Na narty z DJ’em - Zima 2013 w ofercie BTA Kompas

11.9.12 Anonimowy 0 Comments

Tanecznie i fotograficznie, wokalnie i muzycznie, komputerowo i teatralnie. A także narciarsko i snowboardowo. W wersjach rekreacyjnych, wyczynowych i sportowych. Dla dzieci, młodzieży, licealistów, studentów i całych rodzin. Najlepsze lokalizacje, oferty FREESKI i rabaty na alpejskie Ski Pass’y. W Polsce, Czechach, Austrii i Francji. Tak w wielkim skrócie przedstawia się tegoroczna oferta BTA Kompas na sezon ZIMA 2013!Zima to doskonały czas na odpoczynek i półroczne odprężenie po pierwszym semestrze nauki i kilku miesiącach pracy. Tą prostą prawdę każdego roku odkrywa coraz więcej osób, także dzieci i młodzieży . Bazując na dobrych wynikach z poprzedniego sezonu BTA Kompas przygotowało o ponad 30 proc. więcej miejsc wyjazdowych. Skupiono się przede wszystkim na rozwoju segmentu wyjazdów zagranicznych.

W tym roku w ofercie prym wiodą starannie wybrane ośrodki w Austrii, Francji i Czechach. Polskie stoki reprezentują beskidzkie okolice Wisły. Zwiększenie parytetu wyjazdów alpejskich spowodowane jest przede wszystkim oczekiwaniami młodych klientów, którzy  potrafią już dobrze jeździć na nartach czy desce snowboardowej i poszukują dłuższych, bardziej urozmaiconych tras. - Szkółki narciarskie wciąż pozostawiamy w Polsce. Beskidy mają do tego doskonałą infrastrukturę pobytową i sportową – wyjaśnia Kuba Marjański, dyrektor ds. turystyki w BTA Kompas. – Mamy jednak bardzo duży stopień lojalności naszych klientów oraz wciąż powiększającą się grupę nowych turystów. Ci, którzy w poprzednich sezonach połknęli narciarskiego czy snowboardowego bakcyla, potrzebują zdecydowanie większych wyzwań. Stąd systematycznie zwiększamy ofertę zagraniczną.

Pracownicy BTA Kompas odpowiedzialni za przygotowanie produktu skupili się w tym roku przede wszystkim na doskonałej selekcji ośrodków narciarskich. Podstawą była odpowiednia jakość bazy pobytowej i  - wręcz obowiązkowo - jej lokalizacja na stoku lub bezpośrednio w centrum danego kurortu. W ofercie zagranicznej postawiono na duże i sprawdzone ośrodki sportów zimowych. W tegorocznej ofercie biura Austrię reprezentuje Mayerhofen, Francję La Risoul, a Czechy Szpindlerowy Młyn.  – Każdy kto choć raz był na nartach wie, jak ważna jest dobra lokalizacja obiektu pobytowego. Żadnych ski busów, żadnych obrzeży kurortu, żadnego marnowania czasu na 35 km dojazd do stoków przez góry. U nas wszystko musi być na wyciągnięcie ręki. Z narciarni wychodzimy w butach do jazdy – podsumowuje Marjański.Organizatorzy postawili na odpowiednie grupowanie wiekowe uczestników. Poszczególne obozy podzielone są na różne zespoły z uwzględnieniem rocznikowym. Dzięki temu każdy uczestnik  ma pewność, że spędzi  czas z ludźmi w swoim lub zbliżonym wieku, co sprzyja integracji i wspólnym zainteresowaniom poza stokowym. Dodatkowo każda grupa ma różne stopnie zaawansowania sportowego co pozwala na doskonalenie swoich umiejętności na odpowiednim dla siebie i swoich możliwości poziomie.

Oprócz kadry wychowawczej i własnych instruktorów  sportowych (uprawnienia PZN, PZS, UKFiS), na każdy wyjazd jedzie obozowy lekarz, który w razie potrzeby zadba o ogólny stan zdrowia i mniejsze kontuzje, a do francuskiego La Risoul nawet własny DJ (!), rozkręcający wieczorami imprezy. Codzienne poczynania na stoku są fotografowane i filmowane, a wieczorami analizowane w ramach tzw. videocoachingu.

Dla wyżej zaawansowanych fanów białego szaleństwa BTA Kompas przygotowało unikalne programy obozów freestyle’owych, uczących nie tyle samej jazdy na nartach, co akrobatycznej wręcz jazdy sportowej na snowparkach. Na pasjonatów jibbing, kickerów, ollie i boardslide czekają doskonałe parki w austriackim Mayerhofen (jeden z najlepszych ośrodków tego typu w Europie) i coraz bardziej docenianym czeskim Szpindlerowym Młynie. – Położyliśmy duży nacisk na dobór ośrodków i poszczególnych obiektów. Dziś mogę odważnie powiedzieć, że prawdopodobnie mamy najlepsze miejscówki, co pozwoli uczestnikom z każdego wyjazdu wycisną przysłowiowy „max” na stoku – podsumowuje Marjański.

Zima to jednak nie tylko sport, narty i snowboard. To także czas doskonałej zabawy i odskoczni od codziennych obowiązków w białym wydaniu. Paleta wyjazdów tematycznych i przygodowych przygotowanych na najbliższy sezon to aż 12 różnych profili tematycznych doskonale znanych z ich letnich wersji. Mamy więc zimowiska magiczne, taneczne, muzyczne, przygodowe, artystyczne, fantastyczne, RPG i wiele innych. Większość programów odwzorowuję tematyczną ofertę letnią z oczywistym uwzględnieniem warunków zimowych.

Swoją zimową odsłonę ma także dobrze znany Interkamp, który w okresie ferii zimowych zmienia się w wInterkamp. Dla miłośników twórczego odkrywania i rozwijania własnych pasji artystycznych przygotowano aż 7 profili tematycznych, m.in. wInterkamp aktorski, fotograficzny, gitarowy, rockowy i dla miłośników gier.

W ofercie znajdziemy także wyjazdy dla rodzin. Obozy rodzinne, po udanym debiucie w sezonie letnim przygotowane zostały do zimowych warunków. BTA Kompas przygotowało serię rodzinnych zimowisk narciarskich w austriackich i francuskich Alpach. W ramach takiej oferty funkcjonuje m.in. śnieżne przedszkole. Opiekunowie i instruktorzy zajmują się dziećmi na stoku i poza nim. W tym samym czasie prowadzone są np. równoległe szkolenia dla rodziców.

Ambitnie wyszukana lokalizacja na stokach i w centrach kurortów nie wpłynęła w znaczący sposób na ceny obozów. Przykładowo obóz narciarski w austriackim Mayerhofen kosztuje 2099 zł, a we francuskim La Risoul tylko 1599 zł. BTA Kompas przygotował specjalną ofertę na zakup ski passów w cenie 100 EUR zamiast regularnych 180 EUR.  W francuskim kurorcie w okresie ferii zimowych dostępna jest oferta FREESKI (karnet narciarski w cenie wyjazdu). Tygodniowe zimowiska w Polsce wahają się  w cenie od 799 zł do 999 zł.

Oferta BTA Kompas przygotowana jest na cały okres ferii zimowych dla wszystkich województw w Polsce.  Koszt dojazdu autokarem zawarty jest w cenie oferty. Oferta dostępna jest w sprzedaży własnej i agencyjnej w systemie rezerwacyjnym Merlin.X.

0 comments: