Bożena Dykiel,

Bożena Dykiel w kilku ziemniaczanych odsłonach na IX Słupskich Pokopkach w Karżniczce

13.10.12 Anonimowy 0 Comments

Już 14 października w Karżniczce Bożena Dykiel będzie gościem wielkiej ziemniaczanej imprezy. Aktorka zaprezentuje publiczności potrawy z ziemniaka, które ugotuje w trakcie swoich trzech wejść na estradę.IX Słupskie Pokopki to jedna z największych w regionie tego typu imprez. Spotykają się tu wielbiciele ziemniaka. W Karżniczce  koło Słupska 14 października, w niedzielę, zaprezentują się najwięksi producenci i przetwórcy branży ziemniaczanej.

Ta sympatyczna impreza swym zasięgiem daleko wykracza poza granice powiatu słupskiego. Z roku na rok przyciągając coraz większą grupę wystawców i kilkutysięczną publiczność.
Tradycją „Słupskich Pokopek” jest degustacja najróżniejszych ziemniaczanych potraw, przygotowanych z okazji „święta ziemniaka” przez koła gospodyń wiejskich z okolicznych gmin, konkurs na największą ziemniaczaną bulwę, najsmaczniejszą potrawę oraz kulinarne zmagania zaproszonych gwiazd. Podczas tegorocznych IX Słupskich Pokopek, dla wszystkich wyjątkowym będzie pokaz kulinarny, który przygotuje ikona polskiego kina, teatru i telewizji - Bożena Dykiel.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

za damnica.pl
[mappress mapid="87"]

0 komentarze: