Alboth,

TT Warsaw: Spotkaj się z Beatą Pawlikowską

24.9.12 Anonimowy 0 Comments

Podczas trzeciego dnia Targów TT Warsaw 29 września, w sobotę w sali konferencyjnej A na pierwszym piętrze odbędą sie tematyczne spotkania z podróżnikami organizowane wspólnie z National Geographic:

  • Olgą Morawską

  • Beatą Pawlikowską

  • Anną Kłossowską

  • Anną i Thomasem Alboth z córkami Hanią i Milą


Spotkanie poprowadzi dziennikarka i prowadząca blog thefamilywithoutborders.com - Anna Alboth

 
 

10.30 - 11.30 Spotkanie z Olgą Morawską


Morawska

Olga Morawska – autorka książek o tematyce górskiej. Mama Ignacego i Gustawa. Kobieta pełna energii i wiary, że wiele dobrego jeszcze przed nią. Była żoną znakomitego himalaisty Piotra Morawskiego, który zginął w 2009 podczas kolejnej wysokogórskiej wyprawy. Prowadzi Memoriał im. Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”. Założycielka Fundacji „Nagle sami”, niosącej pomoc osobom, które niespodziewanie straciły bliskich.

Olga opowie o swoich ostatnich podróżach: do Kanady, Danii, Norwegii i RPA. W każdej książce autorka odkrywa mniej znaną stronę odwiedzanego przez siebie kraju. Subiektywnie opowiada o tym co warto a nawet trzeba zobaczyć lub skosztować. Poza rozmowami o przygodach jakie się przytrafiły Oldze podczas jej wypraw, na spotkaniu goście będą mogli dowiedzieć się również  o historii, sławnych ludziach, smacznych potrawach oraz zabawnych, i nie tylko, nawykach mieszkańców zamieszkujących dany kraj.

 
12.00 - 13.30 "Niezwykła podróż do magicznych Chin" z Beatą Pawlikowską


Blondynka_CHINY_3D

Beata Pawlikowska - polska pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek. Absolwentka II LO w Koszalinie. Podejmowała studia w zakresie hungarystyki i anglistyki. Przez pewien czas pracowała m. in. jako operatorka komputera, sekretarka, tłumaczka i lektorka języka angielskiego. W 1999 rozpoczęła współpracę z Radiem ZET, gdzie przez kilka lat prowadziła własną audycję poświęconą podróżom pt. "Świat według Blondynki". Za nią w 2002 nominowana była do nagrody Grand Press, w 2003 w plebiscycie Media FM.net zajęła I miejsce w kategorii osobowość radiowa "Zdobywcy Eteru 2003" oraz I miejsce w kategorii "Perełki radiowe". Była także autorką  przygodowego realisty show „Zdobywcy”, emitowanego na TVP1 i TVP2. Zafascynowana życiem Indian, kilka razy w roku podróżuje do Ameryki Południowej, aby poznawać ich tradycje i zwyczaje.

Tym razem Beata Pawlikowska opowie słuchaczom o swojej ostatniej wyprawie – do Chin. Jak sama mówi: „Podczas tej wyprawy odkryłam, że wszystko, co mówi się o Chinach w Polsce, to nieprawda. Ciągle więc coś mnie zdumiewało – chińska kuchnia, sposób parzenia herbaty, styl życia, codzienna rzeczywistość i chiński sposób myślenia. Moimi przewodnikami byli: Konfucjusz, Lao Tse, przewodniczący Mao i Marco Polo”. Podkreśla też, że tylko Chińczycy potrafią tak zaparzyć herbatę, żeby wydobyć z niej wszystkie szlachetne smaki, ukrytą kroplę miodu albo egzotyczny kwiat.

 
14.00 - 15.00 Smaki Włoch - Spotkanie z Anną Kłossowską


 

Anna_Kossowska_male

WLOCHY_OKLADKA_mala

Anna Kłossowska - Po latach zajmowania się tematami gospodarczymi i politycznymi postanowiła zmienić działkę na lżejszy kaliber i połączyć zawód z drugą jej pasją, podróżami. Teraz zwiedza świat dalszy i bliższy, a potem opisuje swoje wrażenia na rozmaitych łamach. Pracowała lub współpracuje m.in. z magazynem PLL LOT Kaleidoscope, Życiem i Życiem Warszawy, Travelerem, National Geographic, Poznaj Świat. Wolny czas stara się spędzać aktywnie: rower, kajaki, a zimą narty. Lubi też nowe wyzwania z dozą adrenaliny. Dlatego wymyśliła i zorganizowała dla bardziej „usportowionych” czytelników Travelera konkurs Traveler Adventire Team, podczas którego musieli spróbować swych sił w nieznanych im dotąd dyscyplinach: tyrolce, quadach, słowackiej Formule 1. W chwilach wolnych eksperymentuje w kuchni, czyta książki i chodzi na długie spacery z przygarniętym psem-wielorasowcem o włoskim imieniu Fabio.

Obecnie współpracuje z Turystyką on-line Rzeczpospolitej, portalem Świat Podróżników i miesięcznikiem Aktywna Mama, gdzie ma swoją stałą rubrykę podróżniczą.

Anna Kłossowska opublikowała dotąd trzy przewodniki "Wakacje za pół ceny", "Włochy jakich nie znacie" oraz "Europę za pół ceny", a także jedną powieść pod pseudonimem (jej akcja rozgrywa się we Włoszech).

Znana podróżniczka zabierze słuchaczy do aromatycznych i kolorowych Włoch, którymi pasjonuje się od dawna. Słuchacze dowiedzą się jak dziadek Anny Kłossowskiej poznał Gretę Garbo i Mussoliniego, jak również będą mieli okazję posłuchać niezwykłych historii rodziny Autorki, które nierozerwalnie łączą się z Włochami. Będzie trochę o mentalności Włochów i Włoszek a także o tym jak podróżniczka widzi zmiany jakie zachodzą w tym Państwie od czasów PRLu do współczesności. Tego wydarzenia nie można przegapić.
15.30 - 16.30 "Rodzina bez granic" - Ania i Thomas Alboth z córkami Hanią i Milą


alboth

"Pomiędzy Oceanami" to godzinne spotkanie z Rodziną Bez Granic (http://thefamilywithoutborders.com/), która całkiem niedawno wróciła z Ameryki Środkowej. Starają sie żyć życiem, o którym zawsze marzyli. I tak oto mama: polska dziennikarka z tatą: niemieckim fotografem, nosidłami na plecach i dziewczynkami, odwiedza raz Czeczenów, a raz Majów i właśnie o tym nam podczas pokazu slajdów opowie. Będzie o dzieciach, ale tez o Zapatystach w Meksyku, wodospadach i wulkanach Gwatemali i maleńkim Belize, gdzieś nad Morzem Karaibskim. O Majach, plemionach Lenka i o tym, że nie zawsze jest łatwo prowadzić bloga z dwiema małymi dziewczynkami (Hania ma 2,5 roku, Mila niedawno skończyła rok). Ale będzie też o tym, jak dwie blondynki otwierają wszystkie drzwi i serca. I, że bloga jednak warto prowadzić, bo czytają go ludzie w 150 krajach świata, a Anna i Tom dostali w tym roku od National Geographic Traveler tytuł bloga roku.

Wstęp bezpłatny.

Wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące jest możliwy po dokonaniu rejestracji on -line

0 comments: