Bielsko-Biała,

Strefa Małego Podróżnika w PKP Intercity

10.10.12 Anonimowy 0 Comments

Strefa Małego Podróżnika, czyli wagon z placem zabaw dla najmłodszych, zacznie kursować w połowie października na trasie Warszawa – Katowice – Bielsko Biała. Kolorowe miejsce przygotowane zostało przez PKP Intercity i kanał telewizyjny dla dzieci Boomerang. Ponadto przewoźnik informuje, że od 1 października rodzice bądź opiekunowie podróżujący z małymi dziećmi, w pociągach posiadających wagony restauracyjne, mogą poprosić obsługę WARS o bezpłatne wyparzenie butelki czy podgrzanie posiłku.


Wagony ze Strefą Małego Podróżnika, sukcesywnie pojawiające się przewijaki w toaletach na dworcach, bezpłatne wydawanie wrzątku lub możliwość podgrzania posiłku dla dziecka w wybranych pociągach to efekt nowej polityki spółki skierowanej do najmłodszych pasażerów oraz ich rodziców. Nowo podejmowane inicjatywy służą podnoszeniu komfortu i satysfakcji w podróżowaniu z rodziną.

PKP Intercity we współpracy z kanałem telewizyjnym dla dzieci Boomerang przygotowało kolejny bezprzedziałowy wagon 2 klasy ze specjalnie wydzieloną strefą do zabaw dla najmłodszych. Jest to już drugi tego typu wagon jeżdżący w barwach przewoźnika. Pierwszy kursował w wakacje na trasie z Warszawy do Trójmiasta, a obecnie jeździ pomiędzy stolicą a Zakopanem. W wagonie, oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się kolorowa przestrzeń dla małego podróżnika, która dzięki elementom wystroju pozwala dzieciom na wypełnienie podróży kreatywną zabawą. Cały wagon, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ozdabiają Cartoonitos, postaci znane dzieciom z kanału Boomerang.

Strefę zaprojektowano tak, aby grafiki umieszczone na ścianach stanowiły element gry polegającej na liczeniu i rozpoznawaniu kształtów oraz nazywaniu kolorów. Na podróżujące dzieci czekają też wyzwania takie jak: odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie oraz przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które znajdą się pod oknami strefy. Przestrzeń dla dzieci wyposażono w tablice do rysowania kredą i wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, ale też pełnić funkcję miękkich klocków do zabawy. Również starsze dzieci nie będą rozczarowane. Czekać na nie będą puzzle i gry planszowe od firmy Trefl.

W wagonie zamontowane zostały monitory, na których będą wyświetlane kreskówki, które umilą dzieciom czas podróży. Będą to seriale znane z emitowanego na kanale Boomerang pasma pt. Cartoonito, którego treści dedykowane są przedszkolakom. Mali podróżni będą mogli zobaczyć przygody przyjaznych i zawsze pomocnych „Bananów w piżamach”, rozśpiewanych bohaterów „Jelly Jamm”, zawsze skorych do zabawy „Wło-cha-cha-czy” i niesfornych „Maluchów w pieluchach”.

Toalety wyposażono w przewijaki, a w korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz dodatkowe miejsce na większe bagaże. Przewijaki dla dzieci znajdują się również w strefie VIP PKP Intercity na dworcu Warszawa Centralna, a ponadto pojawią się mi. in. w Strefach w Warszawie Wschodniej czy też we Wrocławiu Głównym.

Oprócz oferowanego specjalnie dla dzieci miejsca do zabaw, spółka WARS przygotowała „Kids’ Menu”, w którym najmłodsi znajdą takie dania jak omlet z konfiturą lub kawałki kurczaka w panierce. PKP Intercity przypomina również, że we wszystkich swoich pociągach posiadających wagony restauracyjne (TLK, Ex, EIC oraz międzynarodowych), pasażerowie mogą poprosić obsługę WARS o wrzątek, wyparzenie butelek czy podgrzanie posiłku dla dziecka. Wszystkie te usługi są bezpłatne zarówno dla posiadaczy biletów klasy pierwszej jak i drugiej.

„Projekt, który realizujemy wraz z kanałem Boomerang jest dla nas bardzo ważnym przedsięwzięciem. Jednym z elementów strategii nastawionej na wzrost komfortu pasażerów jest również podróżowanie z najmłodszymi pasażerami. Tego typu projekt jest pierwszym w Polsce i jednym z niewielu w Europie. Dzięki niemu rodzice i opiekunowie podróżujący z małymi dziećmi mają możliwość spędzenia ciekawego czasu na pokładzie pociągu” – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

„Podróż z PKP Intercity i Boomerangiem doskonale wpisuje się w hasło Cartoonito, to dużo radości dla małych gości także poza anteną. Kreatywna zabawa w każdych okolicznościach jest bardzo ważna w rozwoju dzieci” - mówi Małgorzata Chapman, dyrektor marketingu i PR Turner Broadcasting System w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów Beneluksu.

Pociąg Ex Beskidy ze Strefą Małego Podróżnika wyruszy w trasę 16 października o godzinie 07:08 z Dworca Wschodniego w Warszawie, o 10:10 będzie w Katowicach i dotrze do ostatniej stacji Bielsko Biała Główna o 11:25. W drogę powrotną ruszy o 16:50.

Aby podróżować wagonem ze strefą dla dzieci, należy podczas zakupu biletu wskazać kasjerowi wagon dziecięcy. Bilety na przejazd dostępne są w trzydziestodniowej przedsprzedaży w kasach. Oba wagony oferują po 54 miejsca siedzące i są objęte całkowitą rezerwacją miejsc.

Kanał Boomerang ogladają z przyjemnością nie tylko najmłodsi widzowie, ale i ich rodzice, którzy wspominają czasy, kiedy bawił ich Scooby-Doo, Tom i Jerry, Królik Bugs czy Fred Flintstone. Serca przedszkolaków podbijają także bohaterowie bloku Cartoonito, którzy poprzez zabawę, taniec i śpiew rozwijają wyobraźnię maluchów. Cartoonito jest nadawane trzy razy dziennie (o 6:00, 11:00 i 17:00), a bajki w nim emitowane zarówno bawią jak i uczą.

Boomerang jest dostępny w 12 pasmach, w 13 wersjach językowych. Boomerang dystrybuowany jest przez Turner Broadcasting System, Inc. będący częścią Time Warner Company.

źródło pkp.pl

0 comments: