Hiszpania,

Tanimi liniami na podbój Europy! Najczęściej latamy do Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii

8.10.12 Anonimowy 0 Comments

Plaga upadków biur podróży, jaka obserwowaliśmy w tym roku, przyczyniła się znacznie do podróży organizowanych samodzielnie.W miniowe wakacje, dzięki uruchomieniu lotniska w Modlinie oraz otwarciu nowych połączeń przez tanich przewoźników, aż 40 proc. klientów FRU.PL na jako środek transportu wybrało tanie linie. Najchętniej podróżujemy do Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii – te kierunki na swoje letnie wyjazdy wybrało ponad 45 procent klientów FRU.PL.

Serwis FRU.PL na podstawie analizy zapytań oraz rezerwacji biletów lotniczych dokonanych na okres od 1 maja do 30 września, przygotował raport na temat podróży Polaków po Europie tanimi liniami lotniczymi.

Modlin przyciągnął nowych podróżnych

Przenosiny największych tanich przewoźników na nowe lotnisko w Modlinie i promocja nowych połączeń sprawiły, że 25% podróżnych korzystających z warszawskich lotnisk w sierpniu wybrało właśnie wylot z Modlina. Dzięki FRU.PL z oferty tanich przewoźników zaczęły korzystać także osoby nie posiadające karty kredytowej – we FRU.PL mogą kupić bilet płacąc przelewem bankowym.

- Podróżowanie samolotem już dawno przestało być luksusem na który pozwolić mogą sobie nieliczni. Coraz więcej turystów czy osób pracujących zagranicą wybiera w szerokiej ofercie tanich przewoźników – aż 40 proc. rezerwacji dokonanych w naszym serwisie na miesiące wakacyjne to bilety właśnie na loty tanimi liniami. Szacujemy, że dzięki pojawieniu się na podwarszawskim lotnisku w Modlinie kolejnego taniego przewoźnika – Ryanair - liczba ta wzrośnie o kolejne kilka procent. – mówi Joanna Woroniecka kierownik Centrum Rezerwacji z FRU.PL.


Wykres 1. Procentowy rozkład podróznych na lotniskach w Warszawie w okresie wakacyjnym (maj-wrzesień). 
Źródło: FRU.PL.

Tanimi liniami latamy na Wyspy

W okresie letnim najwięcej osób podróżujących tanimi liniami poleciało do Wielkiej Brytanii – na popularne Wyspy wybierał się niemal co czwarty klient FRU.PL. Najpopularniejszym angielskim miastem jest Londyn, gdzie udało się aż 81 proc. wszystkich podróżujących do Wielkiej Brytanii.

Za pośrednictwem tanich linii lotniczych spora grupa klientów FRU.PL wybrała się także do Włoch – poleciało tam niemal 14 proc. turystów. Ponad połowa podróżnych lecących do Italii (54 proc.) zatrzymała się w Rzymie, co piąty poleciał do Mediolanu, mniejsza liczba turystów zwiedzających Włochy była zainteresowana lotami do Wenecji czy Bolonii. Podróżni udający się na wypoczynek w Hiszpanii tanimi liniami polecieli głównie do Barcelony - 60 proc. klientów FRU.PL, drugi w kolejności jest Madryt (14 proc. podróżnych), za nim Malaga za pośrednictwem linii Wizz Air i Alicante za pośrednictwem linii Ryanair.

Duża popularność takich kierunków jak Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania to wynik niskich cen biletów jakie w tym roku proponowali swoim klientom tani przewoźnicy. Najtańszymi destynacjami w tym roku były Rzym, Mediolan i Londyn można było się tam wybrać już od 29zł do 38zł w dwie strony w dwie strony. Za mniej niż 100 złotych w dwie strony można było w tym roku polecieć również do Paryża, Budapesztu .Październikowe okazje cenowe

Wakacje to nie jedyny okres, w którym mogliśmy liczyć na niskie ceny biletów lotniczych. Cenowe okazje możemy także znaleźć w październiku. Uruchomienie lotniska w Modlinie, gdzie stacjonują tani przewoźnicy, to jeden z powodów obniżania cen biletów. Wybierając się w październikową podróż tanimi liniami lotniczymi za bilet możemy zapłacić nawet 6-krotnie mniej niż za ten kupiony u tradycyjnego przewoźnika na podróż w podobnym terminie. Warto porównywać i być elastycznym wtedy mamy szansę upolować prawdziwą promocję.DestynacjaTanie linie lotnicze


  

Tradycyjne linie lotnicze


  

Miasto przylotutermincena (w zł)średnia cena  biletu we wrześniu (w zł)termincena


(w zł)średnia cena biletu we wrześniu (w zł)Mediolan


10 - 22.10

128209


10 - 23.10

543544Sztokholm


11 - 22.10

2349


13 - 25.10

780457Oslo


19 - 24.10

15898


19 - 25.10

530690Budapeszt


15 - 22.10

3858


16 - 25.10

705594Paryż


7 - 17.10

258234


7 - 16.10

472652Tabela 1. Zestawienie cen biletów do wybranych miast w zależności od rodzaju linii lotniczych. Źródło: FRU.PL.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy coraz chętniej podróżują z tanimi przewoźnikami, serwis FRU.PL przygotował specjalną podstronę (dostępną pod linkiem: http://www.fru.pl/bilety-lotnicze/promocje/pg/lotnisko_modlin.html) prezentującą połączenia lotnicze z lotniska Warszawa-Modlin w atrakcyjnych cenach, bez konieczności ich wcześniejszego wyszukiwania. By zachęcić większą liczbę podróżnych do latania, FRU.PL udostępniło swoim klientom możliwość płatności za bilety kupione u tanich przewoźników przelewem bankowym. Ta nowatorska funkcja zdecydowanie usprawnia proces kupowania biletów lotniczych, dzięki niej klienci nie posiadający karty kredytowej mogą po raz pierwszy wybrać się w podróż tanimi liniami lotniczymi.

0 comments: