjalne medale pamiątkowe są już tłoczone, więc organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zapisywania się na bieg na stronie www.biegsasinow.plZe specjalnymi nagrodami dla najlepszych Pań szykuje się, jak co roku, Instytut Kosmetyczny Dr Irena Eris a Pani Irena Eris do osobistego wręczania. Bieg wspierać będą również - Nadleśnictwo Olsztynek oraz Gmina Ostróda. Bieg zostanie dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Przewiduje się również specjalne kategorie i nagrody dla zespołów dziecięcych.

Trasa biegu planowana jest podobnie do ubiegłorocznej, ale organizatorzy dopuszczają zmiany spowodowane warunkami śniegowymi, choć zgodnie z prognozą energetyczną śniegu w drugiej połowie stycznia ma być mnóstwo.

Na kibiców, serwismenów i oczywiście zawodników na mecie będą czekały ogniska a rozgrzewały ciepłe posiłki i napoje serwowane przez Hotel Dr Irena Eris oraz kawobus Ideakafe. Będzie też  stanowisko RedBulla - oczywiście dla chętnych.

Organizator Biegu czyli Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich spodziewa się ponad 200 uczestników i wszystko wskazuje na to, że będąc chyba największą imprezą biegową na Warmii i Mazurach i jedna z większych w Polsce przyczyni się kolejny raz do pokazania piękna zimowych Mazur Zachodnich, a Wzgórz Dylewskich w szczególności.

Góra Dylewska znajduje się w Wysokiej Wsi do której można dojechać trasą z Lubawy do Pawłowa skręcając w Klonowie na Smykówko lub trasą z Ostródy do Lubawy skręcając w Smykówku na Klonowo. Można też po prostu kierować się na dobrze oznaczony Hotel Spa Dr. Irena Eris, który znajduje się w Wysokiej Wsi.

0 comments: