Arlberg,

Arlberg: pięć miejscowości w jednym z najlepszych ośrodków narciarskich świata

22.10.12 Anonimowy 0 Comments

Jeden z najlepszych ośrodków narciarskich świata – Arlberg, składa się z pięciu słynnych miejscowości: Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph i St. Anton. Co roku spotykają się tu fani sportów zimowych ze wszystkich krajów, miłośnicy jazdy w puchu, koneserzy, osoby zajmujące się wędrówką na rakietach śnieżnych i narciarze biegowi.

 © Stuben TourismusLech am Arlberg – gustowny, luksusowy

Ten niewielki ośrodek sportów zimowych wyróżnia się ekskluzywnością, szczerą gościnnością gospodarzy, sportową pasją i międzynarodowym obyciem, a przy tym wszystkim wciąż zachowuje swój sielski charakter, z którego znany jest na świecie.

Lech Zürs am Arlberg oferuje luksus i przepych w malowniczej górskiej scenerii, a do tego „więcej przestrzeni i więcej czasu”.

Miejscowości Lech i Zürs am Arlberg to najbardziej ekskluzywna część cieszącego się wśród narciarzy legendarną sławą Arlberga. Wiedzą o tym koronowane głowy Europy oraz wszyscy, którzy szukają w narciarstwie tego, co najlepsze – najpiękniejszych stoków i tras narciarskich, gościnnych schronisk, luksusowych hoteli i wyszukanego aprés ski z szampanem.

Jak co roku, także w tym sezonie Lech Zürs am Arlberg będzie stanowił scenerię dla licznych wydarzeń, a wśród nich kultowych zawodów „Der Weiße Ring”. Der Weiße Ring („Biały pierścień“) to niezwykła trasa narciarska, jedyna tego rodzaju w regionie alpejskim, prowadząca przez Lech, Zürs, Zug i Oberlech, uważana za serce tego znakomitego terenu narciarskiego.

Miłośnicy białego szaleństwa z całego świata przybywają do swego siódmego nieba – regionu położonego na wysokościach pomiędzy 1450 a 2450 m n.p.m., zaliczanego do elitarnego grona „Best oft he Alps“.

Lech Zürs am Arlberg  słynie z luksusu i z wybitnej gastronomii. W 2004 roku został wybrany najpiękniejszą wioską Europy. Również członkowie wielu rodzin królewskich zachwyceni są jego hotelami i restauracjami najwyższej jakości.Zürs am Arlberg – ekskluzywny, szykowny

Zürs znajduje się na 1717 metrach wysokości i jest doskonałym miejscem dla miłośników jazdy w puchu.

Kto nie zna tych szerokich, bezdrzewnych zbocz Zürsu? – Marzą o nich wszyscy miłośnicy jazdy w puchu: czy to o zjeździe Zürsertäli (od Muggengrat do Zürs), czy to o zjazdach w okolicy Zürserseelift i Seekopflift. Początek trasy przez Zürsertäli – stacja Muggengrat, leży na 2.450 metrach wysokości i jest najwyżej położoną stacją wyciągową w ośrodku narciarskim Lech-Zürs. Zürs znajduje się na przełęczy Flexenpass przy granicy z Tyrolem i jest częścią gminy Lech w Vorarlbergu. Znana na całym świecie mekka snowboardzistów osiągnęła swoją sławę nie tylko dzięki licznym olimpijczykom narciarskim. W 1906 roku został przeprowadzony pierwszy kurs narciarstwa dla mieszkańców Zürs am Arlberg przez pioniera narciarstwa Viktora Sohma z Bregenz. Wkrótce potem kolejni pionierzy z obszaru Jeziora Bodeńskiego uznali Arlberg i okolicę przełęczy Flexenpass za doskonałe miejsce do jazdy na nartach, a w roku 1937 roku, w Zürs został wybudowany pierwszy wyciąg orczykowy Austrii – tu leży prawdziwa kolebka narciarstwa alpejskiego i mekka alpejskich miłośników jazdy w puchu.

Stuben – sielskie i nieodparcie gościnne

Sympatyczne i przytulne Stuben to miejsce narodzin pioniera narciarstwa i założyciela pierwszej szkoły narciarskiej na terenie Arlbergu. Specjalnością tego ośrodka jest freeriding i znakomita oferta dla najmłodszych.

Jazda na nartach ma w Stuben długą tradycję. Opowieści o tej miejscowości i jej gościach sięgają wstecz aż do początków narciarstwa alpejskiego, kiedy to na Albonagrat wspinano się na piechotę, co niewątpliwie było dosyć uciążliwe. Hannes Schneider, urodzony w 1890 roku w Stuben, świadek narodzin sportów narciarskich, uczynił ze swej rodzinnej miejscowości kolebkę narciarstwa alpejskiego.

Kto raz jeździł na nartach w Stuben, ten wie, co może oznaczać zew gór. Górująca nad Stuben Albona (skryta pod śniegiem nawet w maju) codziennie zapewnia nowe wyzwania tym wszystkim, którzy szukają sportowej rozrywki z dala od tłumów, na pokrytych głębokim śniegiem stokach.

Trudno znaleźć drugą górę, na której byłoby tak wiele tras zjazdowych, że nawet najlepiej obeznani w terenie narciarze wciąż odkrywają nowe możliwości. Stuben to raj dla prawdziwych, zamiłowanych narciarzy, dla których sport jest równie ważny, jak dobre towarzystwo.

St. Christoph am Arlberg – historyczny, uwodzicielski

Najwyższą miejscowością w Arlbergu i jednym z najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Austrii jest ekskluzywny St. Christoph (1800 metrów wysokości). To miasteczko jest szczególnym punktem Arlbergu też dlatego, że to tędy przechodzi granica między Tyrolem a Vorarlbergiem.

St. Christoph jest szczególnym punktem Arlbergu, bo to tędy przechodzi granica między Tyrolem a Vorarlbergiem. Zima, słońce, panorama, stoki i trasy do biegu narciarskiego stoją przed Państwem otworem. Tutaj znaleźć można doskonałe połączenie malowniczej sielanki, pulsującego życia i sportowych wyzwań. Do tego dochodzi serdeczna gościnność mieszkańców Arlbergu, którzy szczycą się swoją tradycją i tożsamością. Arlberg jest otwarty, solidny i spełnia najwyższej jakości wymagania, co sprawia, że osoby spędzające tu swój urlop przeżywają wyjątkowe chwile. Bo nigdzie indziej nie można znaleźć takiego połączenia naturalności z otwartością na świat, malowniczej sielanki i spokoju z pulsującym życiem, sportowej przygody z przytulną atmosferą.

St. Anton am Arlberg – dynamiczny, sportowy

Miejscowość St. Anton am Arlberg to kosmopolityczny punkt spotkań międzynarodowej sceny narciarskiej i freeridowej na terenie Arlbergu, wyróżniający się oprócz gigantycznych szczytów przede wszystkim serdeczną gościnnością i przywiązaniem do tradycji Tyrolu.

Region St. Anton am Arlberg zalicza się do ośrodków o najlepszych warunkach narciarskich w Alpach i posiada wszelkie walory międzynarodowego regionu wypoczynkowego. Jest ceniony za serdeczną gościnność, przywiązanie do tradycji Tyrolu, międzynarodowego ducha i otwartość.

Goście przybywający zimą do regionu St. Anton am Arlberg odnajdują tu śnieg jak z marzeń i sportowe eldorado, które cieszyło się międzynarodową sławą jeszcze na długo przed rozegranymi tu w 2001 roku MŚ w narciarstwie alpejskim.

Najwyższej klasy ośrodek sportów zimowych, wysokie standardy zaplecza turystycznego, doskonała obsługa, kolejka gondolowa z diabelskim młynem, wykwintna kuchnia dla najbardziej wybrednych smakoszy, wielofunkcyjne centrum sportowe i liczne ciekawe wydarzenia zapowiadają niezapomniany zimowy urlop w sezonie 2012/2013.

0 comments: