Aktualności,

Wizzair zmniejszył wymiary bagażu podręcznego

3.10.12 Anonimowy 0 Comments

Linie lotnicze Wizz Air, po trzech miesiącach testowania nowych wymiarów bagażu podręcznego na trasie Katowice – Londyn Luton – Katowice zdecydowały się wprowadzić mniejszy bagaż podręczny na wszystkich swoich trasach. Nowe wymiary to (44x32x25cm). Za większy bagaż podręczny będziemy trzeba zapłacić 10 euro. Waga bagażu pozostaje bez zmian - to 10kg.Nowa polityka bagażowa firmy  ma na celu ograniczenie liczby bagaży wnoszonych na pokład samolotu i przepełnienia w kabinie. Linie lotnicze ogłosiły także, że podzielą się z pasażerami oszczędnościami, jakich Wizz Air spodziewa się po wprowadzeniu zmian.

Pasażerowie wszystkich linii lotniczych zapewne niejednokrotnie doświadczyli opóźnień samolotów,
irytowały ich przepełnione luki bagażowe i niedogodności spowodowane brakiem miejsca, które zostało zajęte przez zbyt duże bagaże. Udana próba przeprowadzona przez Wizz Air na trasie Londyn-Katowice, trwająca od początku sierpnia, wykazała, że warunki podczas wchodzenia na pokład znacznie się poprawiły dzięki temu, że pasażerowie zabierali do samolotu 20 proc. mniejsze bagaże. Te zmiany nie tylko pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas, podnosząc wydajność linii, ale również wpływają na usprawnienie wsiadania na pokład i zwiększenie komfortu pasażerów.

Od 4 października, pasażerowie rezerwujący bilet* na podróż po 24 października mogą podróżować z darmowym małym bagażem podręcznym (o maksymalnych wymiarach 42x32x25cm) lub zapłacić on-line 45 zł za zabranie na pokład dużego bagażu (rozmiar 56x45x25cm). Artykuły zakupione na lotnisku po przejściu kontroli (bardzo istotne źródło przychodu dla 81 partnerów Wizz Air na lotniskach) nadal mogą być wnoszone na pokład bez żadnych dodatkowych kosztów. Nowe zasady nie dotyczą lotów zakupionych przed 4 października, a także lotów, które odbędą się przed 24 października, wyłączając te objęte próbą – na trasie Londyn-Katowice, gdzie nowe reguły obowiązują już od początku sierpnia. Wizz Air wierzy, że opłata – 45 zł – za duży bagaż podręczny zachęci pasażerów do podróżowania z mniejszymi torbami, gdy tylko podróżujący z większymi bagażami będą musieli za to zapłacić.

W ramach dzielenia się z pasażerami oszczędnościami wynikającymi z wprowadzonych zmian, Wizz Air wprowadza obniżkę na loty rezerwowane po 24 października- będą one o 22 zł tańsze.

fot. pojechanewakacje.pl

0 comments: