Andrzej Wójcik,

SATORIA Group S.A. będzie zarządzać hotelami Super 8

22.10.12 Anonimowy 0 CommentsSATORIA Group S.A. (dawny PUHIT) podpisała umowę o współpracy z Colliers International na zarządzanie hotelami pod marką Super 8. Tym samym Spółka uczestniczyć będzie we wprowadzaniu na polski rynek trzeciej największej na świecie grupy hotelowej – Wyndham Hotel Group.

Wstępne plany zakładają otworzenie co najmniej dziesięciu hoteli Super 8 w Polsce do końca 2016 roku. Pierwszy z nich będzie zarządzany przez SATORIA Group S.A., która również stanie się franczyzobiorcą marki. Dalszy rozwój sieci na rynku będzie nadzorować firma Colliers International, która w 2011 roku podpisała z Wyndham Hotel Group umowę na wprowadzenie Super 8 do Polski. Generalnym wykonawcą oraz inwestorem dwóch pierwszych hoteli będzie spółka Unibep. Przedstawiciele SATORIA Group S.A. już prowadzą rozmowy z podmiotami zainteresowanymi udzieleniem wsparcia finansowego kolejnym projektom.

Do tej pory hotele Super 8 były obecne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Chinach. Otwarcie pierwszego obiektu w Polsce będzie jednocześnie debiutem sieci w Europie – mówi Andrzej Wójcik, wiceprezes zarządu SATORIA Group S.A. ds. sprzedaży i rozwoju. Tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie SATORIA Group S.A. będzie miała swój udział w tak znaczącym dla polskiego rynku hotelarskiego wydarzeniu – dodaje Andrzej Wójcik.

Otwarcie pierwszego hotelu Super 8 planowane jest w Warszawie. Obiekt przyjmie gości już w przyszłym roku. Obecnie trwają poszukiwania terenów pod inwestycje.

Nowa koncepcja hoteli Super 8, które powstaną m.in. w Polsce i w Niemczech, zaprezentowana została na tegorocznej konferencji Hotel Investment Forum w Berlinie. Każdy z tych obiektów będzie posiadał średnio 80-100 pokoi. Modułowa konstrukcja pozwoli na szybszą i bardziej efektywną ekonomicznie realizację inwestycji.

Zgodnie z zapowiedziami, po zakończeniu procesu rebrandingu, przystąpiliśmy do prac nad rozwijaniem działalności Spółki w zakresie dzierżawy i zarządzania obiektami hotelowymi na rzecz inwestorów zewnętrznych - mówi Andrzej Wójcik. Pozyskanie kolejnego, tak znaczącego, międzynarodowego partnera to dowód na to, że nasze działania zmierzają w słusznym kierunku – podsumowuje.

Super 8 to największa na świecie sieć hoteli ekonomicznych. Powstała w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie pod jej szyldem działa ponad 2200 hoteli. Od 1993 roku marka należy do trzeciej co do wielkości grupy hotelowej na świecie, Wyndham Hotel Group, w ramach której funkcjonuje już ponad 7000 obiektów w 66 krajach.

O SATORIA Group S.A.

Spółka SATORIA Group S.A. jest jednostką dominującą opartej na całkowicie polskim kapitale Grupy Kapitałowej SATORIA Group S.A. (dawny PUHIT S.A.). Sama lub poprzez podmioty zależne, jest właścicielem oraz operatorem, 7 hoteli działających pod markami Best Western, START hotel i RT Hotels. Dodatkowo, portfel Grupy uzupełniają 2 centra konferencyjne, 5 hosteli, sanatorium w Augustowie oraz 8 budynków biurowych w Warszawie o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m2. SATORIA Group S.A. jest również właścicielem portalu rezerwacyjnego START hotel.

0 comments: