bilet,

Jeden bilet, cztery różne ceny – porównaj, zanim kupisz i polecisz

24.10.12 Anonimowy 0 Comments

Wśród Polaków rośnie popularność internetowych porównywarek cen produktów, co pokazały ostatnie badania wykonane na zlecenie jednego z liderów tego rynku. Internauci coraz częściej porównują ceny u różnych dostawców, zanim zdecydują się na zakup perfum, sprzętu elektronicznego czy płyt. A co z podróżami? Dzięki porównywarce turystycznej KAYAK na biletach lotniczych do Europy zaoszczędzić można średnio 10-15% ich wartości, a w przypadku rejsów do Ameryki Północnej czy Azji – nawet kilkaset złotych! Jak to możliwe?Bilety oferują w sieci zarówno same linie lotnicze, jak i internetowi agenci czy biura podróży. Każdy z dostawców może oferować ten sam bilet w różnej cenie, w zależności od warunków sprzedaży, prowizji czy oferowanych promocji. Sprawdzenie ceny przelotu na wybranej trasie u pięciu różnych dostawców po kolei wymaga nie tylko czasu, ale też cierpliwości i spostrzegawczości. Z tego powodu wiele osób zniechęca się do samodzielnego wyszukiwania biletów lotniczych, zdając się na innych – pośredników, kolegów, konsultantów call center. Z pomocą przychodzi KAYAK, który dzięki specjalnym algorytmom porównuje i przedstawia w jednym miejscu ceny tego samego biletu oferowanego przez różnych dostawców, gwarantując przy tym aktualność wyników wyszukiwania bazującą na pobieraniu danych z systemów rezerwacyjnych w czasie rzeczywistym. W zależności od strony, na której dokonuje się rezerwacji, ten sam przelot może kosztować nawet do kilkuset złotych mniej. Dla przykładu przeanalizowano dostępne w styczniu połączenia z dwóch największych polskich lotnisk – Warszawy i Krakowa – do popularnych wśród polskich pasażerów miast, takich jak Londyn, Rzym, Paryż czy Nowy Jork.

EUROPA

Jak pokazuje wyszukiwanie w serwisie KAYAK, w przypadku podróży pomiędzy Warszawą a Londynem w jeden ze styczniowych weekendów (18/20 stycznia 2013 r.) bilet na rejs bezpośredni PLL LOT zakupić można u pięciu rożnych dostawców. Najkorzystniejsza z oferowanych cen to 676 złotych, najwyższa – 781 złotych. Różnica wynosi więc ponad 100 złotych – za tę kwotę można już zarezerwować nocleg! W hostelu Barkson Youth wyszukanym przez KAYAK za dobę zapłacimy – w zależności pod dostawcy – równowartość od 53 do 95 złotych. Warto więc porównać nie tylko cenę przelotu, ale i zakwaterowania. W przypadku startu z Krakowa, bilet do Londynu na ten sam weekend (18-20 stycznia 2013 r.) kupić można także u kilku dostawców, u których ceny różnią się o 52 złote. Podróżując z Warszawy do Rzymu, Paryża, Budapesztu czy Wiednia i porównując ceny w serwisie KAYAK, można zaoszczędzić średnio około 110 złotych, co stanowi od 15 do 20 procent ceny biletu. Jeszcze korzystniej przedstawiają się wyniki porównania cen przez KAYAK w przypadku podróży z Krakowa do europejskich stolic i metropolii. Podróżując do Paryża, za prawie 400 zł zaoszczędzone dzięki porównaniu cen można wykupić całodniowy bilet do Disneylandu. Za 750 złotych, czyli różnicę pomiędzy najniższą i najwyższą ceną, jaką można zapłacić za ten sam bilet z Krakowa do Frankfurtu, można na przykład zaszaleć na zakupach lub zjeść obiad w dobrej restauracji z przyjaciółmi. Świadomość zaoszczędzenia 125 zł na osobę przy podróży do Wiednia to wystarczający powód, aby cofnąć się do czasów dzieciństwa i skorzystać z kilku atrakcji w wiedeńskim parku rozrywki – Praterze.

AMERYKA PÓŁNOCNA

Na dalekich lotach również można zaoszczędzić. Jeśli chcemy odwiedzić najsłynniejszą metropolię świata i zostać w niej na jeden tydzień w styczniu, porównanie cen w serwisie KAYAK będzie dobrym pomysłem. W zależności bowiem od dostawcy, za ten sam rejs polskimi liniami LOT do Nowego Jorku (JFK) zapłacić można od 1902 do 2038 złotych. Różnica wynosi więc 136 złotych. Jeśli w podróż wybieramy się na przykład z trojgiem przyjaciół, ostateczny koszt podróży może być niższy prawie o 600 złotych. Kolejny popularny wśród Polaków kierunek podróży transatlantyckich to Kanada, a dokładnie jej największe miasto – Toronto. Różnica w cenie biletu może wynosić ponad 130 złotych w zależności od tego, u którego z pięciu dostawców ostatecznie użytkownik zarezerwuje swój bilet.

AZJA

Oszczędności czekają również w Azji. Aby zobaczyć obchody chińskiego Nowego Roku (10.02.2013 r.)  można wybrać się do stolicy Państwa Środka w pierwszych tygodniach lutego. I tu warto porównać ceny, ponieważ w zależności od dostawcy za bilet do Pekinu z przesiadką w Moskwie zapłacimy od 1936 do 2040 złotych. Zaoszczędzone sto złotych na osobę to dobry argument, aby skorzystać z porównywarki KAYAK! A może Tajlandia? Wybierając się na tydzień do Bangkoku i poszukując komfortowego przelotu należy liczyć się z wydatkiem około 3600 złotych (lot z przesiadką liniami Finnair, trwający około 12 godzin, podczas gdy najdłuższa ze znalezionych podróży trwałaby ponad 30 godzin). Bilet u najtańszego dostawcy kosztuje o 371 złotych mniej niż u najdroższego – to ponad 10% jego całej wartości. Co ciekawe, w tym przypadku najdroższym dostawcą jest … sama linia lotnicza. Zanim więc następnym razem zarezerwujemy bilet lotniczy, warto skorzystać z serwisu KAYAK i zaoszczędzone pieniądze wydać na prezenty dla najbliższych, rozrywkę na miejscu lub po prostu – na kolejne podróże!

 

0 comments: