Andreas Steibl,

The Scorpions na rozpoczęcie narciarskiego sezonu w Ischgl

11.10.12 Anonimowy 0 Comments

Ischgl znowu zaskoczy swoich gości – w tym roku na otwarcie sezonu zamiast jednego koncertu odbędzie się tu cały festiwal. 23 listopada narciarze ruszą na stoki, a w Ischgl rozpocznie się muzyczny tydzień pełen międzynarodowych gwiazd. 1 grudnia 2012 w ramach „Top of the Mountain Opening Concert” zagra legendarny rockowy zespół The Scorpions.

W ramach tygodniowego festiwalu na otwarcie sezonu w Ischgl odbędą się w sumie 4 koncerty światowych sław muzyki. Kto to będzie? –To na razie tajemnica, ale mogę zdradzić, że pojawią się u nas znane nazwiska – mówi Andreas Steibl szef biura promocji doliny Paznaun. Biletem wstępu na wszystkie koncerty będzie co najmniej 2-dniowy skipass. Rano na narty, wieczorem na koncert – takie atrakcje czekają na wszystkich turystów.

W Ischgl wybór tras jest niesamowity. Do dyspozycji narciarzy przygotowano tu 238 kilometrów stoków o wszystkich poziomach trudności. Nowoczesna kolejka gondolowa wwozi narciarzy z centrum miasteczka wprost na stok. Z Ischgl na nartach można się również wybrać do szwajcarskiego Samnaun i przy okazji zaliczyć wizytę w strefie bezcłowej.

Ischgl od lat słynie ze spektakularnych imprez otwierających sezon zimowy. W ramach „Top of the Mountain Opening Concert” wystąpili do tej pory Rihanna, Katy Perry, Leona Lewis, Pussycat Dolls, Gossip i Roxette. W tym roku zagra legendarna grupa The Scorpions. Dla niemieckiego zespołu, słynącego z takich hitów jak „Wind of Change” czy „Still loving you“ będzie to jeden z ostatnich koncertów na ich światowym tournee. „Skorpionsi” po raz pierwszy zagrają na tak spektakularnej scenie, z pięknym górskim krajobrazem w tle.  Mimo ogromnego doświadczenia – The Scorpions nagrali już 17 albumów i występowali w tak znanych halach jak Madison Square Garden w Nowym Jorku – zespół czuje lekką tremę. Zapowiadają się duże emocje.

Ogromne koncerty i gwiazdy światowego formatu to sposób na przyciągnięcie dużej widowni. Ischgl pretenduje do miana najmodniejszego kurortu narciarskiego w Alpach – oprócz spektakularnych otwarć organizuje również widowiskowe zakończenia sezonu. W maju tego roku na scenie położonej na wysokości 2400 m. n.p.m. wystąpiła Mariah Carey. Swoje koncerty grały tu też takie gwiazdy jak Tina Turner, Elton John, The Killers czy Sting.

Pod adresem www.ischgl.com można już rezerwować miejsca hotelowe. Cena za 6-dniowy skipass ważny od 23.11.2012 wynosi 191,50 euro w przypadku zarezerwowanego noclegu w Ischgl,  lub 214,50 kiedy nocujemy gdzieś indziej.

Więcej informacji na stronie

www.ischgl.com.

Zdjęcia: TVB Paznaun - Ischgl

[mappress mapid="86"]

0 comments: