bagaż,

W samolotach Wizz Air tylko z małym bagażem. Za większy zapłacisz 10 euro. Sprawdź wymiary swojej walizki

24.10.12 Anonimowy 0 Comments

Linia lotnicza Wizz Air z powodzeniem wprowadza nową politykę bagażową, która ma na celu ograniczenie ilości dużych bagaży podręcznych wnoszonych na pokład samolotu, a także oszczędności, którymi przewoźnik ma zamiar podzielić się ze swoimi pasażerami.Od dzisiaj wszystkich pasażerów Wizz Air odlatujących z ponad 80 lotnisk w całej Europie obowiązuje nowa polityka bagażowa wprowadzona przez przewoźnika. Polega na tym, że mogą oni bezpłatnie wnosić na pokład samolotu mały bagaż podręczny (o maksymalnych wymiarach 42x32x25cm). Za duży bagaż (o wymiarach do 56x45x25cm), uiścić należy podczas rezerwacji opłatę w wysokości 10 Euro. Podczas pierwszego poranka obowiązywania nowych zasad przewozu bagażu nie zarejestrowano żadnych opóźnień. Wizz Air zapewnia, że nadal będzie zachęcał swoich klientów do swobodnego podróżowania i zabierania ze sobą do samolotu jedynie niewielkich toreb podróżnych. Wynikające z tego tytułu oszczędności umożliwiają utrzymanie atrakcyjnej oferty, z której, przez korzysta już ponad 1 mln pasażerów miesięcznie. Artykuły zakupione na lotnisku po przejściu kontroli (bardzo istotne źródło przychodu dla 81 partnerów Wizz Air na lotniskach) nadal mogą być wnoszone na pokład bez żadnych dodatkowych kosztów.

Nowa polityka bagażowa nie dotyczy lotów zarezerwowanych przed 4 października.

Nowa polityka bagażowa


Typ bagażu podręcznegoRozmiar (objętość)PrzykładOpłata
Mały bagaż podręcznydo 42x32x25cm; (30 L)torebka, mały plecak, torba na laptopa, (musi mieścić się pod siedzeniem)bezpłatny
Duży bagaż podręcznywiększy niż mały bagaż podręczny - do 56x45x25cm; (60 L)torby na kółkach

 

45 zł


(online)


 

Polityka bagażowa: 1 mały bagaż podręczny LUB 1 duży bagaż podręczny na pasażera. Artykuły zakupione na lotnisku po kontroli mogą być także wnoszone do kabiny samolotu za darmo!


   

 

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager, powiedział: "Cieszymy się bardzo, że nasi pasażerowie tak szybko zaakceptowali nową politykę bagażową na pokładzie samolotów Wizz Air i większość z nich swobodnie podróżuje z małymi podręcznymi bagażami. Świadczy o tym fakt, że od października, czyli momentu wprowadzenia nowej polityki, mniej niż 15% klientów Wizz Air zarezerwowało miejsce na większe torby w kabinie samolotu. Potwierdza to, że konsumenci cenią sobie dany im wybór. Mogą zadecydować, czy zaoszczędzić pieniądze i być ekologicznym, czy uiścić dodatkowe opłaty i korzystać z dodatkowych przywilejów. Nowa polityka, która obowiązuje od dziś na ponad 250 trasach linii lotniczych Wizz Air, ma na celu zmniejszenie liczby dużych bagaży w kabinie pasażerskiej, a przez to poprawę komfortu i obniżenie kosztów podróży. Dzięki temu Wizz Air to nie tylko najbardziej ekologiczna linia lotnicza w Europie z najniższym poziomem emisji dwutlenku węgla, ale równocześnie ma najbardziej ekologicznych klientów ze wszystkich europejskich linii lotniczych. Chciałbym także przypomnieć wszystkim naszym pasażerom, że dzielimy się z nimi oczekiwanymi oszczędnościami wynikającymi z nowej polityki bagażowej – wszystkie opłaty za loty zostały obniżone o 5 euro, przy rezerwacji na stronie wizzair.com. "

 

* Nowe zasady nie dotyczą lotów obsługiwanych przez Wizz Air na Ukrainie (WAU).

** Minimalna cena podróży objętej nową obniżką musi przekraczać 40 zł za bilet w jedną stronę, zawierający opłaty i maksymalną opłatę rezerwacyjną. Duże bagaże podręczne oraz bagaże rejestrowane podlegają dodatkowym opłatom.
WIZZ AIR PRZYPOMINA SWOIM PASAŻEROM, ŻE ZGODNIE Z NOWĄ POLITYKĄ BAGAŻOWĄ, MAŁE BAGAŻE PODRĘCZNE MOŻNA WNOSIĆ NA POKŁAD BEZPŁATNIE. DODATKOWO CENY WSZYSTKICH BILETÓW ZOSTAŁY OBNIŻONE O 5 EURO.


0 komentarze: