Zima? Czas na urlop! Oto najciekawsze wycieczki objazdowe

25.10.12 Anonimowy 0 Comments

Chcesz zapomnieć o śniegu i mrozie? Masz ochotę przeżyć wspaniałą przygodę zimą i poznać najciekawsze miejsca w ciepłych krajach? Przedstawiamy propozycje wycieczek objazdowych dla każdego, komu nie w smak bezczynne wylegiwanie się na plaży. Niezapomniane wspomnienia gwarantowane!


Źródło: Alfa Star

Tajemnice Chrześcijaństwa

Tajemnicza Ziemia Święta od wieków przyciągała do siebie ludzi chętnych do odwiedzenia najważniejszych miejsc dla chrześcijan. Stolica Izraela, Tel Awiw, potem Betlejem, a w nim bazylika Narodzenia Chrystusa, Nazaret i Kana Galilejska, rejs po jeziorze Genezaret, kąpiel w Morzu Martwym, a na koniec obowiązkowy punkt programu zwiedzanie miasta trzech religii – Jerozolimy. Taka podróż pozwoli dokładnie poznać tę wspaniałą krainę i na własne oczy zobaczyć miejsca, gdzie toczyła się historia.


Źródło: Alfa Star

Sekrety Tajlandii

Tajlandia to egzotyczna kraina, która kusi wspaniałą pogodą, nieziemskimi widokami oraz tajemniczą, nieznaną kulturą. Podczas takiej podróży poznajemy jedno z największych miast w Azji – Bangkok – który przyciąga swoim niespotykanym klimatem i połączeniem historii z nowoczesnością. Nie sposób oprzeć się urokowi historycznych zakątków i kultury niegdyś potężnego Syjamu, a także niesamowitym krajobrazom tropikalnych gór i lazurowego morza tego azjatyckiego państwa.


Źródło: Alfa Star

Jordania i Izrael

Dla miłośników historii idealnym wyborem będzie podróż do Jordanii i Izraela. Połączenie zwiedzania starożytnych budowli rzymskich, skalnego miasta Petra, nowoczesnej arabskiej stolicy – Ammanu – oraz Jerozolimy, świętego miasta trzech wielkich religii świata: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, będzie nie lada przygodą. Wszystko przy pięknej, słonecznej pogodzie, egzotycznej kuchni oraz mistycznych doznaniach zapewni niesamowite wspomnienia na całe życie.


Źródło: Alfa Star

Orientalna Turcja

Turcja to kraj łączący Europę z Orientem, dziedzictwo starożytnych Greków z tajemniczą kulturą Islamu. Podróż do Turcji to przejazd przez znaną z niesamowitych krajobrazów Kapadocji, wizyta w ośrodku Zakonu Wirujących Derwiszy, pobyt w Stambule nazywanym tyglem kultur oraz zwiedzanie ruin starożytnej Troi. Te i wiele innych atrakcji czeka na turystów również w sezonie zimowym.


Źródło: Alfa Star

Rejs po Nilu

Dla amatorów wodnych wrażeń idealnym wyborem na wymarzoną podróż jest rejs po Nilu. U brzegów tej rzeki od tysiącleci koncentrowało się życie Egiptu, dlatego można przy niej napotkać wiele ciekawych i wartych zobaczenia miejsc. Słoneczna pogoda oraz wspaniałe widoki to kolejne przesłanki, by nie czekać, tylko czym prędzej wyruszyć na rejs!Źródło: Alfa Star

Egipt Starożytny

Jedna z najstarszych cywilizacji na Ziemi pozostawiła po sobie niezliczoną ilość zabytków. Miłośnicy kultury starożytnego Egiptu nie powinni mieć wątpliwości, czy wyruszyć na wycieczkę szlakiem faraonów. Luxor, Karnak, Abu Simbel i Asuan to miejsca, gdzie można poczuć powiew historii i niemal namacalną obecność Tutenhamona i Nefretete. W zimie średnia temperatura w Egipcie wynosi 20°C dlatego nadchodzące miesiące gwarantują idealny komfort zwiedzania.


Źródło: Alfa Star

0 comments: